Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2008, 18:01   #1
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie [MK1][MK2] - wiem jak zdjąć tapicerke zablokowanych drzwi

Jeśli kogoś to interesuje chętnie podzielę się wiedzą pozyskaną od taksówkarza. Zaznaczam, że bez jakichkolwiek uszkodzeń tapicerki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 19:08   #2
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [MK1][MK2] - wiem jak zdjąć tapicerke zablokowanych drzwi

Proponuję zrobić opis w wolnej chwili, na pewno się komuś to przyda :fcp2
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 21:15   #3
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Re: [MK1][MK2] - wiem jak zdjąć tapicerke zablokowanych drzwi

Wydaje mi się, że każdy kto kocha swoje mondeo woli poświęcić nieco czasu niż brutalnie ciąć ostrym nożem tapicerkę swojego pupilka. Koszty całej operacji sa niewielkie :
1. 1-2 godziny bezcennego czasu
2. 1-2 piwa dowolnej marki

Wszystko wydaje sie proste. Wystarczy wymontować siedzisko tylnej kanapy, przednie fotele odsunąc maksymalnie do przodu (w przypadku rozbierania tylnych drzwi), od środka auta wyjąć uszczelkę drzwi (da się, byłem świadkiem takiej operacji).W pierwszej kolejności wkrętakiem wykręcamy wkręty klameczki i uchwytu. Palcem można wyczuc boczne wkręty mocujące tapicerkę (w niektórych przypadkach mogą być na nich plastykowe zatyczki). Wszystkich bocznych wkrętów jest chyba 6 lecz jednego nie da sie wykręcić - tego dolnego w tylnych drzwiach blizej tylnego koła. Mimo to nawet wówczas można do tego stopnia odchylic tapicerkę aby awaryjnie otworzyć drzwi w przypadku zerwanych cięgieł lub uszkodzonego zamka. Wkrętakiem bocznych wkrętów nie odkręcimy, należy użyć dosyć waskich szczypiec (kombinerki sie nie zmieszczą) i powolutku odkręcamy kolejne wkrety przyjmując przeróżne pozy. Po wykreceniu wkrętów odpowiednio manipulujemy tapicerką aby zeszła z górnego zamocowania przy szybie i gotowe. Możemy otworzyc drzwi pociądając reką za odpowiednie cięgło przy samym zamku. To jest wykonalne byłem naocznym świadkiem.
__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 21:40   #4
cichyPWR
ford::average
 
Avatar cichyPWR
 
Zarejestrowany: 09-02-2008
Skąd: Września
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD Endura-de
Rocznik: 1998
Postów: 95
Domyślnie Re: [MK1][MK2] - wiem jak zdjąć tapicerke zablokowanych drzwi

ok, te śrubki nie śrubki to pryszcz, chwilka pracy, ale moje pytanie jak zdjąć boczek od drzwi? zakładałem głośniki z tyłu i myslałem że spazmy dostane, skończyło sie na tym że brachol trzymał odgięty boczek a ja leżąc wykręciłem stary i szybko zamontowałem nowy głośnik.
__________________
Pewnie, że jestem dobry w łóżku! Mogę spać w nim cały dzień.
cichyPWR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2008, 22:00   #5
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Re: [MK1][MK2] - wiem jak zdjąć tapicerke zablokowanych drzwi

Jak poodkęcasz wszystkie wkręty to boczek trzeba zdjąć z zaczepów przy szybie podciągając go do góry a właściwie lekko "podszarpujac" zejdzie na 100%. Podczas zakładania zaczynaj od założenie na te zaczepy. Jak już sciągniesz to bedziesz wiedział jak założyć.
__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 16:28   #6
salaseilo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2008
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 10
Domyślnie Re: [MK1][MK2] - wiem jak zdjąć tapicerke zablokowanych drzwi

Wlasnie chcialem wyprobowac ten sposob zdejmowania tapicerki ale troche go zmodyfikowalem a mianowicie nie zdejmowalem zdnego siedziska ani uszczelek po prostu wykrecilem srubki ktore sie dalo czyli te od frontu a te boczne zaczalem ciagnac (zaczalem od tej strony blizej kierowcy) jak odeszla jedna strona to podwzalem kolejne zatrzaski i wszystko ladnie zeszlo.
salaseilo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.