View Single Post
Stary 13-09-2008, 12:00   #1
BRODAL
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie [MK2] ściąganie na nierównościach

Witam wszystkich, mam problem ze swoim Mondeo 2,5v6 kombi. Problem występuje na nierównościach, typu dojazd do skrzyżowań i tarka lub jakieś dołki koleiny. W momencie gdy koło mi wpada w jakąś nierówność ciągnie mi kierownicę albo w lewo albo w prawo. Sytuacja się nasila jak jeszcze lekko wciskam pedał hamulca, jest to dosyć silne szarpnięcie. Również problem jest przy wjeździe i wyjeździe z koleiny, też ciągnie kierownicę. Wczoraj próbowałem bardzie zbadać te zjawisko i wydaje mi się że dzieje się to tylko w przy lewym kole. Tzn. jak wjeżdżałem lewym kołem w dołem to bujało kierownicą a prawym zachowywał się prawidłowo. Jeździłem już po zakładach diagnostycznych i mówią że niema żadnych luzów. Sam odkręcałem końcówki drążków i nic nie wyczułem jak na końcówce tak i na samym drążku. Jedyne co zaobserwowałem to to, że stuka w przekładni kierowniczej gdy się rusza kierownicą na lewo i prawo szybszymi ruchami. Moim podejrzeniem jest właśnie ta przekładnia kierownicza lub tulejki wahacza ale nikt tego nie stwierdził w żadnym z zakładów, a wymieniać wszystko to są spore koszta, oczywiście największe przekładni. Także gdyby ktoś miał jakieś sugestie odnośnie tego problemu, może ktoś miał podobny problem to bardzo bym był wdzięczny za podpowiedź.
BRODAL jest offline   Odpowiedź z Cytatem