Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2] Problem z obrotami silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=51286)

dolllar 15-09-2008 14:28

[MK2] Problem z obrotami silnika
 
Pierwszyraz jestem na ty forum i musze powiedziec ze bardzo mi sie spodobało :)

Mam taki problem , posiadam forda mondeo (mk2) kombi . 1,8 benzyniak (z gazem) . Najczesciej jezdze na gazie i w tym problem ze jak auto jest na gazie to jak stoje na swiatłach(sygnalizacja swietlna) gwaltownie zaczynaja spadac obroty i za chwile podnosza sie ( trwa to ze trzy razy pod rzad ) a potem spadaja obroty jak poprzednio i gasnie :/ (to troche irytujace ) . Gdy przytrzyma sie równo gaz na jakis 1,2 tysiaca obrotu przez jakis czas auto znowu odzyskuje rowne obroty i mozna sie cieszyc ze nie zgasło ... ale jak sie tego pozbyc ?? Co jest tego przyczyna i czy wymiana jest kosztowna ?

z gory dziekuje za fachowe odpowiedzi

tomotorhead 15-09-2008 19:43

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
witam,jeśli masz instalacje gazową niesekwencyjną,przyczyną może być rozciągnięcię się membrany w parowniku,koszt wymiany na nowy to około 3oo w zależności od instalacji.możesz też zakupić zestaw naprawczy w cenie około 80 PLN.pozdro

cioskowski 15-09-2008 20:51

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
Na początek nic nie kupuj tylko posprawdzaj;.świece(a właściwie przerwy na świecach),przeczyść krokowca,nieszczelności jak są na wydechu na odcinku od sondy lambda do katalizatora (oraz sam katalizator-nie może brzęczeć),przeczyść przepływkę,sprawdz filtr powietrza,czujnik położenia przepustnicy sprawdzić. Tyle rzeczy do sprawdzenia najpierw w garażu a nie zaraz wymieniać wszystko.Czasem pewne niesprawności nie wykarze benzyna a gaz wykarze

dolllar 16-09-2008 11:51

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
dzieki, wielkie dzieki .

gruniu 16-09-2008 14:38

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
problem masz tylko na gazie?

like_2008 16-09-2008 14:55

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
Właśnie niech kolega sprawdzi jak autko sprawuje się na bęzynie. Jka wszystko w porządku to w tedy szukać w instalacji gazowej.
pozdrawiam

dolllar 16-09-2008 17:36

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
No własnie na benzynie tez wystepuje taki problem ale wydaje mi sie ze zadziej moze dlatego ze wiecej jezdze na gazie ( nie po wpływem :fcp3 )

like_2008 16-09-2008 18:25

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
No to kolego sprawdzaj jak kolega wyżej wymienił elementy autka.
pozdrawiam

gruniu 17-09-2008 05:27

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
trudno powiedziec jaka przyczyna
moze krokowy, moze czujnik temp.
najlepiej zacznij od badania komputerem

dolllar 17-09-2008 12:45

Re: [MK2] Problem z obrotami silnika
 
W miedzy czasie wystapił jeszcze jeden problem , popsuł sie akumulator , ale juz został wymieniony . Po tym problem z obrotami sie nie skonczył ale nie spodziewałem sie tego . Świece tez sa w porzadku .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.