Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Brak napiecia na pompie paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=107891)

sc0rpion 20-08-2010 14:45

Brak napiecia na pompie paliwa
 
Witam

Otoz nie ma napiecia na pompie paliwa tej w baku i pytanie czy ktos ma jakis schemat gdzie i czego szukac. Bezpieczniki sprawdzone. Kiedys mialem problem z immobilizerem ale wtedy w ogole nie krecil (naprawilo sie samo po odlaczeniu akumulatora na noc, ale to juz dawno bylo). Teraz kreci ale nie podaje paliwa. Czy u was slychac jest ewidentnie pompe paliwa przed zapaleniem ze pracuje? Bo ja juz nie pamietam czy w ogole ja kiedykolwiek bylo slychac.

dzieki za odp

pozdr

sc0rpion 20-08-2010 19:26

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
ok juz wiem ze nie mam nalezytego napiecie na pompe wysokiego cisnienia bo tylko 7,5V tzn nie mam odpowiednio dobrej masy bo napiecie do masy bezposrednio na aku jest ok. przekaznik tez jest ok.
potrzebuje jakis schemat zasilania pompy w ksiazce sam naprawiam niestety brak

pozdr

aha i pompy w baku nie ma, jest pomocnicza pompa na pompie wysokiego cisnienia

Franu¶¶ 20-08-2010 19:26

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
Po przekręcenia kluczyka do ostatniej pozycji słychać prace pompy :P

sc0rpion 20-08-2010 21:36

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
gdzie w c-max znajduje sie ECU?

sc0rpion 21-08-2010 19:11

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
ecu znajduje sie za lewym przednim nadkolem.

@Franu¶¶ ten odglos pracujacej pompy po przekreceniu zaplonu to spod maski slychac czy gdziez zza siedzen?

szukalem wkolo baku pod tylna kanapa, pod podwoziem ale nie moge jej znalezc.
autodata mowi ze wlasnie w tylnej czesci miesci sie pompa pomocnicza i jej modul sterujacy ale za nic nie moge jej znalezc.
ksiazka sam naprawiam wspomina cos o pompie pomocniczej na pompie wysokiego cisnienia ale ja tam nic nie widze.
sledzac rurki paliwowe od baku widze tyle ze ida one bezposrednio do filtra paliwa.
rece juz mi opadaja przy tym aucie.

Franu¶¶ 21-08-2010 20:14

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
DĽwięk dochodzi z pod maski :>
http://img837.imageshack.us/img837/9555/gdf.jpg

sc0rpion 21-08-2010 20:20

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
Cytat:

Napisał Franu¶¶ (Post 1494395)
DĽwięk dochodzi z pod maski :>

jaki to jest dzwiek i jak dlugo trwa tak mniej wiecej

dzieki

wicia.w 22-08-2010 21:08

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
on niema pompy paliwa elektrycznej układ działa na zasadzie podci¶nienia i zasysa paliwo główna pompa wtryskowa mocowana na silniku ,jedyn± jak± pompę ma ten silnik to ta od dodatku do paliwa przy układzie z DPF jak co to poniżej opis układu paliwowego .
W silniku 2.0 Duratorq TDCi (DW10) zastosowano układ wtryskowy z szyn± paliwow± (common rail) firmy Siemens.

W pompie paliwa zintegrowana jest pompa podaj±ca, która zasysa paliwo ze zbiornika paliwa do pompy paliwa.

W kanale dolotowym do komory wysokoci¶nieniowej pompy paliwa znajduje się zawór dozuj±cy paliwo, który reguluje dawkę paliwa doprowadzan± do elementów tłocz±cych pompy w zależno¶ci od sytuacji podczas jazdy.

Paliwo pod wysokim ci¶nieniem prowadzone jest do szyny paliwowej i do wtryskiwaczy i oczekuje tam na wtrysk. Ci¶nienie wtrysku zmienia się zależnie od trybu pracy silnika w granicach od ok. 350 barów do 1650 barów.

Ci¶nienie w układzie mierzy czujnik ci¶nienia paliwa przy szynie paliwowej. Czujnik ci¶nienia paliwa przetwarza ci¶nienie paliwa na sygnał napięcia. Sygnał napięcia stanowi dla Moduł sterowania zespołem napędowym (PCM) sygnał wej¶ciowy do obliczania dawki paliwa.

Moduł PCM oblicza fazy wtrysku paliwa i dawkę paliwa w zależno¶ci od różnych wielko¶ci wej¶ciowych.

Uruchamiane piezoelektrycznie wtryskiwacze wtryskuj± okre¶lon± dawkę paliwa do poszczególnych komór spalania. Wykonywany jest przy tym wtrysk wstępny i wtrysk zasadniczy.

Nadmiar paliwa odprowadzany przez przewód powrotny z powrotem do zbiornika paliwa.

Zawór regulacji ci¶nienia paliwa na wylocie wysokoci¶nieniowym pompy paliwa reguluje ci¶nienie paliwa i przez to ci¶nienie w szynie paliwowej

sc0rpion 23-08-2010 08:31

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
to juz doszedlem do tego ze to pompa common rail zasysa paliwo ale myk jest taki ze ona tego nie robi a robila do czasu jej wyjecia i sprawdzenia (byly stuki z silnika i wyjeto ja w celu sprawdzenia ale nic zlego nie znaleziono). Po ponownym zamontowaniu auto juz nie zapalalo wiec zastanawiam sie co mozna bylo skaszanic przy ponownym montazu. "sam naprawiam" pisze cos o mozliwosci przestawienia momentu zasysania pompy ale nic poza tym. Wiem tez ze nie nalezy do konca ufac tym wszystkim programom i ksiazkom bo pisza brednie czasami. Np autodata z 2009!! roku podaje ze tam powinna byc osobna pompa pomocnicza (byc moze chodzi o auta z dpfem, ktorego u mnie brak ale na litosc boska wypadalo by o tym wspomniec bo caly dzien stracilem na szukanie czegos czego u mnie w aucie nie ma)

wicia.w 23-08-2010 20:10

Odp: Brak napiecia na pompie paliwa
 
mogę ci doradzić aby¶ woził butelkę podł±czył wężyk (przezroczysty) i podpoił się pod przewód zasilaj±cy pompę wtryskowa i zalał pompę rop± bezpo¶rednio z tej butelki a jeszcze lepiej mieć większy zapas ropy i zobaczyć czy podczas kręcenia rozrusznikiem pompa wtryskowa zasysa paliwo z butelki (tylko tak dla jasno¶ci butelka powinna być otwarta od góry).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czę¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.