Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105166)

radolfik 14-07-2010 13:18

Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
Witajcie.
Niedawno zakupiłem Focusa I z 2.0 Zetec.
Po tygodniu założyłem mu LPG.
W nd wracając z wyjazdu weekendowego poszła mi uszczelka pod głowicą.
Stało się to podczas jazdy na trasie, ok 140 km/h.
Na chwilę wyłączyłem klimę i po max 1 minucie chłodziwo się zagotowało i wywaliło je na zewnątrz. Dopiero po tym fakcie, podczas pierwszych oględzin zauważyłem, że mam wsadzony tylko 1 wentylator przy chłodnicy. Nie zwróciłem na to uwagi podczas kupna...:( Drugie miejsce na wiatrak jest puste.

Czy jest to normalne w tym modelu ? Czy może poprzedni właściciel wywalił uszkodzony wiatrak i nie chciało mu się wsadzać nowego ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Pawel1w25 19-07-2010 08:30

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
W Focusie 2.0 16 V Zetec E (131 KM ) - są dwa wentylatory - i nie trzeba dodawać ,że muszą być oba sprawne .
To raz .
Poza tym - jak to się stało , że nie zauważyłeś wskazań temperatury cieczy chłodzącej ?

A dwa - powinieneś wiedzieć , że Ford zdecydowanie nie poleca zagazowania swoich silników .
W przeciwnym przypadku będziesz miał murowane kłopoty , a koszta instalacji gazu plus ewentualne naprawy uszkodzeń wynikające z zasilania gazowego wielokrotnie przekroczą hipotetyczny zysk wynikający z niższej ceny gazu . . .

vito007 19-07-2010 12:16

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
Jak poszła uszczelka, to nic dziwnego,że wywaliło chłodziwo (przedmuchy z cylindrów do płaszcza wodnego). Nie musi to świadczyć o niesprawnym/niewydolnym układzie chłodzenia.
A co do gazu, to są tutaj dziesiątki użytkowników, którzy jeżdżą na tym paliwie i sobie chwalą....

Pawel1w25 19-07-2010 14:01

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
Cytat:

Napisał vito007 (Post 1476803)
Jak poszła uszczelka, to nic dziwnego,że wywaliło chłodziwo (przedmuchy z cylindrów do płaszcza wodnego). Nie musi to świadczyć o niesprawnym/niewydolnym układzie chłodzenia.
A co do gazu, to są tutaj dziesiątki użytkowników, którzy jeżdżą na tym paliwie i sobie chwalą....

Może i trafiają się zadowoleni .
Natomiast producent (FORD ) wyraźnie przed gazem przestrzega .
Przykład podany poniżej z wydmuchaniem uszczelki pod głowicą - jest jakże charakterystyczny . . .

vito007 19-07-2010 22:31

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem, ani tym bardziej entuzjastą "gazowania" samochodów, - ale gdzie znalazłeś "oficjalne" stanowisko Forda w tej sprawie?

tomiscorpio 19-07-2010 23:52

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
uszczelke moglo wywalic bo zagotowany juz 20 raz. Watpie ze to gaz spowodowal.

Pawel1w25 21-07-2010 10:30

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
Cytat:

Napisał vito007 (Post 1477289)
Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem, ani tym bardziej entuzjastą "gazowania" samochodów, - ale gdzie znalazłeś "oficjalne" stanowisko Forda w tej sprawie?

Jakiś czas temu ( będzie ze dwa miesiące , może więcej ) - w Auto - Świecie lub Motorze - był obszerny artykuł traktujący o Focusie I .
W nim było zawarte oficjalne stanowisko Forda ( co prawda artykuł dotyczył Focusa ) - w temacie gazu , a dotyczyło to oczywiście silników Forda i wyraźnego nie zalecania ich przeróbek na zasilanie gazowe .

tomiscorpio 21-07-2010 11:53

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
no jak w auto swiecie tak bylo to napewno jest racja. :D :D :D :D

Oni tam radia od tempomatu nie rozrozniaja :D

Pawel1w25 22-07-2010 06:29

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
Faktycznie można spotkać w Auto - Świecie artykuły nie na poziomie , bądź tendencyjne , ale w tym przypadku nie zmienia to w niczym faktu , że Ford nie zaleca gazowania swoich silników .
Zresztą wcale się nie dziwię .
Nie jestem zwolennikiem gazu - uważam , że per saldo przynosi więcej strat , niż korzyści .
Ale oczywiście jest to sprawa indywidualna , każdy zrobi sobie tak , jak uważa .

tomiscorpio 22-07-2010 10:18

Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?
 
no ja tez gazu nie lubie , mam swoje zdanie na temat dzialania tego w silniku.
Nie jestem przekonany czy to sam wplyw gazu czy tylko sporej ilosci debili ktorzy to montuja nie majac pojecia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.