Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] brak przyspieszenia 1.6tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91372)

jony27 10-02-2010 14:11

brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Witam wracając dziś z pracy zauwazyłem ze auto jest strasznie mułowate tak jakby turbo sie nie załączało jak dałem wiecej gazu tak 3/4 tyś to jakby przerywałoco to moze być????

bosiek 11-02-2010 09:49

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Proponuje użyć wyszukiwarki. Może to być rura dochodząca do intercooler-a ale sprawdź inne opinie.

vqsoft 11-02-2010 19:11

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
a może być nieszczelny układ podciśnienia sterujący VTG

gucio1980 12-02-2010 12:39

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Witam.
Miałempodobne objawy w swoim Fordzie Focusie C-max 1.6 TDCi i po przeczyszczeniu zaworu recylkulacji spalin EGR objawy ustąpiły.

HYCHLA 12-02-2010 12:57

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Czesc. Najczęstszą przyczyna sa: albo Egr, albo rozszczelniony obwod turbawki. Autko sie dusi z braku tlenu:)

jony27 12-02-2010 15:15

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Witam możecie powiedziec gdzie dokładnie jest ten EGR i czy samemu mozna to naprawić..???

kolopeter 12-02-2010 15:35

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
nie jest tego duzo. wiec szybko znajdziesz gdzie jest

gucio1980 12-02-2010 17:27

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
W moim c-max zawór EGR znajduje się poniżej filtra paliwa zaraz za nim, jest on przymocowany dwiema śrubkami na klucz 10, do zaworu dołączona jest taka srebrna rurka, która idzie od kolektora z lewej strony jest przymocowana 3 śrubkami, dwie przy wejściu do kolektora 1 w połowie rurki. Nie za wiele można z tym robić po za przeczyszczeniem wszystkiego benzyną (o ile nie padła w nim elektronika) ja tak zrobiłem i dodatkowo przedmuchałem go powietrzem pod ciśnieniem.
Żeby się dostać do zaworu trzeba zdemontować filtr paliwa (nie koniecznie odłączając go od przewodów), wycieraczki, potem odkręcić zbiorniczek płynu hamulcowego, plastiki pomiędzy szybą a maską i wtedy można brać się za odkręcanie zaworu, mi wszystko zajęło około 2 godziny to znaczy rozkręcenie, przeczyszczenie i skręcenie wszystkiego spowrotem.
Można też kupić używkę na allegro w cenach od 200 do 700zł ale wiadomo na co się trafi a nowy ponad 1000zł.
Albo:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie daje oczywiście 100% pewności że u Ciebie będzie ta sama przyczyna czyli zabrudzony zawód EGR jak to miało miejsce u mnie ale opisany przez Ciebie objaw było identyczny jak u mnie. U mnie dodatkowo np. przy ruszaniu był odczuwalny chwilowy spadek obrotów i przy obrotach silnika między 1600 a 1900 czuć było szarpanie w trakcie jazdy. Po zatrzymaniu samochodu i zgaszeniu silnika na chwilę objaw braku mocy znikał na jakiś czas poczym znowu się pojawiał po kilkunastu kilometrach.

Mam nadzieje, że któryś z podanych przeze mnie rozwiązań pomoże. O ile oczywiście się na któreś zdecydujesz.

Powodzenia i pozdrawiam.

niuniek24 13-02-2010 10:46

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Używał ktoś tego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

HYCHLA 13-02-2010 11:46

Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci
 
Witam.
Jeszcze o takim czyms nieslyszalem ale wydaje mi sie ze pomysl dobry. Jak kiedys rozebralem zespol przepustnicy zeby czujnik cisnienia doladowania przeczyscic to sie zalamalem jak zobaczylem ile jest tam syfu ktory wrzucany jest ponownie do obiegu przez egr. Dotyczy to wszystkich nowoczesnych dieseli.
Kiedys znalazlem artukul na forum TDI jak to olej w dolocie zalal zespol przepustnicy (silnik krokowy,zebatki i cala elektryke sterujaca) doslownie wszystko plywalo. Spowodowalo to wyrobienie zebow zebatek i przepustnica zawieszala sie w pozycji otwartej. Tak wiec od czasu do czasu zajzec tam i przeczyscic ten syf napewno niezaszkodzi.
Pozro.:569:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.