View Single Post
Stary 14-08-2010, 19:56   #1
dedevil
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-01-2007
Skąd: Włocławek
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 1997
Postów: 34
Domyślnie Szarpanie podczas jazdy - rozwiązanie. Odpięcie sondy lambda.

Witam
Od dłuższego czasu miałem problemy z szarpaniem auta przez pierwsze kilkaset metrów. Przeczytałem chyba wszystkie wątki dotyczące tego tematu i nic to nie dało.

Mój problem zaczął się dość dziwnie ponieważ jak rano odpalałem auto i wyprowadzałem je z garażu zaraz po wyjści z samochodu by zamknąć garaż silnik zaczął szybko tracić obroty, spadały prawie do zera i odbijały spowrotem. Po ruszeniu problem znikał. Ale wkońcu doszło do tego że silnik zaczął szarpać po ruszeniu. Najpierw wymieniłem kable i świece oczywiście na motorcrafty - pomogło tylko trochę. Szarpał ale znacznie mniej. Wyczyściłem przepływomierz i zrobiłem reset sterownika, również brak efektu. Podczas jazdy by przestał szarpać musiałem wciskać pedał gazu do końca wtedy tak jakby coś cię odtykało i ciągnął prawidłowo. Wkońcu postanowiłem odpiąć sondę lambda i wkońcu to pomogło. Także jeżeli osoby które mają podobny problem próbowały już z kablami i przepływomirzem proponuje z sondą lambda może to pomoże. Mi to pomogło i auto śmiga elegancko.
dedevil jest offline   Odpowiedź z Cytatem