Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2016, 21:25   #1
sngt
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 czy warto ?

Witam,
od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Forda S-Max rocznik: 2008 z polskiego salonu. Jako, że w radiu Sony nie ma bluetooth-a a bardzo by się przydał zastanawiam się odpowiednią modyfikacją. Źródło muzyki: IPhone oraz MP3 + CD.
Pytania do mądrzejszych ode mnie:
1. Czy wspomniany Parrot spełni swoją rolę (do rozmów + podpinanie IPhone'a) ? Montował ktoś u siebie ?
2. Gdzie najlepiej wyprowadzić kabel pod USB ?
3. Czy istnieje inne bardziej sensowne rozwiązanie o którym nie wiem ?
4. Czy jest możliwość, żeby glośność muzyki była ściszana w momencie aktywacji czujników parkowania, albo kiedy przeszkoda została wykryta ? Obecnie radio może sobie grać głośno i zagłuszać sygnały dźwiękowe. Niefajne.
5. Jaki jest polecany zakład caraudio we Wrocławiu, albo w okolicach ? Wstępnie znalazłem el-tronik (zero opinii) oraz hornhagen (przekazano mi, że zajmują się droższymi wersjami nagłośnienia, ale mogę przesłać drogą emailową opis to może coś wymyślą)

Dziękuję serdecznie za wszelkie pomysły,
Piotrek.

sngt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2016, 21:26   #2
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 Wrocław

Zaglądałeś do schowka, nie masz przypadkiem tam gniazda AUX? Jeśli masz, to podpinasz mp3 czy ajfona i lecisz z muzą

Co do Parrota, to ja podpiąłem u siebie zestaw 3200LS i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem używany na alledrogo za 150 zł. Trzeba dokupić do tego kabel-przejściówkę ISO-Ford za 50 zł i wszystko wpiąć plug and play...
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 09:52   #3
sngt
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 czy warto ?

Witam ponownie,
po zamontowaniu Parrota MKI 9000 jak w temacie przez firmę się tym zajmującą pojawiło się parę problemów niestety. Obecnie posiadam IPhone'a 6S. Testowałem przy odbiorze tylko BT i działał ok. Wczoraj testowałem więcej funkcji i mam następujące uwagi:

1. mam wrażenie za każdym razem synchronizuje książkę adresową
2. muzyka z Tidal przez BT, przychodzi rozmowa telefoniczna, po zakończeniu przełącza z powrotem na Tidal, ale przez około 10s muzyka tnie i dopiero po upływie tego czasu jest ok. Nie sprawdzałem na innym odtwarzaczu (spróbuję Music albo spotify dzisiaj dopiero)
3. w wyborze urządzeń nie mam USB, jest tylko: książka; IPod; BT audio; line-in; ustawienia, więc po włożeniu USB nie rozpoznaje zawartości
4. ostatnia najbardziej przykra rzecz: na moim IPhone 6S nie działa tryb IPod/stacji dokującej. Muzyka nie jest odtwarzana. Sprawdzałem na: Iphone 6s na dwóch egzemplarzach (brak muzyki); IPhone 6S Plus (brak), IPhone 5S (muzyka jest), IPhone 5 (muzyka jest). Jedyny plus, że ładuje mi telefon :/

Jestem w kontakcie z Parrot hotline. Na razie poradzili mi, żeby sprawdzić czy funkcja: Deactivating the Mute on Streaming jest włączony - dzisiaj sprawdzę, ale nie sądzę żeby to była przyczyna. Dzisiaj zweryfikuję. Ale widać urządzenie nie obsługuje IPhone 6S co jest o tyle dziwne, że protokół IPod jest wstecznie kombatybilny. Sprawdzałem też funkcję IPod u siebie na odtwarzaczu Yamaha Pianocraft i tam działa bez zarzutu.

Mam wersję 3.0 z dwoma wtyczkami (line-in oraz USB). Na razie niestety nie mogę polecić tego urządzenia.
Z chęcią przygarnę propozycję rozwiązania tego problemu..

Pozdrawiam.
sngt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2016, 14:47   #4
Swoop
ford::advanced
 
Avatar Swoop
 
Imię: PAweł
Zarejestrowany: 02-06-2005
Skąd: Ełk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 200KM / 500Nm
Rocznik: 2008
Postów: 313
Domyślnie Odp: Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 czy warto ?

Cytat:
Napisał sngt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. mam wrażenie za każdym razem synchronizuje książkę adresową
też miałem u siebie takie wrażenie, ale na chłopski rozum, to on raczej synchronizuje ostatnio wykonane połączenia z telefonu. Oczywiście sprawdza też książkę czy nie doszły nowe kontakty
Swoop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 14:39   #5
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,254
Domyślnie Odp: Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 czy warto ?

W cenie tej papugi miałbyś nowsze radio sony, moduł bluetooth i wiązkę leniucha... nie miał byś pozostałych problemów. Zadziwiają mnie czasem wybory jakich ludzie dokonują...
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 16:30   #6
sngt
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-08-2016
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 czy warto ?

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W cenie tej papugi miałbyś nowsze radio sony, moduł bluetooth i wiązkę leniucha... nie miał byś pozostałych problemów. Zadziwiają mnie czasem wybory jakich ludzie dokonują...


No wiem właśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W poniedziałek zwracam sprzęt tam gdzie mi instalowali. Wszystko robiłem przez Germaz we Wrocławiu, wiec nie powinno być problemów. Chyba.....
Na stronie parrota wyraźnie napisane jest ze IPhone 6s jest wspierany, a tu taka niefajna niespodzianka. Mam dwóch znajomych którzy sobie chwalą rozwiązanie a w recenzjach raczej dobre opinie. No cóż mam nauczkę na przyszłość.

Co do radia Sony i modułu bt możesz podesłać naprowadzenie na temat albo konkretne rozwiązanie ? Byłbym bardzo wdzięczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
sngt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 22:19   #7
dodo34
ford::average
 
Avatar dodo34
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus, były Mondeo, Fiesta, C4 Spacetourer
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 54
Domyślnie Odp: Zestaw głośnomówiący Parrot mki9000 czy warto ?

Cytat:
Napisał sngt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do radia Sony i modułu bt możesz podesłać naprowadzenie na temat albo konkretne rozwiązanie ? Byłbym bardzo wdzięczny.
Ja ostatnio dokładałem BT u siebie w Mdo. Radio 6000cd zmieniłem na Sony polift (kupione na allegro), schowek z USB, moduł, mikrofon, manetkę kierunkowskazu oraz wiązkę BT kupiłem u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
W instalacji pomógł mi kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Wrocławia, więc i Ty mógłbyś go pewnie zapytać o ewentualną pomoc.

Dodam, że też długo zastanawiałem się nad niefabrycznym zestawem BT, ale zliczając koszty i wygodę użytkowania, zestaw fabryczny jest opłacalny.
Zależało mi, oprócz rozmów, przede wszystkim na BT Audio i działa to świetnie (używam głównie Spotify na iP6+). Zaskoczyło mnie, że np. działa bez problemu sterowanie Spotify z kierownicy (przełączanie utworów) oraz, że po wyłączeniu radia i ponownym jego włączeniu, jeśli słuchaliśmy muzyki przez BT, ta startuje od tego samego utworu/momentu. Do tego pełna integracja z Converse (książka telefoniczna, ostatnie połączenia) plus głosowe wybieranie przez VC.
Jako bonus, otrzymujemy świetną jakość muzyki z radiem Sony i głośnikami Ford Premium oraz obsługę USB.
Ogólnie polecam.
dodo34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.