Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] półos napedowa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=60272)

omega 24-01-2009 19:45

[MK3] półos napedowa
 
podczas pracy przy zawieszeniu przednim-prawa strona, wysunela mi sie polos w polaczeniu pod skrzynia, na wieloklinie trojramiennym, wsadzilem ja spowrotem, ale okazalo sie ze jest strasznie duzy luz, jezeli ruszam prawo-lewo za tarcze hamulcowo, co sie stalo? jak to naprawic? dziekuje.

VEG 24-01-2009 20:55

Re: [MK3] półos napedowa
 
Może poluzowała się ta część, która przytrzymuje półośkę. Spróbuj dokręcić 2 śruby i potem poruszać tarczą.

omega 24-01-2009 21:06

Re: [MK3] półos napedowa
 
sprawdzalem, wszystko jest ok, czytalem ze przegub wewnetrzy nie moze byc ugiety wiecej niz 18 stopni a zewnetrzy 45 stponi, dlaczego? co sie stanie? moze u mnie przegub przekroczyl te stopnie? dzieki

VEG 24-01-2009 21:26

Re: [MK3] półos napedowa
 
Cytat:

Napisał omega
sprawdzalem, wszystko jest ok, czytalem ze przegub wewnetrzy nie moze byc ugiety wiecej niz 18 stopni a zewnetrzy 45 stponi, dlaczego? co sie stanie? moze u mnie przegub przekroczyl te stopnie? dzieki

Może połączenie przegubów się zerwało? Kupiłem półośkę jak wymieniałem to musiałem rozebrać połączenia przegubów i złozyć wszystko na sztywno. Może w "koszyczku" Ci się porozlatywało?

omega 24-01-2009 22:01

Re: [MK3] półos napedowa
 
chyba nic nie pozostaje jak rozebrac i zobaczyc, jutro biore sie za robote, dam znac co i jak, dzieki

motorek26 24-01-2009 22:17

Re: [MK3] półos napedowa
 
najprawdo podobniej spadło ci takie coś co nazywa sie łożysko igiełkowe i wygląda tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
a spadł z przegłubu wewnętrznego który wygląda tak [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] awszystko to jest pod osłoną gumową

omega 24-01-2009 22:20

Re: [MK3] półos napedowa
 
a jesli te lozyska pospadaly, to czy one sie rozlecialy czy moge je spowrotem nalozyc? czy wymienic na nowe? dzieki

motorek26 24-01-2009 22:33

Re: [MK3] półos napedowa
 
powinny być całe ale jak jeździłeś troche to możliwe że już sie rozwaliły wiec jak wyjmiesz to sie dowiesz

omega 24-01-2009 22:38

Re: [MK3] półos napedowa
 
dzieki bardzo wszystkim za info, jutro zbadam sprawe i dam znac co i jak, pozdrawiam

motorek26 24-01-2009 22:54

Re: [MK3] półos napedowa
 
daj znać zrób jakby co jakieś fotki to chetnie pomożemy :fcp1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.