View Single Post
Stary 23-08-2012, 23:35   #5
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Naprawa sterownika pompy-kogo polecacie

Cytat:
Napisał Grumete Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja zasłyszałem od swojego mechanika że zastosowany tam tranzystor jest za słaby, a ponieważ pompa się nagrzewa sam tranzystor po prostu nie daje rady...podobne opisy czytałem w necie i na forum

czytałem też opinię, że przyczyną upalania się tranzystora w sterowniku jest przycieranie się nastawnika w pompie...

tak więc nie ma co sobie zadawać pytań i sprawiać dodatkowych kosztów tylko naprawiać małymi kroczkami (chyba że masz trafna diagnozę co u naszych mechaników jest rzadkie)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz racje kolego co do tego przegrzewania się tranzystora i nie musi to być spowodowane przytarciem pompy....były przypadki kiedy ktoś mądry próbował na lince odpalać...auto szarpało zrywało....i wszystko szło na pompe i nie mowa tu o uszkodzeniach mechanicznych...zwykłe skoki powodujące niesynchroniczną pracę sekcji pompy wystarczało....

Bojarski....hmmm....w poprzedniej firmie, w której pracowałem wędrowało trochę do niego wtrysków, czy pomp...dobry był...ale jak to chłopaki powiedzieli- kiedyś...teraz to bardziej chęć na kase a do jakości to bardzo daleko, dlatego zaczęli wysyłać wtryski i pompy do Wachowiaka, gdzie było połowę taniej, szybciej i lepiej....poszukaj sobie kolego w Polsce firmy która to robi i wyślij...zrób ten tranzystor za 250zł a dopiero później w ostateczności jak to naprawdę nie pomoże idź w tysiące w naprawę pompy.

Powodzenia
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem