Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=51989)

francisc 26-09-2008 09:34

[Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
Witam. Niedawno byłem u mechanika z wymianą sporej ilości rzeczy w zawieszeniu przednim i tylnym( tuleje wahaczy lewa i prawa, przód i tył, łącznik drążka stabilizatora przód lewy i prawy, komplet sprężyn tył, łącznik stabilizatora tył, i lewa końcówkę drążka kierowniczego) i wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że po tych naprawach odczuwam dyskomfort spowodowany przez spory luz na kierownicy, tzn. jadać prosto mogę sobie ją przekręcić w prawo i lewo ok5-10% a koła nie zaczną skręcać. Dodam tylko, że dopiero wybieram się na geometrie kół ale nie wiem czy to ma coś do rzeczy. Czy mechanik odwalił jakąś fuszerkę w tym wypadku? Dodam, że wcześniej też był mały luz, ale teraz mondziakowi jakby się pogorszyło.

Rafał A.(antek) 26-09-2008 10:43

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
No i co my mamy ci poradzic na ten luz?

francisc 26-09-2008 11:43

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
hmm...no jeśli się ktoś na tym zna to mógłby mi napisać czy mechanik mógł spaprać robotę a ja już w swoim zakresie się z nim policzę.

francisc 26-09-2008 11:44

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
ooo...Antek, widzę, że jesteś z Łodzi, nie wiem czy kojarzysz mechanika na ul. Drewnowskiej?? bo to właśnie o tego chodzi...

slawekbasia 26-09-2008 21:47

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
sprawdź kolego jeszcze maglownice o ile mechanik faktycznie fuszery nie zrobił :fcp5

Rafał A.(antek) 27-09-2008 19:00

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
kojaze :) mogl spaprac. jak kazdy
A ten dodatkowo nie ma dobrej opini :)

Jestes pewnien ze wymienil na nowy i nie podmienil czegos?

bryg 14-10-2008 10:19

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
A krzyżak w kolumnie kierowniczej, a element łączący wałek z kolumny z wałkiem maglownicy? A sama przekładnia nie jest dobita?
Ja wyminiłem elementy zawieszenia i przekładnię kierowniczą na nową a luz był dalej. Po wymianie krzyżaka w kolumnie kierowniczej poprawiło się ale jest jeszcze trochę luzu. Mam element łączący wałek kolumny z wałkiem przekładni i mam nadzieję, że po jego wymianie luz zniknie całkiem.

Rafał A.(antek) 19-10-2008 13:34

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
luz to luz, trzeba zobaczyc gdzie jest i wtedy mozna dyskutowac co z nim zobic :0

cioskowski 20-10-2008 10:52

Re: [Mk2] Luzy na kierownicy po nnaprawach w zawieszeniu
 
Czy jest też luz kierownicy z góry na dół i na boki?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.