Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2009, 21:50   #1
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Angry Xenon HID - brak mi słów...

Spójrzcie na to...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

za 150zł komplet xenonów ;/ Nawet rok gwarancji na to jest!
Przecież to jakiś obłęd, jak to możliwe że coś takiego schodzi w takich ilościach!! Niegdyś xenon = prestiż teraz xenon=150zł Wieśniaki które nie mają w ogóle pojęcia o tym jak lampy powinny świecić, będą to montować w starych golfach kalibrach przy tym zwracając uwage na to aby jak najlepiej było widać te światła a nie aby nie oślepiac kierowców. Cena jest tak niska że praktycznie każdego na to stac kto ma samochód ;/

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 22:05   #2
kosa666
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 09.2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spójrzcie na to...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

za 150zł komplet xenonów ;/ Nawet rok gwarancji na to jest!
Przecież to jakiś obłęd, jak to możliwe że coś takiego schodzi w takich ilościach!! Niegdyś xenon = prestiż teraz xenon=150zł Wieśniaki które nie mają w ogóle pojęcia o tym jak lampy powinny świecić, będą to montować w starych golfach kalibrach przy tym zwracając uwage na to aby jak najlepiej było widać te światła a nie aby nie oślepiac kierowców. Cena jest tak niska że praktycznie każdego na to stac kto ma samochód ;/
No ale żal Ci?? a niech mają, tylko szkoda, ze nam po oczkach będą świecili... a niech każdego stać - moim zdaniem xenony powinny stac sie standardem a nie lux wypasem...

Pozdro
kosa666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 22:20   #3
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Cytat:
Napisał kosa666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ale żal Ci?? a niech mają, tylko szkoda, ze nam po oczkach będą świecili... a niech każdego stać - moim zdaniem xenony powinny stac sie standardem a nie lux wypasem...

Pozdro
popieram!
ale sam się wkur*iam jak jedzie jakis pajac w starym padactwie i ma xenony made in wieś.. brrr
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 23:39   #4
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Panowie tylko tu nie jest dukusja o tym czy powinny czy nie bo uważam że wszystko co podnosi bezpieczeństwo powinno być ale to będzie montowane bez zachowania jakichkolwiek zasad co zamiast zrobić bardziej bezpiecznym będzie stawało sie bardziej niebezpieczne (ustawienie, spryskiwacze, poziomowanie, itd)

dlatego uważam że powinno to kosztować 150 zł ale można to było montować tylko wg określonych zasad
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 06:06   #5
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to jakiś obłęd, jak to możliwe że coś takiego schodzi w takich ilościach!! Niegdyś xenon = prestiż
Taka kolej rzeczy, jak pojawiły się żarówki halogenowe to było przecież podobnie...

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz xenon=150zł Wieśniaki które nie mają w ogóle pojęcia o tym jak lampy powinny świecić, będą to montować w starych golfach kalibrach przy tym zwracając uwage na to aby jak najlepiej było widać te światła a nie aby nie oślepiac kierowców. Cena jest tak niska że praktycznie każdego na to stac kto ma samochód ;/
Tu pełna zgoda, drogówka mogłaby wyjść z krzaków i zająć się debilami oślepiającymi na niebiesko. Byłoby to dużo bardziej pożyteczne.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 06:08   #6
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Cytat:
Napisał kosa666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moim zdaniem xenony powinny stac sie standardem a nie lux wypasem...
No i niech będą, ale oświetlające drogę, a nie twarze jadących z przeciwka...
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 06:38   #7
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Faktem jest, że xenonki fajnie świecą .... ale:

Sam kiedyś posiadałem coś takiego w poprzednim mondasie i nawet tutaj toczyliśmy spór na ten temat i broniłem tego sprzętu ... do czasu. Kilka dni po założeniu zamieniłem się z żoną na auta, ona jechała moim mondasem na przerobionych xenonach a ja jej. Po tej krótkiej zamianie zdemontowałem xenony. Nie dało się poprostu wytrzymać. Może mondeo z racji sporej lampy poprostu świeci wszędzie jak oszalały ...zarówno do przodu jak i na boki. Jadać ulicą można było zwierzaki po polach i lasach ogladać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Natomiast wjechanie na górkę i różnica poziomów doprowadzała do oślepienia wszystkiego naokoło.

Ponadto w tych sprzedawanych na allegro są żarniki D2S a one mają się nijak do zwykłych lamp (są do soczewek) ...bo nich jak juz np Volvo jest D2R z opaską. Tak czy siak ... jak widzę gościa na takich xenonach ... to mnie coś trafia.
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 07:04   #8
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Sie ma.

Robię 15 tyś. miesięcznie i możecie mi wierzyć , że niejedno już widziałem.
Ja mam na takich swój sposób.
Założyłem u siebie w Masterze żarówki 4x130w + halogeny na zderzak 2x150w.
Jeżeli widzę takiego z przeciwka i ja zapalę swoje wszystkie światła , to efekt możecie sobie wyobrazić.
Kilkanaście razy zdarzyło się , że taki " xenon " musiał zjechać na pobocze , bo sam drogi nie widział. W busie siedzi się dużo wyżej niż w osobowym , więc mnie tak bardzo nie oślepia taki " xenon ". Moje światła naprawdę potrafią oślepić. Ale tylko wtedy , kiedy jest taka konieczność.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 07:13   #9
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Ale , np. Edi z Łodzi ma założone takie " xenony " w swoim Renault Kangoo i specjalnie patrzyłem i sprawdzałem jak świecą. Lampy ma zwykłe na H4 , ale ma tak ustawione , że świecą jak zwykłe żarówki. Wysokość świecenia , kąt padania światła i zero oślepiania. Nie wiem jak to zrobił , ale u Ediego jest efekt super. Więc może to również zależy od zamontowanego zestawu i jakości montażu. Taki efekt to i ja bym chciał mieć.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 07:15   #10
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Xenon HID - brak mi słów...

Zawsze znajdą się wielbiciele pseudoxenonów. Zabic takich to mało- smażyć żywcem (nie piwem) ich trzeba.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.