Temat: [Focus 2004-2008] brak przyspieszenia 1.6tdci
View Single Post
Stary 12-02-2010, 17:27   #8
gucio1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Chlewiska
Model: Focus c-max CVT
Silnik: 1.6 TDCi 109HP
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: brak przyspieszenia 1.6tdci

W moim c-max zawór EGR znajduje się poniżej filtra paliwa zaraz za nim, jest on przymocowany dwiema śrubkami na klucz 10, do zaworu dołączona jest taka srebrna rurka, która idzie od kolektora z lewej strony jest przymocowana 3 śrubkami, dwie przy wejściu do kolektora 1 w połowie rurki. Nie za wiele można z tym robić po za przeczyszczeniem wszystkiego benzyną (o ile nie padła w nim elektronika) ja tak zrobiłem i dodatkowo przedmuchałem go powietrzem pod ciśnieniem.
Żeby się dostać do zaworu trzeba zdemontować filtr paliwa (nie koniecznie odłączając go od przewodów), wycieraczki, potem odkręcić zbiorniczek płynu hamulcowego, plastiki pomiędzy szybą a maską i wtedy można brać się za odkręcanie zaworu, mi wszystko zajęło około 2 godziny to znaczy rozkręcenie, przeczyszczenie i skręcenie wszystkiego spowrotem.
Można też kupić używkę na allegro w cenach od 200 do 700zł ale wiadomo na co się trafi a nowy ponad 1000zł.
Albo:
http://wynns.pl/top/do%20ropy/233%20ERG3%20DIESEL.php

Nie daje oczywiście 100% pewności że u Ciebie będzie ta sama przyczyna czyli zabrudzony zawód EGR jak to miało miejsce u mnie ale opisany przez Ciebie objaw było identyczny jak u mnie. U mnie dodatkowo np. przy ruszaniu był odczuwalny chwilowy spadek obrotów i przy obrotach silnika między 1600 a 1900 czuć było szarpanie w trakcie jazdy. Po zatrzymaniu samochodu i zgaszeniu silnika na chwilę objaw braku mocy znikał na jakiś czas poczym znowu się pojawiał po kilkunastu kilometrach.

Mam nadzieje, że któryś z podanych przeze mnie rozwiązań pomoże. O ile oczywiście się na któreś zdecydujesz.

Powodzenia i pozdrawiam.
gucio1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem