Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2] ściąganie na nierównościach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=51156)

BRODAL 13-09-2008 12:00

[MK2] ściąganie na nierównościach
 
Witam wszystkich, mam problem ze swoim Mondeo 2,5v6 kombi. Problem występuje na nierównościach, typu dojazd do skrzyżowań i tarka lub jakieś dołki koleiny. W momencie gdy koło mi wpada w jakąś nierówność ciągnie mi kierownicę albo w lewo albo w prawo. Sytuacja się nasila jak jeszcze lekko wciskam pedał hamulca, jest to dosyć silne szarpnięcie. Również problem jest przy wjeździe i wyjeździe z koleiny, też ciągnie kierownicę. Wczoraj próbowałem bardzie zbadać te zjawisko i wydaje mi się że dzieje się to tylko w przy lewym kole. Tzn. jak wjeżdżałem lewym kołem w dołem to bujało kierownicą a prawym zachowywał się prawidłowo. Jeździłem już po zakładach diagnostycznych i mówią że niema żadnych luzów. Sam odkręcałem końcówki drążków i nic nie wyczułem jak na końcówce tak i na samym drążku. Jedyne co zaobserwowałem to to, że stuka w przekładni kierowniczej gdy się rusza kierownicą na lewo i prawo szybszymi ruchami. Moim podejrzeniem jest właśnie ta przekładnia kierownicza lub tulejki wahacza ale nikt tego nie stwierdził w żadnym z zakładów, a wymieniać wszystko to są spore koszta, oczywiście największe przekładni. Także gdyby ktoś miał jakieś sugestie odnośnie tego problemu, może ktoś miał podobny problem to bardzo bym był wdzięczny za podpowiedź.

polaff 13-09-2008 12:04

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Zjawisko ściągania podczas jazdy po koleinach jest normalne szczególnie podczas hamowanie/przyspieszanie. Dzieje się tak gdyż brzeg opony zahacza o "garb" koleiny i przez to "ciągnie koło" w kierunku na zewnątrz koleiny. Co objawia się zjawiskiem wyrywania kierownicy z rąk, dlatego właśnie jada w koleinach jest tak bardzo niebezpieczna.

Emmm 13-09-2008 13:10

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Zgadzam się z polaff, a co do tych "stuków" w przekładni kierowniczej, to musisz się temu dokładniej przyjrzeć, czy na pewno stuki generowane są przez samą przekładnię? Jeśli dobrze pamietam, to jest możliwość regulacji przekładni (luzów).
Pozdrawiam

Andrzej10 13-09-2008 13:19

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Stawiam na tulejki (wybite lub rużne na wachaczach) lub na sforznie wachacza. Pozdrawiam

Emmm 13-09-2008 13:31

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Cytat:

Stawiam na tulejki (wybite lub rużne na wachaczach) lub na sforznie wachacza.
Jeśli tak, to co powiedzieć o tym:

Emmm 13-09-2008 13:32

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Cytat:

Stawiam na tulejki (wybite lub rużne na wachaczach) lub na sforznie wachacza. Pozdrawiam

Cytat:

Jeździłem już po zakładach diagnostycznych i mówią że niema żadnych luzów.
O, tak miało być :fcp2

1olek 13-09-2008 14:10

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
zbierznosc masz ok ? u mnie sciagal jak byla zrabana, szczegolnie bylo to odczuwalne jak jednym kolem jechalem po asfalcie a drugim po sniegu lub wodzie.

Andrzej10 13-09-2008 14:58

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Cytat:

Napisał Emmm
Cytat:

Stawiam na tulejki (wybite lub rużne na wachaczach) lub na sforznie wachacza. Pozdrawiam

[quote:ichvwaxv]
Jeździłem już po zakładach diagnostycznych i mówią że niema żadnych luzów.

O, tak miało być :fcp2[/quote:ichvwaxv]

Prawdę mówiąc już wiele widziałem i słyszałem. Na moim przypadku zawiecha wytłuczona, sfożnia praktycznie nie było a diabnosta nic nie widział. Pozdrawiam

cioskowski 13-09-2008 15:20

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Czy kolega emmm może gdzieś poszukać jak się koryguje luzy na przekładni kierowniczej?

Andrzej10 13-09-2008 15:24

Re: [MK2] ściąganie na nierównościach
 
Cytat:

Napisał cioskowski
Czy kolega emmm może gdzieś poszukać jak się koryguje luzy na przekładni kierowniczej?

Do korygowania luzu jest śruba specjialna dostępna tylko o ile pamiętam po wyjęciu magla. Dokładnie temat był poruszony na MKP kiedyś. Śruba ta jest w okolicach ślimaka. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.