Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2011, 07:25   #1
siwus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Zgasł i juz nie odpalił

Witam,

Wczoraj przydazyla mi sie nie mila niespodzianka na trasie, otoz wsiadlem rano w samochod i po przejechaniu 40km zaswiecila mi sie kontrolka ABS, za pare sekund wylaczyly sie liczniki, nie wiedzialem co sie dzieje wiec zatrzymalem sie zgasilem samochod i chcialem go odpalic od nowa ale niestety nie wyszlo, po przekreceniu kluczyka tyko szybko tyrkotal przez chwile zachowywal sie jakbbym dopiero co wsadzil akumulator, po chwili postoju wyszlo ze akumulator jest prawie na zero. Otoz faktycznie w sobote przez pare sekund zaswiecila mi sie kontrolka ladowania ale to niestety zignorowalemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (poniewaz szybko zgasla), teraz co moglo sie uszkodzic, alternator? i czego jezeli nie bylo ladowania nie swiecila sie kontrolka? Czy to moze byc calkiem inna przyczyna ?

Pozdrawiam

siwus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 07:59   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odlalil

Cytat:
Napisał siwus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaswiecila mi sie kontrolka ABS, za pare sekund wylaczyly sie liczniki, nie wiedzialem co sie dzieje wiec zatrzymalem sie zgasilem samochod i chcialem go odpalic od nowa ale niestety nie wyszlo,
rozladowane akku, na 90%
zaswiecanie sie abs, zwlaszcza na chwile po rozruchu jest objawem problemow w instalacji elektrycznej...
pozostaje ci sprawdzic co z elektryka - moze masz zwarcie a moze akku padl
albo jedziesz do elektryka albo sam robisz...
co sam mozesz od razu:
sprawdzic napiecie na akku, sprawdzic czy nie masz jakiegos duzego uplywu, podladowac akku i sprobowac zapalic... a jak zapali to sprawdzic napiecie ladowania na akku i na altku. sprawdzic czy nie grzeje sie kabel masowy
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 08:05   #3
siwus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odlalil

Tak jak pisalem, kontrolka zaswiecila sie po przejechaniu 40km, wogole dziwnie sie samochod zachowywal, nawet radio nie chcialo grac, niby sie wlaczalo ale nic nie gralo...
siwus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 12:41   #4
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odlalil

Witam,

Sprawdź przewód masowy - połączenie pomiędzy blokiem silnika, a masą samochodu.
Jeśli akumulator jest naładowany to na szybko możesz skorzystać z kabli rozruchowych. Połącz kleme-minus z blokiem silnika i otrzymasz odpowiedź...

Pozdrawiam
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2011, 13:31   #5
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odlalil

mi to przypomina padnieta cele, testowo podepnij inny aku
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 20:12   #6
Radlog
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-11-2007
Skąd: Leeds
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odpalił

Mialem podobna sytuacje po zgaszeniu nie odpalil kontrolka akumulatora mignela wczesniej , a ze stalo sie to na trasie trzeba bylo wezwac specjalistow po sprawdzeniu akumulatora i calej elektryki wyrok brzmial:
uszkodzony akumulator i alternator odradzono mi jazde by sie czujniki nie poprzestawialy wiec laweta.
po wymianie alternatora i akumulatora dziala bez zarzutu
Radlog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 14:42   #7
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odpalił

no z tym alternatorem to chyba zwyczajne naciagniecie bylo ...
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2011, 16:05   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Zgasł i juz nie odpalił

Cytat:
Napisał muli9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no z tym alternatorem to chyba zwyczajne naciagniecie bylo ...
niekoniecznie. sam mialem taki przypadek w escorcie, ze w altku padly dwie diody prostownicze i podczas trasy w wegier nagle auto tracilo moc, wszystko gaslo, az samochod sam zgasl i juz dalej nie pojechal.
dla autora: naladuj aku, odpal samochod i sprawdz ladowanie bez poboru pradu przez elektyrke. sprawdz pobor pradu przy zalaczonych odbiornikach pradu jesli duze spadki dadza ci odpowiedz na padniety alternator. ladowanie zbyt niskie bez obciazen tez wskazuje na alternator
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.