Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50009)

Zawika 13-02-2009 08:39

Re: [MK3] kolektor ssacy
 
I OK ,że zamieścił. Przez przypadek trafiłem na ten temat, bo dotyczy benzyniaka(nie czytam /nie znam się w temacie).
Przyznam, że przeczytałem tylko tytuł wątku i kilka ostatnich wpisów :fcp19
Chyba nikomu z powodu wklejenia linka, żadnych szkód nie narobiłem :fcp15

m@niek 13-02-2009 08:49

Re: [MK3] kolektor ssacy
 
Nie no spoko, nic się nie stało :fcp29
Fajnie, że w dieslach nie macie problemów z falowaniem obrotów :fcp14

macyy 13-02-2009 17:30

Re: [MK3] kolektor ssacy
 
kolektor sobie załatwiłem, także tysiak w kieszeni został :fcp4
Aku nie odłączałem, ale chyba tak zrobie. Niech sie zresetuje i zaadoptuje od nowa.
Te moje falowanie jakieś nieregularne jest teraz. Czasami spadną do 500 a czasami jest ok. Wydaje mi się że to katalizator do wymiany, dlatego druga sonda szaleje i komp dostaje złe info i dławi się przez to.
Druga sonda jest zaraz za katem, wkręcona, wystaje z przewodem pociągnietym pod osłonami termicznymi, na bank ją zobaczysz.

teefjot 23-02-2009 19:34

Odp: Re: [MK3] kolektor ssacy
 
Cytat:

Napisał macyy (Post 1087990)
kolektor sobie załatwiłem, także tysiak w kieszeni został :fcp4
...

Też mam problem z klekoczącymi płytkami kolektora. W jaki sposób załatwiłwś sobie kolektor z klapkami bez luzów?
A co sądzicie panowie o możliwości usunięcia luzów we własnym zakresie po wymontowaniu kolektora?

Pozdrovionka.

Jakub 23-02-2009 21:15

Odp: Re: [MK3] kolektor ssacy
 
Cytat:

Napisał teefjot (Post 1096198)
Też mam problem z klekoczącymi płytkami kolektora. W jaki sposób załatwiłwś sobie kolektor z klapkami bez luzów?
A co sądzicie panowie o możliwości usunięcia luzów we własnym zakresie po wymontowaniu kolektora?

Pozdrovionka.

Kolektor jest nienaprawialny. jedyne co można zrobić, to wyjąć te klapki i jeździć bez.

macyy 23-02-2009 23:33

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
tylko od razu wyjmij też te metalowe pręty od klapek.

michu 14-03-2009 05:20

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
tak sobie czytam i czytam i już wiem skąd ten dziwny dźwięk :) silnika - faktycznie tam delikatniukto coś jakby klekotało po dizlowsku

ten sam problem z klapkami występuje w BMW - silnik 3.0 D - dopiero po 2007r. poprawiony, z tym ,że w ASO BMW ten kolektor na 6 cyl. kosztuje 1.500zł - tyle co do mondeo :)

ja u siebie falowania nie mam, nic nie spada itd. fakt, że jak się nagrzeje to czasami trzeba go dłużej pokręcić co by zapalił - ale ten typ podobno tak ma (rzadko się zdarza, ale się zdarza)

Kubulsen 26-05-2009 10:40

Odp: Re: [MK3] kolektor ssacy
 
Cytat:

Napisał jakubbi (Post 1096366)
Kolektor jest nienaprawialny. jedyne co można zrobić, to wyjąć te klapki i jeździć bez.

Otóż mój mechanik, u którego robię właśnie ten kolektor był w ASO i pytał o te klapki i co się okazuje - jest taki "zestaw naprawczy" w postaci nowych klapek i tych plastikowych tulejek gdzie osadza się ten pręt. Tyle że to tak naprawdę po prostu fabrycznie nowe części do sprowadzenia - cena .... 350 zł za zestaw (i to chyba bez tego pręta - same plastikowe części) :(
Ja na razie podziękowałem. Będę jeździł bez tych klapek. Jakby się kiedyś coś działo z silnikiem - łapał jakieś lewe powietrze przyduszał się lub coś w tym stylu to może się skuszę na założenie, na razie uważam że skoro inni jeżdźą bez i nie czują różnicy, to jest to zwykłe naciąganie przez ASO na dodatkowy wydatek. Poza tym jakby to było takie niezbędne to pewnie niejeden producent wprowadziłby takie zestawy naprawcze.

MAXIMUS_00 26-05-2009 19:38

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
od jakiego najniższego przebiegu u Was zaczęły się problemy z kolektorem, bo zastanawiam czy można przegapić pierwsze złe objawy padnięcia ich??????

VEG 26-05-2009 23:25

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Jak usłyszysz dziwne pykanie w okolicach silnika to już możesz myśleć nad zmianą klapek. Dojdzie Ci spadek mocy i szarpanie. W moim zaczęło się w okolicach 100 tys.

Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.