Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=25302)

momo 23-05-2007 22:20

dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Mondeo MK III tdci 116 km 6 biegowy 2004 rok nie mam pojęcia co się dzieje i moje aso też nie bardzo najlepiej wymienili by polowe silnika ale może jest na to jakiś sposób
Obiawy : na biegu jalowym po puszczenu sprzęgla słychać taki dziwny metaliczny klik , przy zmianie biegów tak do predkości 130 km bez znaczenia jaki na jaki zmieniam wciskam sprzęglo zmieniam bieg słychać dziwny meteliczny klik puszczem sprzęgło po zmianie biegu klik klika zmieniając i jak zaczynam puszczać pedał sprzęgła jest to dość głośny metaliczny klik wymieniłem koło dwumasowe sprzęgło LUKA i dalej to samo nie moge z tym dac sobie rady co to może byc może mi ktoś cos doradzi sprzęgło jest dość twardawe a raczej po wymianie nie powinno takie być czasem przy zmianie biegu i puszczenia pedału sprzegła powstaje efekt jak by walniecia gdzieś w silniku skrzyni coś jak koło dwumasowe ale jest nowe od tygodnia wiec to nie to zmieniajac np z biegu 3 na 2 na niewielkiej prędkosci przepraszam za brak przecinków i td ale efekt ta usterka mnie dobija nie wiem od czego zacząć co sprawdzić
pomocy może ktoś mi coś doradzi skype miro5050 gg 1687600

klemensss 20-04-2009 17:37

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Witam.

Ja mam dokładnie to samo tez zmieniłem docisk tarcz koło dwumasowe (LUK) i wysprzęglik-oryginał skrzynia 6 biegowa problem był w tym że czasem nie wchodził wsteczny i jedynka po wymianie problem ustąpił ale jak puszczam sprzęgło to słychać tak jakby się zaskakiwały tryby od skrzyni jak coś zaczyna się obracać i zaraz cichnie. Też słyszę te kliknięcia przy zmianie biegów i dodatkowo jak redukuje biegi z 3 na 2 albo z 2 na jeden 1 to biegi wchodzą z oporem na gałce biegów nie wiem co to może być. Co do kliknięcia to chyba będzie pół oś i mechanik ma mi to sprawdzić. A co do redukcji biegów to powiedział że to ford i że ma już 200 tys przebiegu. Ale z tego co pamiętam to na starym sprzęgle tak nie robił :(

SrebnaStrzała 20-04-2009 18:23

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Witam
U mnie to samo w 5 biegowej skrzyni z tymz że dzieje się to czasami, zazwyczaj jak nie dodaje między-gazu przy zmianie. Dodając między-gaz nigdy ten "klik" sie nie pojawia.

Luk@s 21-04-2009 19:38

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Mnie się wydaje, że mogą to być luzy na przegubach zewnętrznych półosi lub wyrobione łożyska lub krzyżaki na wewnętrznych:wink:

Luk@s 18-05-2009 21:16

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
momo poradziłeś sobie z tą usterką, bo i mnie to dopadło. Ja podniosłem autko. W kanale kręcąc ręcznie półosiami wybadałem, że albo skrzynia się chrzani albo dwumasówka. Też mam taki metaliczny klik jak ty, ale podczas jazdy jest niesłyszalny.

SrebnaStrzała 18-05-2009 21:19

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Mi sie ostatnio zdarzyło usłyszeć klika podczas dodania gazu kiedy zwalniałem na biegu. Dwumasówke mam po wymianie wiec to odpada.

Luk@s 19-05-2009 08:37

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Wydaje mi się, że są to poczatki końca skrzyni:-)

SrebnaStrzała 19-05-2009 10:33

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Cytat:

Napisał Lukas22 (Post 1166686)
Wydaje mi się, że są to poczatki końca skrzyni:-)

Przy przebiegu 170.000km ? może zapobiegawczo wlać ceramizer? olej już był wymieniany przy 120.000. Poza tym podobno skrzynie Forda się nie psują.

ogonek 19-05-2009 12:56

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Panowie

przy 160 000km miałem podobnie - padał krzyżak w przegubie wewnętrznym - prawym.

Krzyzak kosztował mnie 100pln i wymiana 50 pln.

Po tej naprawie cisza.

Najbardziej to klikanie słychac było przy zmianie biegów.

Pozdrawiam

SrebnaStrzała 19-05-2009 13:14

Odp: dziwny metaliklik przy zmianie biegów i puszczaniu sprzegla
 
Ja przed chwilą byłem u mechanika to stwierdził że to luzy na łożyskach czy jakoś tak. Skrzynia, ani dwumasa napewno nie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.