View Single Post
Stary 26-05-2009, 10:40   #38
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Re: [MK3] kolektor ssacy

Cytat:
Napisał jakubbi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolektor jest nienaprawialny. jedyne co można zrobić, to wyjąć te klapki i jeździć bez.
Otóż mój mechanik, u którego robię właśnie ten kolektor był w ASO i pytał o te klapki i co się okazuje - jest taki "zestaw naprawczy" w postaci nowych klapek i tych plastikowych tulejek gdzie osadza się ten pręt. Tyle że to tak naprawdę po prostu fabrycznie nowe części do sprowadzenia - cena .... 350 zł za zestaw (i to chyba bez tego pręta - same plastikowe części) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na razie podziękowałem. Będę jeździł bez tych klapek. Jakby się kiedyś coś działo z silnikiem - łapał jakieś lewe powietrze przyduszał się lub coś w tym stylu to może się skuszę na założenie, na razie uważam że skoro inni jeżdźą bez i nie czują różnicy, to jest to zwykłe naciąganie przez ASO na dodatkowy wydatek. Poza tym jakby to było takie niezbędne to pewnie niejeden producent wprowadziłby takie zestawy naprawcze.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem