View Single Post
Stary 04-06-2013, 07:24   #5
m@niek
ford::average
 
Avatar m@niek
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Ghia 5d
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2001
Postów: 53
Domyślnie Odp: Wycie w okolicy kolektora silnik duratec 2.0

Jak masz taką możliwość, to zdejmij pasek napędu alternatora i całego osprzętu i uruchom na trochę silnik - tylko dobrze naładuj akumulator najpierw bo jak zdejmiesz pasek to wiadomo, prądu szybko będzie ubywać. To może być pierwszy test wykrycia źródła hałasu.

Niedawno u siebie przy przebiegu ok. 215.000 wymieniałem pasek, łożysko napinacza, alternatora, rolki pośredniej. Nie miałem aż takich hałasów jak opisujesz, ale łożysko napinacza było słychać nawet jak ręką zakręciłeś. W Twoim przypadku zastanawiam się jeszcze nad hałasem z pompy wspomagania.

Bump:
Cytat:
Napisał yosarian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jedynie przy gaszeniu wycie sie wycisza a na koniec slychac jeszcze takie prychniecie psykniecie ( ciezko znalezc odpowiednie slowo zeby opisac ten dzwiek )
To psyknięcie to raczej normalna sprawa, u mnie też jest, podejrzewam że w każdym Duratecu również, a jest ono efektem spadku ciśnienia gazów nagromadzonych w kolektorze (Mondek musi odsapnąć po zakończonej podróży)
m@niek jest offline   Odpowiedź z Cytatem