Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] świece zalane olejem nierówny rozruch silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155606)

tomoolipa@wp.pl 10-04-2012 12:52

Auto nie odpala falowanie świece cewka
 
Witam,
mam pytanie związane z mondeo mk3 2002r 2.0 b. Co jakiś czas mam kłopot z odpaleniem zauważyłem ze 2 i 3 świeca jest utopiona w oleju, dziś wyssałem ten olej takim ssakiem co zrobiłem z odkurzacza:) jednak zastanawiam się skąd ten olej czytałem inne posty ale nie znalazłem odpowiedzi na oto moje pytanie:
Czy pomiędzy 2 a 3 świeca powinna być wkręcona jakaś śrubka? Zauważyłem tam otwór z gwintem i zastanawiam się czemu ma to służyć? dodam ze jestem posiadaczem autka 2 tyg. wiec nie wiem co było wcześniej:)

A jeśli chodzi o to odpalanie to umyłem krok-owca oraz erg no i przejrzałem okablowanie ... świece niby były wymieniane jednak zamówiłem nówki oryginalne i zobaczymy, wiec myślę ze pozostało mi sprawdzenie jeszcze cewki oraz kabli na świecach oczywiście po wymianie świec, czy mam rację i co z tym otworem pomiędzy 2 i 3 świeca pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc Tomasz:)

Wojtek 10-04-2012 13:09

Odp: otwórz gwintem pomiędzy świecami
 
Popraw tytuł tematu , bo nie wiadomo o co chodzi.

Pozdrawiam
Wojtek

tomoolipa@wp.pl 10-04-2012 14:42

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
mój kłopot się coraz bardziej staje uciążliwy, więcej raz auto nie kreci niż kreci. Z moich obserwacji wynika że jak próbuje odpalić samochód kreci ale nie odpala w żaden sposób a gdy go popchnę kilka metrów tak ze 4, 5 to auto odpala z kłopotem co prawda tzn przygazuje to chwyci i chodzi wtedy jest ok? Wyczytałem ze pierwsze co to cewka co o tym myślicie może odrazo ja wymienić pytam bo wiadomo kosztuje kilka groszy...

puniu 10-04-2012 16:19

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
Jak cewka siada to zapala sie najczęściej check engine
Podmien z kimś deskę na chwile i będziesz wiedzial

tomoolipa@wp.pl 10-04-2012 19:38

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
ok... jednak prosze o pomoc co z tym otworem z gwintem tak ma być czy czegos tam poprostu brak... ? pozdrawiam

darmodziej 11-04-2012 11:21

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 1812858)
2 i 3 świeca jest utopiona w oleju, dziś wyssałem ten olej takim ssakiem co zrobiłem z odkurzacza:) jednak zastanawiam się skąd ten olej

Prawdopodobnie będziesz musiał wymienić uszczelkę pod pokrywą zaworów. Jak ją zdejmiesz, to sam zobaczysz, czy brakuje tam śruby, a jeżeli tak, to jakiej.

tomoolipa@wp.pl 12-04-2012 13:19

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
zaraz jade po nowa cewke zdam relacje... jednak dalej nie wiem co z tym otworem, nie mam pojecia co tam moglo byc widze go bez zdejmowania pokrywy, zrobiłem zdjęcie proszę o pomoc kogoś komu chce sie podnieśc maske zdjąc kabel ze swiecy i zobaczyc co tam jest
oto link do zdjęcia
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam wszystkich Tomasz

darmodziej 12-04-2012 13:41

1 załącznik(i)
U mnie wygląda to tak, jak w załączniku. Na moje oko, jest to jakiś korek, bo na powierzchni walcowej widać gwint.

U mnie, w głowicy są dwa takie „korki”, jeden między cylindrami 1 i 2, drugi między cylindrami 3 i 4. Sprawdź, co jest u Ciebie między cylindrami 3 i 4. Jeżeli ten „korek” u Ciebie się odkręcił, to myślę, że powinien gdzieś tam być, bo raczej nie ma szansy wypaść.

tomoolipa@wp.pl 12-04-2012 15:27

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
po wymianie cewki dalej nie moge odpalic nie wiem gdzie leży przyczyna mozę ma ktoś jakiś pomysł?

darmodziej 12-04-2012 15:35

Odp: świece zalane olejem nierówny rozruch silnika
 
Sprawdziłeś, czy są iskry na świecach?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.