Temat: [Mondeo 2000-2007] 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA
View Single Post
Stary 31-05-2013, 13:51   #1
Millley
ford::amateur
 
Imię: Milena
Zarejestrowany: 31-05-2013
Model: Mondeo MK GHIA
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie 1,8 - bierze olej. NIETYPOWA SPRAWA

Witam serdecznie.

Na wstępie zaznaczam , że jestem kobietą , więc proszę o wyrozumiałość.

Od 2010 roku jestem posiadaczką Forda Mondeo MK3 GHIA 1,8 2003r.

Do stycznia 2013 auto było zupełnie bezawaryjne.Aż pewnego dnia z niewiadcy przyczn zatarł się silnik (olej był, pompa olejowa sprawna) Mechanik stwierdził, że nie ma sensu remontować i lepiej kupić nowy.

Z pomocą znajomego zakupiłam silnik z anglika, sprawdzony jeszcze w samochodzie. Silnik miał kod CHBB, a poprzedni (ten który zdechł) miał CHBA, jednak mechanik stwierdził , że to nie ma znaczenie.

Silnik przełożył i powiedział że wsio Ok. Cała "impreza" kosztowała mnie "jedyne 2800 zł"

Po ok 1000 km zaczęło ubywać oleju. Choć może odpwiedniej – znika jest 8-9 litrów na 1000 km! ! ! !

Ten sam mechenik stwierdził, że widocznie silnik aż tak zajechany itd. I ze muszę szukac kolejnego. Załamałam się kompletnie i gotowa byłam jechać prosto na złom oddać Forda za 100zł .

Jednak pojechałam do innego mechanika, gdzie została zrobiona próba olejowa. Wypadła pozytywnie. 14A (i na cieplym i na zimnym). Olej nigdzie nie wycieka,

CO MAM TEREAZ ZROBIĆ? Dodam , że przy wysokich obrotach dymi na czarno i jakby "pluje olejem" z wydechu.

Błagam poradzcie co dalej. Ten samochód to wszystkie moje oszczędności (mam 23 lata)
Millley jest offline   Odpowiedź z Cytatem