View Single Post
Stary 18-08-2010, 15:23   #3
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: Przestroga i zapytanie - silnik zalany wodą z kałuży do wymiany

Cytat:
Napisał mszymanski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Niestety stało się, podczas wczorajszej ulewy w moim mieście na jednej z dróg utworzyła się niezła kałuża na długości około 20m, samochody przede mną, jednak przejechały więc stwierdziłem, ze i ja dam radę. Samochód na sam koniec przejazdu zgasł i już nie odpalił. Przy późniejszych próbach zupełnie nie kręcił silnikiem, choć akumulator chodził. Odstał noc i niestety nic.

Dziś został odholowany do mechanika, jak można się spodziewać znaleziono wodę w filtrze i na tłokach, także powoli przygotowuję się do wymiany silnika. Chciałem jednak zapytać, żyjąc resztkami nadziei, czy jest szansa, że mimo wszystko korbowody się nie pogięły i silnik da się uratować? Silnik benzynowy, 2.0 16V Duratec.

Domyślam się jednak, że nie mam na co liczyć, wobec tego od razu chciałem prosić o wszelkie porady dotyczące wymiany i poszukiwania nowego silnika, jak wyglądają wasze doświadczenia z silnikami z anglików?

Na jakie koszty się przygotować oprócz kupna samego silnika i robocizny [w której kosztach też zupełnie się nie orientuje].

Ku przestrodze: Jak nie musicie to nie wyjeżdzajcie na niektóre z naszych dróg w oberwanie chmury.

Pozdrawiam,
Witam !
Woda w filtrze rozumiem, ale skąd wiesz, że jest woda na tłokach. Ściągałeś głowicę ? Co do korbowodów, wszystko zależy jakie obroty miałeś jak zgasł. Trzeba rozebrać i zobaczyć, duże prawdopodobieństwo, że zachowasz motor.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem