View Single Post
Stary 24-02-2010, 17:40   #93
juby1987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Brt
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: [MK3] kolektor ssacy

Witam serdecznie,
Ponieważ dużo jeżdzę miom mondeo z problemem kolektorów spotkałem się już trzy krotnie.

1. W ramach oszczędności za pierwszym razem zamątowałem tylko nowe klapki oraz uszczelki i zmontowałem zupełnie bez tulejek efekt był dobry ale krutkotrwały ponieważ auto zaczęło chodzić jak diesel już po 6tyś może 8tyś.

2. Drugim razem uznałem iż jest to zbyt pracochłonna naprawa aby na niej oszczędzać kupiłem i zamontowałem nowe klapki, uszczelki oraz tulejki których ford przewidział trzy szt. efekt po raz kolejny był marny materiały użyte do produkcji wymienionych elementów są zbyt malej wytrzymałości auto znowu zaczęło chodzić jak diesel po około 15tyś może więcej

3. Po trzeciej naprawie zrobiłem już około 35tyś i auto nadal chodzi jak trzeba podejżewam że jeszcze długo będzie cały myk polega na tym aby tulejek było osiem a nie jak ford przewidział trzy tulejki muszą być również z brązu potocznie zwanego samosmarującym oczywiście tulejki trzeba dorabiać gotowych się nie kupi ale teraz wiem że jest i będzie oki.

(wytłumaczę jescze dlaczego osiem: mamy cztery miejsca na tulejkiz czego fard wykożystuje trzy w każde miejsce na ścisło wtłaczamy tulejkę coś w rodzaju rurki która będzie prowadnicą dla tulejki odpowiedniej nadzianej na ten metalowy kwadratowy pręt eliminujemy w ten sposób tarcie brąz-plastik lub jak to było orginalnie plastik-plastik jeśli ktoś się choć troszkę zna powinien wiedzieć żę brąz samosmarujący teoretycznie nie wyciera się prawie wcale dzięki czemu nie przechodzą naprężenia na klapki i klapki też się nie maja prawa tak szybko wycierać a wszystko chodzi osiowo przez co nie istnieje możliwość złamania lub ukręcenia tego pręcika o przekroju kwadratowym )

ps. jeśli ktoś ma pytania w sprawie tych tulejek to piszcie mi uleczylo to autko jak narazie na dobre. Wczoraj montowalem drugi silnik bo stary padł podczas przekładki miałem okazję zajżeć do klapek i są w stanie idealnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
juby1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem