Temat: [Transit i Tourneo Custom 2012-2023] Konieczna wymiana oleju
View Single Post
Stary 26-03-2018, 19:55   #4
oltom2
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 28-06-2017
Skąd: Krosno
Model: transit custom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konieczna wymiana oleju

Cytat:
Napisał oszolomWRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podjedź do najbliższego ASO - była akcja serwisowa na te Customy. Powinni Ci pomóc
Witam.Posiadam Forda transita customa 2.0 170km automat od grudnia 2017 więc ma 4miesiące i przejechane 4200.
Po przejechaniu 3900km wyskoczyło okienko "wymień niedługo olej silnika" zadzwoniłem na serwis i powiedzieli że ja pojawi się że "wymień olej" mam umówić się na serwisową gwarancyjną wymiane silnika i wgranie nowego oprogramowania więc tak zrobiłem,dziś na serwisie usłyszałem że oprogramowanie jest aktualne olej wymienią ale za olej muszę zapłacić sam (jakieś nieporozumienie) bo niby auto jeździ na krótkich dystansach.Szkoda że jak kupowałem nikt nie powiedział że auto musi jeździć tylko na długich dystansach bo tak się będzie działo wtedy mój wybór padł by na inny samochód od konkurencji.Na forum angielskim transita custom jest to problem znany i tam piszą że wszyscy mają to robione na gwarancji bez żadnych kosztów.Do forda Polska dzwoniłem 3godziny bez rezultatu cały czas zajęte.Proszę o poradę.Pozdrawiam.
oltom2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem