Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 TDDi] zgasł a brak błedów??? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153932)

ozi58 20-03-2012 19:35

zgasł a brak błedów???
 
Koledzy dzisiaj w czasie jazdy padła foczka test komputera nie wykazał mimo moich podejrzeń sterownika pompy nie mam pojecia co to moze byc. Auto normalnie jechało i nagle zgasło. Czy moze to byc usterka mechaniczna pompy a nie elektryczna albo jakiś czujnik polożenia wału prosze o jakies pomysły.

wicia.w 20-03-2012 20:05

Odp: zgasł a brak błedów???
 
sprawdż czy masz odpowiednie ciśnienie paliwa na wtryskach , czasami padała pompa a kodów nie wykazywało ,zobacz czy jak dłużej pokręcisz rozrusznikiem nie zapali kontrolki lub wyskoczy błąd

ozi58 20-03-2012 20:15

Odp: zgasł a brak błedów???
 
Niestety ciśnienia nie moge sprawdzic nie mam czym cce zawiesc do mechaniora jutro. Ja obstawial bym usterke elektryczną czyli sterownik i mimo ze nie pokazalo błedu albo usterka mechaniczna samej pompy. Tylko ze mechanik mówil ze jeśli padnie sama pompa to automatycznie uszkadza sterownik. A kolejnego testu nie zrobie bo wział 100zl z przyjazdem do domu. A czy moze miec tak slaby program ze nie wyczyta błedu? Dodam tyle ze przed jego przyjazdem odkrecilem klemy i tu pytanie czy mogło to skasowac błąd??

wicia.w 20-03-2012 20:23

Odp: zgasł a brak błedów???
 
jeśli błąd się nie zapisał na stałe w pamięci to jak odłączyłeś klemę to mógł się skasować dlatego czasami trzeba go trochę pokręcić aby usterka wystąpiła.

ozi58 20-03-2012 20:31

Odp: zgasł a brak błedów???
 
No juz dzisiaj troche kreciłem bo według mojej usterki i to co czytam na forum to jak byk wskazuje na sterownik ale spokoju nie daje mi ze brak błedu.

stawik998 20-03-2012 21:09

Odp: zgasł a brak błedów???
 
u mnie jak tak się działo to okazało się ze jest walnięty czujnik położenia wałka rozrządy wymieniłem i do dzisiaj jest ok tyle tylko ze na komputerze mi to pokazało

majsterus_nt 21-03-2012 06:44

Odp: zgasł a brak błedów???
 
ale czujnik mamy w pompie o ile się nie mylę??

eee pompa :D ford tak lubi gasnąć....

wystarczy poluzować wtrysk i zakręcić...i wszystko jasne :P

ozi58 21-03-2012 08:38

Odp: zgasł a brak błedów???
 
Odkreciłem i przez przewód nie leciało ale mogła być w tym momencie zapowietrzona?

mjprzem 21-03-2012 08:39

Odp: zgasł a brak błedów???
 
odczytaj bledy bo powodow zgasniecia moze byc kilka i czasami to z bzdury.
Niczym sie nie przejmuj dopoki bledow nie bedziesz znał.

I niekoniecznie jest to pompa ze silnik zgasł-bo powodów moze byc jeszcze co najmniej kilka. I niespiesz sie gdyby sie okazalo ze to jakies powazne bledy tylko je zanotuj i podaj na forum. wowczas dostaniesz pewną odpowiedz.

ozi58 21-03-2012 09:50

Odp: zgasł a brak błedów???
 
Błedy były takie:

egr- jest zaślepiony

Alternator- tam był problem z ładowaniem i jest zrobione obejście i wypięta wtyczka

bład połozenia pedału gazu- jak go czyściłem przerwała się jedna scieżka ale działał i jeździł dość długo także nie podejrzewał bym tego


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.