Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=195121)

omega 11-12-2013 21:16

2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
hej, porblem polega na tym ze silnik jak jest zimny to auto zapali, w okolicach temp. 90 stopni zaczyna go rzucac, az po chwli zgasnie, auto juz nie odpala, zostaly wtryski wyjete i okazalo sie ze nagromadzil sie nadmierny nagar na koncowkach wtryskiwaczy. Wtryski przeczyszczone, zamontowane, auto zapala i historia sie powtarza, okolice 90 stopni silnikiem zaczyna rzucac i gasnie. Wtryski na zewnatrz i to samo, zawalone nagarem, wyczyszczone, zamontowane, silnik zapala i znowu to samo. Juz wtryski byly wymontowane i przeczyszczone 5 razy i dalej je blokuje nagar. Czy ktos sie spoykal z takim czyms? Dzieki

kogut22 11-12-2013 21:59

Re: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
odma+egr? to sprawdzaliście? bo coś dużo tego nagaru...

omega 11-12-2013 22:08

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
kolektor byl sciagany, odma czysta i egr tez, jutro zamierzac zaslepic egr i zobaczyc jakie beda efekty

omega 12-12-2013 17:25

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
hej, zaslepilem EGR, zapalil bez kopcenia, pochodzil dobre 90 min i zgasl. Juz nie wyciagalem wtryskiwaczy. Ale sprawdzilem odme, wali olejem, zdjalem rure dolotowa do kolektora ssacego jest w niej olej. Turbo bylo wymienione 1 miesiac temu, takze wykluczam. Zastanawiam sie czy moge na odme zalozyc filterek i odlaczyc ja od rury za silnikiem i ja zaslepic? Czy jesli wyrzuca duzo oleju, to czy filterek da rade zatrzymac olej zeby sie nie zapchal i przepuscisc powietrze? dzieki

mrk26 12-12-2013 18:32

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
nie powinno aż tak wyrzucać oleju zwłaszcza w dolocie(na jałowym biegu tak?), nie powinien też sam gasnąć, jak masz możliwość to sprawdź na kompie jakie jest ciśnienie na listwie CR jak jest zimny i ciepły.

bodziofila 12-12-2013 19:56

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
ja bym jednak ogladnal ta turbine.regenerowałes czy uzywke włozyles?mozesz przy okazji wyczyscic intercooler bo na 100%tez masz zawalony.pozdrawiam i zycze szybkiego rozwiazania problemu

omega 13-12-2013 17:51

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
ta sama historia na wtryskach, zawalone. Odlaczylem odme i uruchomilem silnik jak juz byl zimny nastepnego dnia. Z odmy wali olejem i spalinami, spaliny widoczne golym okiem bez najmniejszego przygladania sie, czym bardziej cieply tym bardziej widoczne spaliny i kopci z wydechu i z odmy. Zrzucilem miske olejowa i okazalo sie ze sa metalowe czesci przypominajace bieznie lozyska. Szukalem miejsca ubytku ale nic nie moglem zobaczyc skad ewentualne ubytki pochodza. Czesci metalowe pokancerowaly wal. Wydaje mi sie ze silnik jest zarzniety, przebieg 384 tys km.

Bump: dodam jeszcze, ze jak odkrecilem korek wlewu oleju to tez niezle sadzi spalinami jak z lokomotywy....no coz pozostaje mi tylko poszukac innego silnika na wymianke.

TERBUH_B 13-12-2013 19:14

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
384 tys to nieźle

darkens 13-12-2013 21:08

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
Cytat:

Napisał omega (Post 2123413)
przebieg 384 tys km

w 5 lat :)
no to ciekawe jak te sprowadzane "okazje z rocznika 2007 ,czy 2008" z zachodu maja 120-150 tysiecy :diabel2:

bodziofila 13-12-2013 21:26

Odp: 2.0 tdci zapychajace sie wtryskiwacze
 
darkens moj w 1,5 roku mial 139tysi.to akurat bez znaczenia tylko czy byl zadbany i serwisowany.ja mniej nalatalem,ale jak wystawilem na sp. to przebieg razi219tysi:wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.