View Single Post
Stary 24-05-2013, 18:04   #5
mortifero
ford::beginner
 
Avatar mortifero
 
Zarejestrowany: 05-06-2011
Model: Ford Fokus MK2 FL kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wpływ akumulatora na sprawność alternatora

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1-NIEBARDZO
2-slabe napiecie ladowania ma wplyw na ABS-moga sie cuda podziac. skaczace napiecie ladowania-raz niskieraz wysokie-jest bardzo niebezpieczne-moze uszkodzic rozne sterowniki w samochodzie.

Ty masz problem z ladowaniem-regulator lub alternator

najpierw musisz to zrobic bo bez tego mozesz miec rozne cuda.
Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie zatem stwierdzenie elektromechanika, który miał obawy co do akumulatora i to, że słaby może powodować, że alternator będzie pracował na full, przepalając się w końcu.

Kontrolka ABS zaświeciła mi się już po naprawie alternatora... pojechałem raz jeszcze do niego i wyszło, że tym razem padł czujnik ABS prawy przód... jakiś rok temu też miałem problem... wtedy też w remoncie był alternator i czujnik ABS lewy przód - zbieg okoliczności, czy jednak jakaś zależność (?)

Kupiłem już czujnik i zamierzam sam go wymienić... pytanie czy wystarczy przejechać kilkaset metrów by kontrolka zgasła czy też trzeba skasować błąd komputerem? Spotkałem się z obiema opiniami.

Kontrolka akumulatora na szczęście na razie się nie zaświeca...
mortifero jest offline   Odpowiedź z Cytatem