Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wartość wtryskiwaczy cylindrów w 140KM ? DW10C (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169430)

barczol 11-11-2012 14:38

Wartość wtryskiwaczy cylindrów w 140KM ? DW10C
 
Witajcie.

Na początek auto Ford Mondeo MK IV 2.0 TDCI 140KM/170KM Automat 2008r.

Mój Ford kopci na czarno przy przyspieszaniu na każdym biegu... zrobione:

- turbo szczelne, sprawdzone..
- przewody wszystkie cale
- egr przeczyszczony
- intercooler wyczyszczony
- wszystkie doloty wyczyszczone
- filtry oleju, paliwa, powietrza wymienione oryg. Forda;p

Dziwne wartości wtrysków:

- wtryskiwacz cylindra nr 1 wartość - 0,86
- wtryskiwacz cylindra nr 2 wartość - 0,96
- wtryskiwacz cylindra nr 3 wartość - 1,40
- wtryskiwacz cylindra nr 4 wartość - 0,73

Sprawdzone przez OBD. Czy to wina lejących wtrysków?

Po podniesieniu mocy większe kopcenie...

Ciśnienie różnicowe filtra cząstek wynosi 0,3 kPa
-Czy filtr cząstek stałych został usunięty? (tzn. środek wybebeszony?)

Proszę was o pomoc bo nie wiem co w tym kierunku robić... postaram się nagrać filmik jak auto kopci...

Jeszcze jeden objaw podczas jechania około 40km/h auto jakby bardzo delikatnie poszarpywało na niskich obrotach...(nie jest to na pewno wina za niskich obrotów;p)

bodziofila 11-11-2012 16:10

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
sproboj wyczyscic chemicznie moze pomoze,ale na to nie ma gwarancji(pizoelektryki)koszt okolo 80 zl sztuka(pawlik bosch)to robi

Boblo 11-11-2012 16:51

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
To nie wtryski. W 95-ciu %-ach diesli na CR problem z dymieniem przy przyspieszaniu to problem z brakiem powietrza, a nie z wtryskami.

barczol 11-11-2012 17:25

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
kto poleci jakiegoś dobrego mechanika który stwierdzi co jest grane... za długo już się z tym bawię...

Cytat:

Napisał bodziofila (Post 1903927)
sproboj wyczyscic chemicznie moze pomoze,ale na to nie ma gwarancji(pizoelektryki)koszt okolo 80 zl sztuka(pawlik bosch)to robi

Tylko teraz trzeba mieć pewność że to wtryski... Zakupiłem ostatnio STP do czyszczenia wtrysków i zobaczymy czy coś pomoże...

Cytat:

Napisał Boblo (Post 1903945)
To nie wtryski. W 95-ciu %-ach diesli na CR problem z dymieniem przy przyspieszaniu to problem z brakiem powietrza, a nie z wtryskami.

Więc co mam zrobić? Co powiesz na temat wartości wtrysków?

bodziofila 11-11-2012 17:52

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
ja znam jednego ktorego w 1000%moge polecic czyli heko.meczylem sie ze swoim(serwis,mechanicy,itp,wszystko porazka,jedynie trafne czyszczenie),utopilem troche kasy niepotrzebnie,wiec heko jak masz nawet daleko i tak sie oplaci.....

Boblo 11-11-2012 17:54

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
Cytat:

Napisał barczol (Post 1903959)
Więc co mam zrobić? Co powiesz na temat wartości wtrysków?

Wiele nie powiem bo nie wiem jakie powinny być w MKIV ale raczej nie ma tu dramatu. Zresztą to co podałeś to korekcje, które mierzy się na biegu jałowym, a więc min. ciśnieniu paliwa ( ok. 300bar ). Jeśli czepiać się mamy wtrysków to musielibyśmy wiedzieć jakie są ich parametray pod obciążeniem czyli 1000-1500 bar. Więc te wartości, które podałeś nic nie wnoszą w kwestii rozwiązania Twojego problemu. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystko co dotyczy dostarczania powietrza. Na próbe spróbowałbym zaślepić EGR. Pewnie wyrzuci błąd ale jeśli nie wprowadzi trybu awaryjnego i pozwoli na normalną jazdę to zobaczysz czy dymienie się zmniejszyło czy nie. Nie znam konstrukcji zaworu EGR w tym auci i nie wiem co mu czyściłeś ale to nie jest jednoznaczne, że jest teraz ok.

bodziofila 11-11-2012 18:38

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1903979)
Wiele nie powiem bo nie wiem jakie powinny być w MKIV ale raczej nie ma tu dramatu. Zresztą to co podałeś to korekcje, które mierzy się na biegu jałowym, a więc min. ciśnieniu paliwa ( ok. 300bar ). Jeśli czepiać się mamy wtrysków to musielibyśmy wiedzieć jakie są ich parametray pod obciążeniem czyli 1000-1500 bar. Więc te wartości, które podałeś nic nie wnoszą w kwestii rozwiązania Twojego problemu. Trzeba dokładnie sprawdzić wszystko co dotyczy dostarczania powietrza. Na próbe spróbowałbym zaślepić EGR. Pewnie wyrzuci błąd ale jeśli nie wprowadzi trybu awaryjnego i pozwoli na normalną jazdę to zobaczysz czy dymienie się zmniejszyło czy nie. Nie znam konstrukcji zaworu EGR w tym auci i nie wiem co mu czyściłeś ale to nie jest jednoznaczne, że jest teraz ok.

to mk4 nie mk3,nie wolno zaslepiac zaworu egr w aucie z filtrem dpf(wiec lepiej nikomu tak nie doradzaj),to sa slowa heko i on sie na tym zna

barczol 11-11-2012 18:54

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
Czyli teraz jestem w kropce... czekam na dalsze wskazówki...

Dzięki wszystkim za rady..

Boblo 11-11-2012 20:31

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
Cytat:

Napisał bodziofila (Post 1904008)
to mk4 nie mk3,nie wolno zaslepiac zaworu egr w aucie z filtrem dpf(wiec lepiej nikomu tak nie doradzaj),to sa slowa heko i on sie na tym zna

Niewątpliwie się zna. Ale jak zaślepi EGR i przejedzie 1 km i sprawdzi czy mu dymi czy nie to się nic nie stanie. Inna sprawa, że coś ten DPF słabo działa skoro auto kopci.

barczol 11-11-2012 21:02

Odp: Mondeo MK4 140KM Wartość wtryskiwaczy cylindrów
 
Cytat:

Napisał Boblo (Post 1904134)
Niewątpliwie się zna. Ale jak zaślepi EGR i przejedzie 1 km i sprawdzi czy mu dymi czy nie to się nic nie stanie. Inna sprawa, że coś ten DPF słabo działa skoro auto kopci.

No właśnie DPF może jest usunięty... nie wiem jak to sprawdzić... u mnie wydech caly w sadzy (natomiast BMW mojego taty przebieg prawie 200tys. km tłumik czysty:))

Tylko że będzie błąd po zaślepieniu EGR i będę musiał kasować (co wiąże się z kosztami dodatkowymi...)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.