Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Uszkodzone "przepustniczki" w kolektorze ssącym silnika 2.0 Duratec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=50009)

Pol9321 22-11-2009 21:39

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Jeszcze takie pytanko
Wyczytałem że nie którzy z was kupowali same klapki ???
Jest to możliwe a jeśli tak to gdzie ???????

bolek-tarnow 22-11-2009 22:28

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
pytałem w ASO i twierdza ze takie cos nie istnieje, do kupienia tylko z kolektorem. sam bym chetnie sie dowiedzial gdzie inni je kupowali

Rijndael 23-11-2009 00:54

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Cytat:

Napisał thanatos777 (Post 1275381)
Jedno podstawowe pytanie, czy testowałeś jazdę bez klapek, że wypowiadasz się, a raczej powtarzasz tylko teorię "inżynierów" forda ?

Napisz raczej coś o swoim teście. Czy porównałeś kolektor bez "klapek" ze sprawnym kolektorem? Bo w to, że bez "klapek" jeździ się lepiej niż z zablokowanymi na stałe lub działającymi losowo jestem w stanie uwierzyć, ale punktem odniesienia powinien być sprawny system.

Cytat:

Napisał thanatos777 (Post 1275381)
Dlaczego przykładowo honda lub mazda nie stosuje takiej tandety, bo może jest to zbędne i skupiają się nad bardziej istotnymi rozwiązaniami...

Nie wiem co stosuje honda i mazda, bo się tymi markami nie interesuje, ale najróżniejsze systemy zmiennej geometrii dolotu były i są nadal często stosowane.

Cytat:

Napisał thanatos777 (Post 1275381)
Co do spalania, nie zauważyłem by wzrosło, nawet jeśli miałoby jakieś nieznaczne ilości przykładowo 0,2l. na 100km to nie sądzę, że to jakaś rozpacz.

Ponownie -- co z czym porównywałeś?

Cytat:

Napisał thanatos777 (Post 1275381)
Napisałem, że jak ktoś ma za dużo kasy niech sobie wymienia na nowy, jego sprawa. Ja dałem sobie z tym spokój, by po kolejnych 150tyś przebiegu, nie kląć znowu na te cholerne klapki i zastanawiać się dlaczego silnik 2.0 zachowuje się jak 1.6.

Tylko nie zapomnij poinformować przy sprzedaży, że pozbawiłeś auto zmiennych faz dolotu...

Cytat:

Napisał thanatos777 (Post 1275381)
Gaz w podłoge i jazda, w życiu są ważniejsze sprawy np. zakończyć mękę z 16V i rozpocząć przygodę z V6 :)

W 2,5 V6 na przykład też jest taki system, tylko w tej chwili sterowany elektronicznie, a nie podciśnienowo (w mk1 był sterowany podciśnieniowo). Sama mechanika nie pada, ale pada sterownik, który kosztuje w ASO 900 zł (ale można go zwykle naprawić dużo taniej).

thanatos777 23-11-2009 22:42

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1295783)
Napisz raczej coś o swoim teście. Czy porównałeś kolektor bez "klapek" ze sprawnym kolektorem? Bo w to, że bez "klapek" jeździ się lepiej niż z zablokowanymi na stałe lub działającymi losowo jestem w stanie uwierzyć, ale punktem odniesienia powinien być sprawny system.

Jasne, że auto zachowuje się trochę inaczej, ale nie uważam, by nastąpiło jakieś specjalne pogorszenie elastyczności, czy też utraty mocy, by się nad tym zastanawiać. Tak jak mówiłem, w teorii to se można podumać, zapraszam z doskonale sprawnym "systemem klapkowym" to porównamy w praktyce.
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1295783)
Nie wiem co stosuje honda i mazda, bo się tymi markami nie interesuje, ale najróżniejsze systemy zmiennej geometrii dolotu były i są nadal często stosowane.

To niedobrze, że się nie interesujesz, bo ford od hondy mógłby się nauczyć np. jak zbudować kolektor żeby ludzie nie tracili później czasu na głupie rozmowy, co z tym problemem zrobić, kupować nowy, czy sprofanować dzieło za przeproszeniem jakiegoś idioty.
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1295783)
Ponownie -- co z czym porównywałeś?

Co tu porównywać, komputer pokazuje 10,4l. jazda tylko po Warszawie, to nad czym ja mam sie zastanawiać, że z klapkami miałbym 10,2 a może mniej, a może więcej.
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1295783)
Tylko nie zapomnij poinformować przy sprzedaży, że pozbawiłeś auto zmiennych faz dolotu...

Często zmieniam auta, na szczęście nie trafiłem jeszcze na minę i nóż mi się otwiera w kieszeni jak słyszę co się dzieje na naszej ojczystej ziemi, a będzie naprawdę miło z twojej strony jak wyślesz petycję do wszystkich komisów w Polsce, by informowali kupujących, że każde auto, które sprzedają ma skręcony licznik.
Cytat:

Napisał Rijndael (Post 1295783)
W 2,5 V6 na przykład też jest taki system, tylko w tej chwili sterowany elektronicznie, a nie podciśnienowo (w mk1 był sterowany podciśnieniowo). Sama mechanika nie pada, ale pada sterownik, który kosztuje w ASO 900 zł (ale można go zwykle naprawić dużo taniej).

Cieszę się :)

Tylko jak narazie jeżdżę 2.0, ale też skorzystałem z tańszej alternatywy, która na szczęście istnieje. Czy jest taka straszna ja Ty to opisujesz ?
Wydaje mi się, że nie, dla przekonania zapraszam na test.

Pol9321 09-12-2009 16:33

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Witam
Udało mi się załatwić te klapki do kolektora, są to klapki z tym ramieniem, wystarczy wyjąć ze starego kolektora te stare klapki i wsadzić nowe i już po problemie.
Tylko tyle że mnie to troszkę kosztowało czasu. Sprowadziłem je z Niemiec od znajomego który tam pracuje.
Koszt to około 250 zł za 4 sztuki klapek bez tego druta
W razie jak ktoś by był bardzo zainteresowany mógł bym spróbować ponownie je ściągnąć.
Z tego co zauważyłem są one lepiej wykonane niż te co były w kolektorze ponieważ po stronie co wchodzi i wychodzi ten drut jest zrobione takie jak by wzmocnienie a nie tak jak w tych starych, płaska ścianka która się wycierała i powodowała luzy.

Xris 10-12-2009 13:01

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Kolego ja byłbym zainteresowany. Reszta na PW.

Pozdrawiam

hass 10-12-2009 21:40

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Ja też chętnie bym skorzystał z tej oferty, nie uśmiecha mi się wymiana całego kolektora.

bolek-tarnow 11-12-2009 17:19

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
a jest możliwość kupienia tego "druta" do tych klapek?

thanatos777 14-12-2009 17:03

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
Gratulacje Panowie, nie wiem czym się różnią klapki sprzedawane w Niemczech od klapek sprzedawanych w ASO w Polsce, które kosztują 32zł od sztuki x 4, ale jak wolicie niemieckie to proszę bardzo, może są z niemieckiego plastiku ? :)
Z opowieści kolegi naprawienie układu klapek kolektora wygląda tak prosto jak robienie szaszłyków, tylko dlaczego do tej pory nikt jeszcze na to nie wpadł, skoro to takie proste, tylko ludzie albo kupują nowe kolektory albo demontuja klapki.
Czy te klapki przypadkiem nie pasują tylko do kolektora poliftowego i czy nie trzeba dokupić również tuleji, których sztuka kosztuje 90zł x 3.

Ciekawe na ile takie rozwiązanie mogłoby starczyć:
a) 10 000 km ?
b) 20 000 km ?
c) 30 000 km ?

bolek-tarnow 15-12-2009 04:46

Odp: [MK3] kolektor ssacy
 
pelny pesymizm z twojej strony


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.