Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=101159)

kalafiorm 24-05-2010 20:04

KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Witam,
mam focusa z lipca 1999r 1.8tddi. Niestety ma koło dwumasowe, które dzisiaj odmówiło mi posłuszeństwa. W sklepie sprzedającym zamienniki dwumasówki zaproponowano mi, żebym sprawdził czy można zamontować zwykłe. Czy ktoś może mi pomóc???

Do tej pory znalazłem tematy na forum, gdzie wszyscy zgodnie twierdzą, że w 1.8 tddi nie ma dwumasówek???? Dziwne:?

Dinar 24-05-2010 20:27

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Cytat:

Napisał kalafiorm (Post 1442714)
Do tej pory znalazłem tematy na forum, gdzie wszyscy zgodnie twierdzą, że w 1.8 tddi nie ma dwumasówek???? Dziwne

Na 100% nie ma dwumasówki - tu masz takie,tanio.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kalafiorm 24-05-2010 20:35

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
dzięki,
teraz już jestem cały głupi:?
mój mechanik mówi, że to dwumasówka, no i klekolcze jak ona??
w sklepie też powiedzieli, że mają dwumasówkę to tego modelu??????

kalafiorm 25-05-2010 08:24

sprzęgło czy skrzynia???
 
ford focus 1.8 tddi, zwykłe sprzęgło, spod klapy dochodzą odgłosy typowe dla dwumasy - jeden mechanik jest przekonany, że zwykłe sprzęgło też tak może hałasować, drugi zaś twierdzi, że nie ma takiej opcji i jest to skrzynia na wałkach???
czy zwykła jednomasa też może wydawć podobne dźwięki???

Hetfield 25-05-2010 08:48

Odp: sprzęgło czy skrzynia???
 
Po co zakładasz drugi temat o tym samym.Poproś teraz modera ( np.Ciupaga 28 jest obecny na forum) o połączenie do poprzedniego bo inaczej ci zamknie i się nic nie dowiesz.Pozdro.

Dinar 25-05-2010 10:01

Odp: sprzęgło czy skrzynia???
 
Cytat:

Napisał kalafiorm (Post 1442981)
spod klapy dochodzą odgłosy

Jeżeli pedał sprzęgła w każdej pozycji zachowuje się normalnie,nie słychać stuków t o trzeba szukać np.poduszki skrzyni biegów,silnika.Zwykłe sprzęgło może też tak hałasować.Do tego silnika możliwości naprawy sprzegła jest wiele,można tanio [partyzantka] lub całe nowe drożej.

kalafiorm 25-05-2010 11:24

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
klekotanie ustaje po wciśnięciu pedał sprzęgła

majsterus_nt 25-05-2010 14:32

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
no nie pozostaje nic innego niż, rozłączyć skrzynię z blokiem i zobaczyć co się rozpadło..czy sprężyny tarczy czy łożysko wałka.
musiał być ostro katowany ten twój wóz...ja mam 250tkm i cichutko.

Kubuch 25-05-2010 19:53

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Zacznij od zmiany mechanika - w 1,8 TDDI NIE MA DWUMASY!

Pawel1w25 26-05-2010 08:55

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Kolego Kalafiorm - jeżeli odgłos , o którym piszesz niknie po wciśnięciu sprzęgła - to usterka leży w skrzyni biegów , a nie w sprzęgle , czy dwumasie , której w tym modelu NIE MA .
To przecież oczywiste .

Odgłosy o których piszesz - to taki rodzaj grzechotania - występujacy wyłącznie na wolnych obrotach - i znikajacy po zwiększeniu szybkosci obrotowej silnika do ok. 1200-1500 obrotów ?

W Twoim Focusie jest skrzynia MTX 75 - która skądinąd znakomita , to zdarzają jej się takie przypadki . . .
Na szczęście - rzadko .

Pawel1w25 26-05-2010 09:00

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
A swoją drogą to rzeczywiście zmień mechanika .

marito 26-05-2010 17:30

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Panowie podpinam się pod pytanie bo i u mnie jest dziwny dźwięk który znika jak wcisnę sprzęgło. nadmienie że sprzęgło miałem wymieniane ale przed wymianą też był ten dźwięk. Uwypukla on sie szczególnie jak puszczę gaz. Jakieś pomysły?

Dinar 26-05-2010 18:08

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Daj się przejechać dobremu mechanikowi,co on stwierdzi.

cezarym 26-05-2010 18:53

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Cytat:

Napisał marito (Post 1444117)
nadmienie że sprzęgło miałem wymieniane

ale czy razem ze sprzęgłem wymieniłeś łożysko?

marito 26-05-2010 19:00

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Wymienione zostało "komplet sprzęgła" cokolwiek to znaczy...

Pawel1w25 27-05-2010 07:04

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Kolego Marito - wyraźnie napisałem , że w takim przypadku , jak Twój - przyczyna tego dziwnego dźwięku ( rodzaj terkotania - zjawia się wyłącznie na biegu jałowym , po dodaniu gazu , czy wyłączeniu sprzęgła - niknie ) - leży nie w sprzęgle , czy łożysku wyciskowym , ale w skrzyni biegów .

Nie jesteś zresztą odosobniony - takie przypadłości się zdarzają , co prawda sporadycznie , skądinąd znakomitej skrzyni MTX 75 , bo taką masz w swoim aucie .

Usterka jest niewielka , nie zagraża normalnej eksploatacji , zaś próba jej usunięcia wymaga demontażu skrzyni biegów z auta i następnie jej rozbiórki w celu weryfikacji i odnalezienia przyczyny tego terkotania .

Na pewno nie będzie tanio , byle warsztat też tego nie zrobi . . .

Jedyne co możesz zrobić - to sprawdzić poziom oleju w skrzyni , ew. wymienić go na nowy .

Wchodzi do niej 2,6 litra oleju 75W/90 (np. Ford sprzedaje taki po ok. 62 zł. za litr ), ale może też być innej marki , np.znakomity Liqui - Molly 75W/90).
Ważne , żeby był to pełny syntetyk ( istnieją oleje o lepkości 75W/90 półsyntetyczne ).
Skrzynia MTX 75 jest ciasno spasowana i wymaga oleju o najwyższych parametrach .
Najprościej kierować się ceną - dobry olej kosztuje ok. 60 zł za litr .

kalafiorm 27-05-2010 07:43

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
może znowu palnę coś głupiego... mechanik stwierdził, że takie odgłosy, to skrzynia na wałkach, zadzwoniłem do faceta, który robi skrzynie i opowiedziałem o objawach, kazał na luzie najpierw wejść na 2.000 obrotów, a później też na jałowym spróbować wrzucić piątkę. stwierdził, że jak przy dwóch tyś się uspokoi, a na piątce sprzęgło ją przytrzyma, to jest to wina sprzęgła, a nie skrzyni.
W poniedziałek wymontowuję sprzęgło i wszystko będzie jasne

Atol 27-05-2010 11:21

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Stawiam na luźne sprężyny w tarczy sprzęgłowej.

marito 27-05-2010 21:14

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
No ja też musze podjechac do mechanika i niech on zobaczy czy kolega Pawel1w25 ma rację czy to coś innego. O rezultatach opowiem.

Pawel1w25 28-05-2010 07:11

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Czekamy zatem na werdykt ( doświadczonego , mam nadzieję ) mechanika .

Moim zdaniem jednak , gdy wciskasz sprzęgło- w tym momencie odłączasz skrzynię biegów od napędu silnika , sprzęgło i łożysko wyciskowe wówczas pracuje , a skrzynia nie pracuje ) - i odgłosy nikną .
Po włączeniu sprzęgła ( puszczeniu pedału ) - włączasz do pracy skrzynię biegów i wtedy zjawia się hałas .
Świadczy to jednoznacznie o umiejscowieniu usterki - właśnie w skrzyni biegów .

Nie jest to jakieś zapewne duże uszkodzenie , zapewne jakiś element wybieraka skrzyni tak hałasuje , niemniej jednak może być to nieco denerwujące .

Tak więc czekamy na wieści .
Pozdr.

marito 28-05-2010 18:21

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Wychodzi na to kolego Pawle ze masz rację. Mechanik stwierdził że to tez skrzynia biegów bo wykluczył wszystko inne. Naprawa tego jest podobno zupełnie nieopłacalna bo sam demontaz i rozbiórka skrzyni to kupe pracy a przez to kasy nie licząc cen częsci. Kazał jeździć az sie nie zepsuje lub zacznie tak hałasowac że nie da się wytrzymać a wtedy wymienic całą skrzynię biegów na inną używaną. No cóż, chyba tak zrobię choć nie cierpię jak mi coś piszczy lub chrobocze.

Hetfield 28-05-2010 18:29

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Aż mi się wierzyć niech chce , że to skrzynia, no chyba że ma nakulane z 500tkm albo była katowana, ta skrzynia ponoć jest niezniszczalna.:D

marito 28-05-2010 18:48

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Przestaję sie tym przejmować, najwyżej bedę głosniej słuchac radia:)

marito 28-05-2010 18:50

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Aha a co do niezniszczalności to Titanic też miał byc niezatapialny:)

Hetfield 28-05-2010 18:50

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
A ile masz na liczniku? kiedy kupiłeś?ile przejechałeś? itp?Od handlarza czy od osoby prywatnej?

marito 28-05-2010 19:05

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Na liczniku ma ok 160tys a kupiłem od osoby prywatnej, miesiąc temu. Auto sprowadzone pół roku temu. Co do stanu licznika to oczywiście niepotwierdzony więc ciężko stwierdzić stan faktyczny, ale wymieniałem zaraz po kupnie rozrząd i trochę innych rzeczy i mechanik nie stwierdził jakiegoś drastycznego zuzycia auta lub składania z kilku części. Ano chyba jak ktos tu swteirdził jak się chce świetego spokoju to kupuje się Mercedesa lub Audi. A w fordzie zawsze musi coś sie dziac bo jak sie nie dzieje to znaczy się że stoi popsuty na podwórku:) Mimo wszystko jestem zadowolony z fordzia, na trasie do Karpacza i z powrotem spalił mi 4,3 l/100km.

Hetfield 28-05-2010 19:09

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Ja nie wierzę, że to skrzynia w dalszym ciągu, ale to tylko moje zdanie-sprwdź czy masz olej w skrzyni tylko zanim zaczniesz cokolwiek wymieniać.

marito 28-05-2010 19:10

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Ok, dla świętego spokoju podjadę jutro do mechanika zeby to sprawdził.

baster1234 28-05-2010 19:26

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
To już przesada... Ile ten wątek jeszcze będzie na pierwszej stronie forum.
Już chyba z tydzień widzę tddi + koło dwumasowe.

Czy gdyby tddi miał koło dwumasowe to czy słyszelibyśmy ten cudowny dźwięk traktorka?

TDDI NIEMA DWUMASY!:evil:

Hetfield 28-05-2010 19:30

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
baster tu toczy się już inna dyskusja-można zgłosić moderatorowi zły post jeśli tak uważasz.pozdro.

baster1234 28-05-2010 19:34

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Nie mam w zwyczaju donosićg:)
Też d.,a jestem bo najpierw napisałem a później przeczytałem ostatni post..:?

Hattfield niedługo na Bemowie w Wawie:p pozdro

Hetfield 28-05-2010 19:54

Odp: KOŁO DWUMASOWE w 1.8 tddi 90km - czy można wymienić na zwykłe??
 
Sorry moder za OT.Miałem nadzieję na Bemowo i dobry metal ale nie będzie mnie heheheh, żałuję.pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.