Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183239)

Millley 31-05-2013 13:51

1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Witam serdecznie.

Na wstępie zaznaczam , że jestem kobietą , więc proszę o wyrozumiałość.

Od 2010 roku jestem posiadaczką Forda Mondeo MK3 GHIA 1,8 2003r.

Do stycznia 2013 auto było zupełnie bezawaryjne.Aż pewnego dnia z niewiadcy przyczn zatarł się silnik (olej był, pompa olejowa sprawna) Mechanik stwierdził, że nie ma sensu remontować i lepiej kupić nowy.

Z pomocą znajomego zakupiłam silnik z anglika, sprawdzony jeszcze w samochodzie. Silnik miał kod CHBB, a poprzedni (ten który zdechł) miał CHBA, jednak mechanik stwierdził , że to nie ma znaczenie.

Silnik przełożył i powiedział że wsio Ok. Cała "impreza" kosztowała mnie "jedyne 2800 zł"

Po ok 1000 km zaczęło ubywać oleju. Choć może odpwiedniej – znika jest 8-9 litrów na 1000 km! ! ! !

Ten sam mechenik stwierdził, że widocznie silnik aż tak zajechany itd. I ze muszę szukac kolejnego. Załamałam się kompletnie i gotowa byłam jechać prosto na złom oddać Forda za 100zł .

Jednak pojechałam do innego mechanika, gdzie została zrobiona próba olejowa. Wypadła pozytywnie. 14A (i na cieplym i na zimnym). Olej nigdzie nie wycieka,

CO MAM TEREAZ ZROBIĆ? Dodam , że przy wysokich obrotach dymi na czarno i jakby "pluje olejem" z wydechu.

Błagam poradzcie co dalej. Ten samochód to wszystkie moje oszczędności (mam 23 lata)

MIREKTERAZPOLSKA 31-05-2013 14:30

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
A jakie ma sprężanie bez próby olejowej????
2800- za silnik i wymianę????

franczesko 31-05-2013 14:32

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Albo puszcza przez pierścienie, albo przez uszczelniacze zaworowe.

Koszt wymiany to ok 2 tys zł, ale po takiej operacji silnik polata drugie tyle co na liczniku.
A i zmień mechanika!

enjoypoznan 31-05-2013 14:37

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Cytat:

Napisał franczesko (Post 2021811)
A i zmień mechanika!

Koniecznie!

Millley 31-05-2013 14:43

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Ten drugi mechani stawia na "gumki"

Orientacyjnie koszt tych uszczelniaczy?

Mówi że jakby pierścienie to aż tylko by nie żarł tego oleju.

MIREKTERAZPOLSKA 31-05-2013 14:58

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Będzie żarł
Tylko przy takim zużyciu oleju niestety bardziej wygląda to na pierścienie jak na uszczelniacze zaworowe.
Szkoda że trafiłaś na taki warsztat

franczesko 31-05-2013 15:00

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
koszt samych uszczelek to 120 zł, niestety nie wiem jak wygląda ich wymiana.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Millley 31-05-2013 15:00

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Nawet przy prawidłowej kompresji?

Bump: Facet mówił, ze jakby pierścienie były walnięte by kopcił za niebiesko i próba olejowa nie wyszłaby dobrze.

MIREKTERAZPOLSKA 31-05-2013 15:33

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Przy strzelonych pierścieniach olejowych tak będzie

salom 31-05-2013 15:35

Odp: Mondeo MK 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
 
Milley, bardzo mi cię szkoda, ale mierzenie kompresji, to jest pomiar na średnio ciepłym silniku, na wszystkich cylindrach, i po tym pomiarze dopiero drugi raz pomiar z olejem. Jeżeli na pomiarze z olejem miałaś 14 atm na poszczególnych cylindrach, to ile było na pierwszym pomiarze ??To jest bardzo ważne, i po tym można ocenić którędy ucieka kompresja, pierścieniami czy zaworami.
W twoim przypadku w benzynowym silniku gdyby był dobry, kompresja na oleju powinna wynosić około 20 atm. Jeżeli twój silnik bierze 8-9 litrów na 1000 kilometrów, jest to kompletny złom, przegrzany, zatarty. A dlaczego jeżdziłaś 1000 kilometrów i dopiero stwierdziłaś że nie ma oleju, czy mierzyłaś codziennie, no co dwa dni że ubywa ???Jeżeli przejechałaś 1000 kilom na 4 litrach oleju, to dlaczego teraz to 8-9 litrów na tysiąc ???
Z dnia na dzień silnik się nie psuje w taki sposób.
Jedyna rada, rozbierać silnik i naprawiać u naprawdę rozgarniętego mechanika.
Tak dalej nie da się jeżdzić.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.