Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=49286)

omega 11-08-2008 19:26

mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
hej, miga mi kontrolka od airbag, w nastepujacej kolejnosci: 2 razy szybko , przerwa i 1 raz powoli, a potem tak samo, liczac laczna sume migania kontroli to 15 razy, jak mam odczytac kod? , ze kod bedzie jako 15, czy 21? , mondeo mk3, 2.0 benzyna, 2001 rok, dzieki

Slawko 11-08-2008 19:43

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki
 
21 (dwadzieścia jeden)


sorry, ale musiałem dopisać słownie, bo inaczej krzyczało mi, ze jest za duzo znaków :DDD

omega 11-08-2008 22:40

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
dzieki bardzo za pomoc

lucek23 12-08-2008 12:42

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
Witam

Włącze się do tematu :fcp1
U siebie czasami również zauważyłem miganie airbagu ale (tak jest w moim przypadku) mam na to rozwiązanie :fcp4
Zauważyłem, że jak odpalimy samochód (czytaj uruchomimy rozrusznik, 2 poziom na stacyjce) zanim zniknie kontrolka airbagów wtedy może się zapalić w czasie jazdy. Zawsze odkąd odpalam po zniknięciu wszystkich kontrloek jest ok i nie świeci :fcp2

Spróbujcie

rafiraptor 12-08-2008 13:10

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
Cytat:

Napisał lucek23
Witam

Włącze się do tematu :fcp1
U siebie czasami również zauważyłem miganie airbagu ale (tak jest w moim przypadku) mam na to rozwiązanie :fcp4
Zauważyłem, że jak odpalimy samochód (czytaj uruchomimy rozrusznik, 2 poziom na stacyjce) zanim zniknie kontrolka airbagów wtedy może się zapalić w czasie jazdy. Zawsze odkąd odpalam po zniknięciu wszystkich kontrloek jest ok i nie świeci :fcp2

Spróbujcie

Zawsze tak robię.W przeciwnym razie dzieją się u mnie "dziwne rzeczy".Np. zeruje się licznik dzienny, albo wskazówki zegarów odchylają się na maxa :fcp15

polaff 12-08-2008 14:29

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
rafiraptor
a od dawna tak Ci sie dzieje??? bo moim zdaniem może to wynikać albo ze słabego połączenia akumulatora z przewodami albo z kończącym się akumulatorem albo z czymś innym co powoduje znaczny spadek napięcia gdy jednocześnie masz uruchomione świece żarowe i rozrusznik.

pozdr polaff

rafiraptor 12-08-2008 15:33

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
A wiesz, że o tym nie pomyślałem :fcp15 Faktycznie mam coś z prądem nie tak, bo jak auto ze dwa dni stoi w garażu, albo robię tylko krótki dystans to potem muszę pożyczać prąd z drugiego samochodu.Na razie nie mam czasu z tym jechać do elektryka, ale dzięki Ci polaff za cenną sugestię :fcp29

omega 12-08-2008 16:56

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
hej koledzy, powracajac do tematu, czyli kodu 21, ktory oznacza mala rezystancje obwodu airbagu albo cos z obwodem airbgu pasazera, wnioskuje po tabeli umieszczonej na forum, czy ktos wie jak moge sobie z tym poradzic? od czego zaczac, albo moze przyczyna tego? gdzie zajrzec? przypomne ze mam mondeo ghia 2001 rok i tych poduszek jest chyba 6 jesli sie nie myle, a ha, poza tym jak kontrolka miga to mam nieco wyzsze obroty a jak sie zapali to spadaja, dziwne????, dzieki

polaff 12-08-2008 18:15

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
myśle że będzie aku do wymiany ja u siebie mam tak, że dopuki jeżdże to jest ok, ale jak np sprżatam w aucie i przez poł godziny albo godzinę mam włączone radio i oświetlenie wewnętrzne /otwarte drzwi/ to już nodek nie odpali. Nawet jak ostatnio siedziałęm chwilkę by aktywować sygnalizację niezapiętego pasa bezpieczeństwa to już po tym mi nie odpalił :fcp2. Ale ja niedawno kupiłem to auto i było nim naprawdę mało jeżdżone a ja jeżdżebardzo dużo więc jest przyczyna uszkodzenia aku.
POZDR
polaff

rafiraptor 12-08-2008 18:25

Re: mk3 mondeo, miganie kontrolki AirBag
 
[
Cytat:

Napisał polaff
myśle że będzie aku do wymiany ja u siebie mam tak, że dopuki jeżdże to jest ok, ale jak np sprżatam w aucie i przez poł godziny albo godzinę mam włączone radio i oświetlenie wewnętrzne /otwarte drzwi/ to już nodek nie odpali. Nawet jak ostatnio siedziałęm chwilkę by aktywować sygnalizację niezapiętego pasa bezpieczeństwa to już po tym mi nie odpalił :fcp2. Ale ja niedawno kupiłem to auto i było nim naprawdę mało jeżdżone a ja jeżdżebardzo dużo więc jest przyczyna uszkodzenia aku.
POZDR
polaff

U mnie jest tak: Jeżdżę codziennie 15 km w jedną stronę i 15 w drugą.Wtedy jest ok. Dalej-dokładnie jak u Ciebie, wystarczy sprzątanie, dwa odpalenia żeby wyjechać i wjechać do garażu i ZONK Szwagier jednak twierdzi, że przyczyną tego stanu rzeczy może być felerny alarm, który pobiera za dużo prądu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.