Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119058)

Lubof 05-01-2011 21:22

Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Witajcie. Zrobiłem sobie autotest klimatyzacji, po wykonaniu którego okazało się,że mam błąd 9342, który mówi coś takiego : "wewnętrzny błąd sterownika. Wykasuj pamięć usterek. Jeśli po wykonaniu czynności usterka nadal występuje, wymień moduł EATC".Oczywiście po skasowaniu pamięci błąd dalej był. Klima w lecie przy wysokich temperaturach działała tak średnio, tj gdy ustawiłem na np. 20 stopni,to powiewało lekkim chłodnym wiaterkiem,nie zbijając jakoś szczególnie temperatury we wnętrzu,dopiero jak dałem na "LO" i nawiew na pełne galoty, to robiło się lepiej. Klima była nowo nabita,odgrzybiona,układ szczelny,sprawdzana uv. Czy owa usterka/błąd może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Jeśli tak,to co muszę wymienić,gdzie znajduje się ten moduł EATC? Wiem,że to troszkę śmieszne pisać o klimatyzacji w zimie, ale chce zrobić ją na cacy przed latem ;) Pozdrawiam.

wicia.w 05-01-2011 23:10

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
moduł o który ci chodzi jest zintegrowany z przełącznikami od nawiewu czyli panel sterowanie nawiewów .

Lubof 06-01-2011 10:28

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
A czy ten błąd sterownika może być przyczyną takiego działania klimatyzacji, czy powinienem szukać jeszcze problemu gdzieś indziej ? W ogóle, to czy jesteście zadowoleni z działania klimy w c-maxach? W końcu to większe autko,gorzej wychłodzić .

gulik1978 07-01-2011 07:10

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Ja tam jestem bardzo zadowolony z działania klimatyzacji w tym aucie. Hmmm trochę nie rozumiem Twojego opisu ustawiania klimy... Chodzi mi o to czy gdy ustawiałeś owe 20 stopni to robiłeś to na trybie auto, czy na ręcznym sterowaniu? Bo jeśli na ręczny to ja bym się nie dziwił, że powiało tylko lekkim chłodem... A z tego tak wynika bo piszesz potem, że ustawiłeś na LO i wiatrak na full. Popraw mnie jeśli źle zrozumiałem.

BaRiBaL 07-01-2011 11:08

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Moim zdaniem najważniejszy w działaniu naszej klimy jest jest... filtr kabinowy.

Mam climatronic i nigdy nie wyłączam klimy. W lecie gdy zaczęło robić się coraz cieplej zwróciłem uwagę, że klima mimo wszystko nie chłodzi jak powinna nawet jak ręcznie schodziłem do wartości LO.
Przetestowałem układ, dobiłem czynnika i nadal było tak sobie. Dopiero wymiana filtra kabinowego spowodowała, że zamiast zefirka z zimnym powietrzem zaczął wiać lodowaty huragan.

Innymi słowy i ja jestem zadowolony z działania klimy w aucie :)

Lubof 07-01-2011 11:09

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Kolego gulik1978, gdy ustawiałem temperaturę (te 20 stopni) to wszystko w trybie auto. Na LO dałem dopiero,jak na automacie niezbyt działało. Przepraszam,faktycznie troszkę niezrozumiale to napisałem wcześniej :)

Kolego BaRiBaL, niestety u mnie filtr kabinowy odpada... Wymieniałem go tuż przed nabiciem klimy w lecie.

safek86 20-08-2013 19:45

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Witam, mam ten sam problem z klimatronikiem, błąd 9342 i klima wcale nie chłodzi. Poradziłeś sobie z nim?? Miał ktoś jeszcze taki problem?
Pozdrawiam

Oskar_FKP 21-08-2013 09:48

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Ja miałem ale mimo to klima chłodziła. Usuniecie błedu to wymiana panela sterowania klimą.

wrzoch 24-08-2013 23:47

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Jakbyś chciał wymienić i połasił się przypadkiem na model po lifcie, to nie zdziw się, że będzie działał "odwrotnie". Znaczy się wiatrak będzie zapitalał jak głupi wtedy kiedy powinien się ledwo kręcić albo stać i na odwrót. Da się to obejść malutkim układem, jest o tym temat. To samo dotyczy paneli starego typu. W 2005 roku zmienili sterowanie czyli jeśli masz wersję 3M5T-*, to takiej szukaj.

Tak jak napisałl kolega w #2 poście moduł EATC zintegrowany jest z panelem sterowania klimatyzacji.

ice000 28-11-2013 14:13

Odp: Błąd sterownika klimatyzacji, gdzie znajduje się moduł EATC?
 
Hejka. A co powiecie na Błąd A477? Co to jest za błąd? znalazłem jakiś opis tego błędu: A477 - Konfiguration Modul defekt


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.