Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Zabezpieczenie/alarm ODIS! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64194)

von_Paulus 10-03-2009 13:47

Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Czy ma ktoś może zainstalowane w mondeo mk4 wymienione w tytyle zabezpieczenie? Jeśli tak, to poproszę o wszelkie informacje i opinie! No i najwazniejsze - jaka jest cena tego urządzenia i jego montażu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi...
POZDRAWIAM!

ogonek 10-03-2009 15:26

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Cytat:

Napisał von_Paulus (Post 1109428)
Czy ma ktoś może zainstalowane w mondeo mk4 wymienione w tytyle zabezpieczenie? Jeśli tak, to poproszę o wszelkie informacje i opinie! No i najwazniejsze - jaka jest cena tego urządzenia i jego montażu?
Z góry dziękuję za odpowiedzi...
POZDRAWIAM!


Witam

Posiadam alarm z antynapadem i z odisem w MKIII - ale to jeszcze analogówka(MKIII nie ma CANA)

U ciebie może to być albo alarm CAN FORD ODIS (ale juz tylko jako dodatkowy immobilizer)
albo jako dodatkowe zabezpieczenie - immobilizer z funkcja antynapadowa - VS STOP ODIS.

Wiecej informacji znajdziesz na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - strona producenta

W sumie jest to fajna sprawa

pozdrawiam

von_Paulus 11-03-2009 09:01

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Dzięki ogonek!
W jednym z warszawskich ASO za alarm z ODIS'em życzą sobie ponad 1.600 zł (urządzenie + montaż)!:zdziw: Jak dla mnie to dużo za dużo! Raczej odpada...:-\\

franczesko 11-03-2009 23:49

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
tylko uważaj gdzie montujesz, żebyś gwarancji nie stracił!

mark54 13-03-2009 14:53

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Mam taki alarm w swoim Monedo.
Odis kosztowal mnie dodatkowe 250 zl do podstawowej ceny alarmu.
Wczesniej mialem tez Fosuca II z odisem.
Jestem zadowolony z tego rozwiazania zarowno w Mondeo jak i poprzednio w Focusie :lol:

kuzek 13-03-2009 16:37

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
ostatnio kupiłem nową fieste żonce i od delera dostalem alarm z odisem za 800pln. (katalogowy fordowski 1600pln) Niestety niepokoj mnie fakt iz daja TYLKO 1 pastylke , a jak wiecie kobiety i ich torbyyyy sa duze .... :) w przypadku zgubienia nowa pastylka to 600 PLN :\

mark54 13-03-2009 18:27

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Cytat:

Napisał kuzek (Post 1112117)
ostatnio kupiłem nową fieste żonce i od delera dostalem alarm z odisem za 800pln. (katalogowy fordowski 1600pln) Niestety niepokoj mnie fakt iz daja TYLKO 1 pastylke , a jak wiecie kobiety i ich torbyyyy sa duze .... :) w przypadku zgubienia nowa pastylka to 600 PLN :\

W razie czego mozna go zawsze jeszcze rozbroic PIN codem,
ale na dluzsza mete bylo by to jednak uciazliwe...;)

ogonek 18-03-2009 15:44

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Cytat:

Napisał kuzek (Post 1112117)
ostatnio kupiłem nową fieste żonce i od delera dostalem alarm z odisem za 800pln. (katalogowy fordowski 1600pln) Niestety niepokoj mnie fakt iz daja TYLKO 1 pastylke , a jak wiecie kobiety i ich torbyyyy sa duze .... :) w przypadku zgubienia nowa pastylka to 600 PLN :\

600???????

No to niezłe zdzierstwo!!!!!!

U producenta -(link na górze) 99pln netto odis + ewentualne koszty wysyłki i programowanie.

Jak robisz to na miejscu u nich to ok 20 pln za zaprogramowanie :)

(informacje po konsultacji telefonicznej)

Nie ma to jak ASO
:)

adam131 18-03-2009 23:28

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Miałem ODIS-a w poprzednim aucie. Dobra rzecz. Jedynym poważnym problemem było to, że w pastylce co jakiś czas rozładowywała się bateria, bez ostrzeżenia, w najmniej spodziewanym momencie. Ciekawie wygląda jak siedzisz w swoim aucie a ono mruga światłami i wyje niemiłosiernie. Dobrze jeśli jakiś zegarmistrz jest w pobliżu. Po dwóch takich akcjach woziłem zapasową bateryjkę.

mark54 19-03-2009 05:47

Odp: Zabezpieczenie/alarm ODIS!
 
Cytat:

Napisał adam131 (Post 1116801)
Miałem ODIS-a w poprzednim aucie. Dobra rzecz. Jedynym poważnym problemem było to, że w pastylce co jakiś czas rozładowywała się bateria, bez ostrzeżenia, w najmniej spodziewanym momencie. Ciekawie wygląda jak siedzisz w swoim aucie a ono mruga światłami i wyje niemiłosiernie. Dobrze jeśli jakiś zegarmistrz jest w pobliżu. Po dwóch takich akcjach woziłem zapasową bateryjkę.

Nie wiem czy miales takiego samego ODISa jak ja, ale moj od alamu LogicCan
sygnalizuje wczesniej ze bateria jest juz slaba.
W momencie wejscia do auta (czasem wczesniej), ODIS pika 3 razy ze zostal
rozkodowany, jezeli bateria jest juz slaba to 3 pikniecie jest dluuuugie.

U mnie bateria w ODISie wytrzymuje ok. 11 miesiecy.

A co do pomyslu z wozeniem baterii zapasowej, to na taki pomysl wpadlem od razu
po zalozeniu pierwszego ODISa jeszcze w Focusie kiedy nie wiedzialem
jak to dziala i kiedy mozna sie spodziewac rozladowania baterii.

Pozatym jak juz wczesniej wspomnialem, w przypadku rozladowania baterii
lub nawet zgubienia "pastyliki" od ODISa, zawsze mozna go rozbroic PIN kodem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.