Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Opinie o paskach Dayco (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91181)

SeboLegnica 08-02-2010 15:05

Opinie o paskach Dayco
 
witka wszystkim :one:
Właśnie zabieram się za wymianę rozrządu kupiłem pasek produkcji Dayco.Niestety mój mechanik powiedział że, cyt." nie założę tego guwna do twojego auta ,bo szkoda silnika". Nie wiem czy mam zostawić go i kazać założyć, czy wymienić na inny.
Proszę o fachową radę i opinię na temat w/w paska za wszelkoą pomoc wielkie dzięki:):):mrgreen::?:

Magik123 08-02-2010 17:15

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
Kup GATES-a, DAYCO słyną z pekania. Ja tez bym tegoi nie załozyl, ani sobie ani komus.

Mariusz 09-02-2010 11:04

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
Potwierdzam to co napisał Magik123, kiedyś jak miałem kadetta też założyłem pasek rozrządu Dayco. Wytrzymał kilka miesięcy, dokładnie nie pamiętam ile, kilka zębów z paska poszło w piz... . Za namową mechanika wróciłem do Geates-a i było spoko. A pasek Dayco zakładałem sam, z uwzględnieniem jego naciągu, bo to także istotne jest.

Simson 09-02-2010 13:17

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
Dayco to tylko na własną odpowiedzialność.
Osobiście polecam Contitech

pozdrawiam
Simson

mkaminski100 09-02-2010 13:33

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
Tak samo jak swego czasu ludzie kleli na Gatesa, bo pojawily sie podrobki i kazdy to bral na Allegro, bo bylo tansze. Nawet hurtownie mialy podrobki!!
Znam wiele osob ktore uzywaje Dayco i dziala jak nalezy.

tomiscorpio 09-02-2010 13:55

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
zamienniki byly drozsze od oryginalu forda do zeteca o ile dobrze pamietam.
Wiec po co kupowac jakies zamienniki.
Jedynie ze kupowlaes sam pasek to tam roznica dosyc duza jest.


contitech no tego to akurat ja bym nie zalozyl.


dayco ja mam pasek klinowy, 2 lata i ok.

Pinki 09-02-2010 14:05

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
ja bym dayco nie zaryzykował

mkaminski100 09-02-2010 14:22

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
Pinki - a mozesz podac chociaz jeden powod, poza zaslyszanymi opiniami "fachowcow" ktory swiadczy o tym, ze to zle lub dobre paski?
Jak pamietam Dayco robilo paski OEM dla japonczykow, tak samo jak Contitech robi dla GM. Jeszcze 2 lata temu paski Gatesa byly opluwane, bo byly kiepskie, ale wtedy wlasnie polowa firm zakladala je na tasmie montazowej...
Widzialem wiele awarii paskow, zawsze ten kto zaklada obwinia pasek lub napinacz, ale po dokladnych ogledzinach widac, ze to zakladajacy popelnil blad, albo "okazyjnie" kupil 6 letni stan magazynowy albo dobra podrobke z Chin.
Tomiscorpio ma racje, ze przy podobnych cenach pasek i napinacz z Forda jest najlepszy. Moze w starszych autach to nie ma takiego znaczenia, ale w nowszych tylko na oryginalnych paskach mozna robic przebiegi serwisowe (150-250 tys km), bo jest wykonany inaczej niz zamienniki.

Pinki 09-02-2010 16:21

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
a co zdjęcia chcesz ?

mkaminski100 09-02-2010 16:39

Odp: Opinie o paskach Dayco
 
Cytat:

Napisał Pinki (Post 1358092)
a co zdjęcia chcesz ?

Wklej, chetnie popatrze, tylko najpierw napisz skad masz pasek i czy jestes pewien, ze to oryginal i ze nie lezal 5 lat w magazynie...
A poza tym Dayco pewnie chetnie przyjmie pasek do sprawdzenia jak robil to Gates, jak ludziom zaczely sie rwac. W przypadku Gatesa wyszlo na jaka skale sa podrobki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.