Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50009)

Cezar77 02-06-2010 18:09

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
No cóż ale teraz masz spokojną głowę ;). Mnie też to czeka bo nie chce się pewnego dnia obudzić i żałować że tyle zwlekałem. Pozatym z tego co czytałem rozwiązuje to także problem z utrudnionym odpalaniem auta. Wielu z tych co wymontowali twierdzą że teraz pali za każdym razem od kopa a nie jak wcześniej trzeba było cherlać jak malucha ;).
Co prawda jest na to mały sposób ale trzeba wyrobić sobie nawyk ;).

lazaj007 02-06-2010 18:54

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
z odpalaniem poradzilem sobie w inny sposob.
Po prostu wymienilem filtra paliwa, powietrza i swiece i pali na dotyk. Przed wymiana (zwlaszcza swiec) czasami trzeba bylo troche pokrecic.

wnerwia mnie ta pogoda. jak tylko zaczynam skrecac to zaczyna deszcz padac, jak wejde do domu to po chwili przestaje i tak non stop ;]

Cezar77 02-06-2010 19:01

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Ja natomiast robię tak że po każdy zgaszeniu auta po prostu stawiam na 1-2 sek. nogę na gaz i potem pali na dotyk. Świece miałem wymieniane, filtr powietrza jeszcze przede mną wiec póki co ten sposób mi pomaga wcześniej palił jak mu pasowało, czasami kilkanaście odpaleń na dotyk nie ważne czy ciepły czy zimy czy stał tydzień czy nie . Ok nie będę urządzał OT.

Jeśli to nie problem napisz jak sobie poradziłeś z tym co trzymało kolektor ?

lazaj007 02-06-2010 20:19

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
okazalo sie ze nie odkrecilem od kolektora tego ustrojstwa w ktore wklada sie bagnet od oleju + jakies dwie spinki trzymaly kabelki.
Na jutro zostalo roboty okolo 30-60 minut, mam nadzieje ze zadna wiazka mi sie nie uszkodzila bo troche bylo problemu z wyciagnieciem kolektora.
Mam teraz mala lamiglowke, bo zostaly mi 2 niewpiete wtyczki ktore sa tego samego ksztaltu. Powinny isc w okolicy podszybia tylko nie wiem ktora gdzie :) z tego co pamietam to jest zolta i siwa

Cezar77 02-06-2010 20:39

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Może spróbuj dobrać po długości ;)

lazaj007 03-06-2010 09:34

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Koledzy, mam problem z podlaczeniem 2 wtyczek, obie sa tego samego ksztaltu.
Jesli ktos moze to prosze sprawdzcie ktora idzie w oznaczone na zdjeciu miejsce - siwa czy czarna. Dla pewnosci jak by ktos mogl ja wypiac i sprawdzic kolor wtyku w srodku wtyczki. Z gory wielkie dzieki za odpowiedz i pozdrawiam
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aras77 03-06-2010 10:57

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Czarna. Środek żółty z brązową gumką (uszczelnieniem). Z tej wtyczki wychodzą dwa kabelki: czarny i zielony.

lazaj007 03-06-2010 11:55

Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.
 
dzieki za odpowiedz, po obiedzie podlacze wtyczki, aku i bede testowal czy przypadkiem wszystko dobrze podlaczylem :)

lazaj007 03-06-2010 14:16

Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.
 
no i jeszcze raz jaaaaa ;]
wsio podlaczone, silnik odpalony ale pojawil sie problem z obrotami. Po jakichs 2 minutach obroty spadaja do okolo 650 i trzesie autem a co sekunde delikatnie mocniej trzącha. Przy tym trzachaniu slychac dzwiny dzwiek przy filtrze powietrza, co zreszta slychac na zalaczonym materiale wideo.
Co to moze byc? ELM zadnych bledow nie wylapal

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aras77 03-06-2010 16:04

Odp: [MK3] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec.
 
Jeśli ako było długo odłączone przeprowadź samoadaptację komputera. Być może tu tkwi problem. Poczytaj to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
Co do dźwięku z okolic filtra - wrzuć w szukajkę "bulgotanie" może coś Ci to pomoże.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.