Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2013, 17:14   #1
tomaszek5pl
ford::average
 
Avatar tomaszek5pl
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Strzebiń
Model: Ford transit connect 1.6. Ford escape 1.5 EcoBoost BMW 525D F11fiesta mk7
Silnik: 1.6 1.5 2.0 1.2
Rocznik: 2015 2018 2013 2014
Postów: 73
Domyślnie nie równa praca silnika (wibracja)

witam mam takie pytanie jakiś czas temu borykałem się z wibracjami silnika próbowałem rozwiązać problem na wszystkie sposoby filtry komp itp ale bez powodzenia w kącku zacząłem jeździć równo i tankowałem sprawdzone dobre paliwo problem sam znikł do czasu kiedy wymieniłem zaworek podciśnienia turbiny ale sądzę że wymiana zaworka nie jest powodem powrotu wibracji tylko odpięcie akumulatora moje pytanie czy auto się na tyle uczy że może usunąć taką usterkę Dodam że odpiłem kostkę z rury dopływu powietrza i że mam skrzynie automatyczną powerschift 3 dni później nerwy mi puściły wjechałem do garażu od piłem wężyki przyciąłem końcówki żeby były ciasne wyczyściłem kostkę na rurze z filtra powietrza i hura cyka jak zegarek a ja już całkiem zgłupiałem Minęło parę dni poprawa była chwilowa może godzina wróciłem do wypróbowanej metody czyli dobre paliwo i równa jazda i wibracje ustały moja rada jak silnik chodzi nie tak jak wcześniej to kup dodatek do ropy i sprawdź czy odczuwasz różnicę gwarantuje że się zdziwisz


Ostatnio edytowane przez tomaszek5pl ; 23-11-2013 o 10:55
tomaszek5pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 12:09   #2
tomaszek5pl
ford::average
 
Avatar tomaszek5pl
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Strzebiń
Model: Ford transit connect 1.6. Ford escape 1.5 EcoBoost BMW 525D F11fiesta mk7
Silnik: 1.6 1.5 2.0 1.2
Rocznik: 2015 2018 2013 2014
Postów: 73
Domyślnie Odp: nie równa praca silnika (wibracja)

wczoraj byłem w serwisie forda na wymianę oleju w skrzyni biegów poprosiłem żeby sprawdzono skąd mogą być te wibracje szybko głównym podejrzanym stała się turbina po wnikliwej diagnozie okazało się że mam wyłamaną łopatkę wirnika turbiny więc trzeba ją wymienić miłym zaskoczeniem jest fakt że cena nowej turbiny to 1376 zł a z olejami uszczelkami przeglądem kompem itp cena wyniosła 2980 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomaszek5pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.