Temat: [2,0 TDDi] Wysokie Spalanie Silnik TDDI
View Single Post
Stary 01-04-2012, 12:09   #1
bavacki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-04-2012
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 3
Unhappy Wysokie Spalanie Silnik TDDI

Witam, mam problem ze swoim samochodem, a mianowicie WYSOKIE SPALANIE w okolicach 14-15 L na 100KM odczyt z komputera, rozumiem, że mogą wystąpić przekłamania ale nie sądzę by były one, aż takie duże. Samochód był kupiony niedawno więc nie jestem w stanie powiedzieć co było wymieniane, a co nie, teoretycznie samochód ma ponad 178tys. km. przejechane ale wiadomo jak to jest. Osobiście wymieniłem filtr powietrza, poprzedni był czarny więc sadzę, że inne filtry są w niezbyt dobrym stanie. Co do dogrzewania się samochodu, dziś jak było w okolicy 0 po przejechaniu po mieście jakiś 7km wskazówka lekko drgnęła, w cieplejszy dzień wskazówka temperatury dochodzi do pionu bądź niemalże do pionu jak to jeden z forumowiczów nazwał wstażówka na " za pięć dwunasta" - ciężko stwierdzić jak to powinno wyglądać prawidłowo bo nigdy wcześniej nie widziałem jak to w mondkach wygląda. Co do stanu technicznego samochodu, do wymiany jest koło dwu masowe, samochód nie kopci ani na czarno ani na biało byłem na przeglądzie i po podpięciu komputer wykazał dwa błędy - błąd przepływu paliwa oraz coś związane z alternatorem ale to chyba dlatego, że poprzedni właściciel do sprzedaży wsadził mi stary akumulator który zaraz po sprzedaży zwykle padł i wymieniłem na nowy i teraz jest wszystko w porządku ładowanie sprawdzone jest OK. Proszę o w miarę rzetelne odpowiedzi oparte na doświadczeniach, ewentualnie sugestie. Z góry dziękuje za odpowiedzi i za Waszą pomoc .

Ostatnio edytowane przez Marek ; 29-05-2012 o 06:57 Powód: Dodanie prefiksu
bavacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem