Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2016, 10:53   #1
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Pedal sprzegła schodzi do samej podłogi

Witam!

kilka dni temu zauważyłem, że w wykładzinie podłogi zrobiło mi się wytarcie/wygniecenie pod pedałem sprzęgła spowodowane właśnie owym pedałem. Co może być przyczyną schodzenia pedału sprzęgła dosłownie do podłogi? Sprzęgło raczej jest w dobrym stanie, bo ani się nie ślizga, auto przyspiesza jak wcześniej w każdym zakresie obrotów, itd. Co prawda biegi troszkę mi przyhaczaja, ale mimo wszystko zawsze wchodzą... Popytalem wśród bardziej doświadczonych od siebie, a także byłem u swojego sprawdzonego mechanika i wg nich sprzęgło jeszcze nie nadaje się do wymiany. Może jest zapowietrzone? Tylko jak czytałem o objawach zapowietrzonego sprzęgła, to raczej nie pokrywały się z moimi, więc juz sam nie wiem... Macie jakieś pomysły?
najczęściej przyhacza mi 1, 3 i wsteczny. 4 troszkę, a 5 nic. Silnik, to 1.6 TDCI 80kW, skrzynia MTX75. Aktualny (prawdziwy) przebieg 228000km. Nie mam pojęcia, czy poprzedni właściciel wymieniał kiedykolwiek kompletne sprzęgło lub jego część.

EDIT: Temat wisi już blisko pół dnia, odwiedziło go kilkadziesiąt osób i nikt nie ma pomysłu?
Przypomniałem sobie, że lekko ponad miesiąc temu wymieniałem płyn w układzie hamulcowym, który przecież w pewnym stopniu jest połączony z układem sprzęgła... Nie jestem specem, ale z tego co wiem oba układy mają jeden wspólny zbiorniczek płynu. Czy gdyby było w nim za dużo płynu mogłoby to mieć jakikolwiek wpływ na układ sprzęgła? Pytam, bo płynu faktycznie jest za dużo (zauważyłem, to z tydzień temu...) - na jutro/pojutrze umówiony jestem na "poprawkę" w warsztacie.


Ostatnio edytowane przez jaksen ; 08-03-2016 o 19:48
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 13:35   #2
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Pedal sprzegła schodzi do samej podłogi

Poziom płynu jednak tylko minimalnie ponad kreskę, wiec nie powinno to miec jakiegokolwiek wpływu. Ale co mnie bardziej intryguje, to podobno pedal sprzęgła powinien dochodzić do podłogi i nie jest to nic nie nienormalnego... Info bezpośrednio z ASO. Co o tym sądzicie? Jak jest w Waszych C-maxach? Pedał faktycznie schodzi do podłogi i ją "wyciera/wygniata"? Może tak ma po prostu być, a ja się bez sensu przejmuję?

Pozdrawiam zatroskanych i tych mniej zatroskanych fordowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 14:42   #3
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Pedal sprzegła schodzi do samej podłogi

pedał sprzęgła schodzący do podłogi to oczywista oczywistość
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 14:44   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pedal sprzegła schodzi do samej podłogi

Ale dla tego kto ma długie nogi, ale Pawlak, konus , by sięgnął tylko do połowy skoku pedału.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 16:04   #5
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Odp: Pedal sprzegła schodzi do samej podłogi

Moje doświadczenie jako kierowcy i użytkownika aut jest dopiero kilkuletnie, ale jak na razie w żadnym z dotychczasowych samochodów pedal sprzęgła nie schodził fizycznie w podłogę... Cóż, może w fordzie akurat tak jest... W takim razie dzięki za rozjaśnienie tematu i uspokojenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rozumiem, że u Was również podłoga jest wytarta/wygnieciona od pedału?
jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 16:39   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pedal sprzegła schodzi do samej podłogi

Nie u każdego, bo jak się ktoś przyzwyczai, i biegi będą lekko wchodzic, to wystarczy naciskać do połowy skoku pedału, i nie trzeba cisnać do podłogi. A ja nie mam problemu, bo nie mam wcale pedału.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.