Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=134740)

pbb 07-07-2011 21:21

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
ńie mam pojęcia jak jest w tddi. sorry

ford_user 07-07-2011 23:17

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
Cytat:

Napisał pbb (Post 1679470)
Sposób ten podejrzełem w nanjowszym focusie. Ford wyeliminował przewód odpowietrzający przez co na krótkim obiegu nie jest bezsensownie podgrzewany płyn w zbiorniczku wyrównawczym.

W zasadzie to w wielu samochodach ciśnieniowy zbiornik wyrównawczy jest połączony tylko z chłodnicą, a nie dodatkowo jeszcze z termostatem i "małym" obiegiem. Ja juz dawno zastanawiałem się nad zliwidowaniem tego połączenia. Ryzyko jest tylko w przypadku, gdyby termostat się nie otworzył po przekroczeniu temperatury znamionowej. Ale wówczas wskazówka temperatury pójdzie ostro w górę, a nadmiar cisnienia i tak wywali płyn chłodniczy w pierwszej kolejności przez uszczelkę pomiędzy termostatem a kadłubem silnika.

mayak 08-07-2011 09:28

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
a w benzynie też można tak zrobić?
niby szybko nagrzewa się, ale w przy krótkich jazdach typu 'do sklepu po bułki' lub do przedszkola (szczególnie w zimie) to byłaby korzyść

pbb 08-07-2011 10:47

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
W benzynie 1.6 jest tylko jeden przewód odprowadzający do zbiorniczka więc się nie da tego zrobić.

nabuchodonozor 10-07-2011 18:45

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
Cytat:

Napisał pbb (Post 1679062)
Mam banalnie prosty sposób na poprawę ogrzewania w silnikach 1.6tdci. koszt to około 50zł. należy weliminować przewód powrotny z termostatu do zbiorniczka wyrównawczego i zastapić oryginalnymi zaślepkami. Nr części podam później

czy nie prościej byłoby zacisnąć ten przewód i zobaczyć jakie będą efekty...:?:

Adi_ 10-07-2011 18:53

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
Tez podpinam się pod temat tylko z silnikiem 1.8 TDCI czy tam mozna tak zadziałać ??
I raczej zacisne ten przewód nie będę go wycinał.

pbb 10-07-2011 21:11

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
Zrobiłem to samo na początku zacisnąłem węża i zdało to egzamin. Próbójcie w innych silnikach i czekam na wasze efekty.

rol6 11-07-2011 07:21

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
Wygląda interesująco.

A czy możesz podać numery części?

Z góry wielkie dzięki. :)

booob 12-07-2011 11:07

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
Zdjąłem waż ze zbiorniczka wyrównawczego i jest on w środku zaślepiony. Około trzech cm. od końca jest korek z około 1mm otworem. Wkręciłem w ten otwór blachowkręt, nałożyłem ponownie wąż na zbiornik wyrównawczy i będę obserwował skutki. Jeżeli wszystko będzie ok to pozostawię tak bez likwidacji węża. Jeżeli zwiększy się ciśnienie to powinno ujść przy obudowie termostatu bo ta opaska na wężu zbyt mocno go nie trzyma.

mayak 12-07-2011 11:16

Odp: Poprawa ogrzewania w 1.6 tdci prosty sposób
 
to nie apteka! zaślepienie otworu o rozmiarze 1mm ciężko będzie zauważyć jeśli chodzi tempo nagrzewania się silnika

jeśli on ma fabrycznie 1mm to można powiedzieć, że fabrycznie jest zaślepiony, no bo ile wody przeleje się przez niego podczas kilku minut nagrzewania się silnika? wg mnie, to pomijalnie mało


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.