Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2010, 09:44   #1
kalahari1-1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie podciśnienie wężyk

Witam.
Jakie zadanie ma to urządzenie zaznaczone na zdjęciu?
Ostatnio zauważyłem zaślepiony wężyk który do niego dochodzi(zaznaczony strzałką) jakie mogą być tego konsekwencje?
Może to głupie pytanie, ale dzięki za odpowiedź.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg rrr.jpg (49.2 KB, 387 wyświetleń)

kalahari1-1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 09:51   #2
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

jak się nie myle jest to podciśnieniowy czujnik (zawór) od sterowania łopatek turbiny
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 10:05   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

czyli brak wysterowania turbiny (łopatki w jednej pozycji) i w związku z tym inne parametry pracy silnika.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 10:05   #4
kalahari1-1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a co z pracą tego sterownika jeśli wężyk jest zaślepiony?

Edit: Dzięki
kalahari1-1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 10:20   #5
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

zaślepiony jest z jakiegoś powodu np. uszkodzenia elektrozaworu podciśnienia sterującego turbiną albo uszkodzona jest tzw gruszka na turbinie którą zaznaczyłeś kółkiem. rozumiem że niedawno kupiłeś to auto i ktoś kto sprzedawał poszedł na skróty i zamiast naprawić usterkę ją zamaskował.
jak ci auto działa przy takim zaślepieniu? jest mułowaty?

Cytat:
Napisał kalahari1-1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co z pracą tego sterownika jeśli wężyk jest zaślepiony?
nie pracuje a łopatki są w jednej pozycji

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 24-06-2010 o 10:24
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 15:05   #6
kalahari1-1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-02-2010
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 18
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

do 2 tys obr. dosyć mułowato przyspiesza, ale też nie jeździłem żadnym innym tddi żeby porównać...
kalahari1-1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 18:10   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

Cytat:
Napisał kalahari1-1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do 2 tys obr. dosyć mułowato przyspiesza, ale też nie jeździłem żadnym innym tddi żeby porównać...
Przy obrotach od wolnych do ok 2000 siłownik (grucha) pracuje maksymalnie przestawiając łopatki na największy "uzysk" energii ze spalin. U ciebie łopatki ustawione są na zmniejszanie przekazywanej energii spalin do sprężarki (kiedy spaliny mają za dużą energię), czyli przy dużych obrotach i mocy silnika.
Stąd masz niezłe osiągi powyżej 2000-2500, ale dół jest kiepski bo wtedy sprężarka nie doładowywuje...

Na początek odblokuj ten wężyk i załóż na króciec gruchy. Reakcja NA WOLNYCH OBROTACH powinna być taka, że cięgno gruchy powinno płynnie przesunąć w przeciwne maksymalne położenie (w ok pół sekundy), po zdjęciu wężyka ma iść w przeciwnym kierunku. Jeżeli w wężyku (cały czas na wolnych obrotach) jest podciśnienie a grucha nie reaguje, to albo zatarty (zapieczony) jest mechanizm przestawiania łopatek, albo grucha jest uszkodzona. Mechanizm łatwo sprawdzisz - na zatrzymanym silniku ciągniesz cięgno dwoma palcami (potrzebna jest spora siła) ma się dać przesunąć, a po zwolnieniu płynnie powrócić na wyjściową pozycję.
Nie gazuj silnika przy odblokowanym wężyku niezałożonym na króciec - może wyskoczyć błąd (sprężynka).

Taką przeróbkę jak ty masz to zrobił... techniczny cham - typowe druciarstwo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prawdopodobnie zatarte są kierownice turbiny i po dodaniu gazu grucha nie "odbijała" do wyjściowej pozycji. "Specjalista" zdjął wężyk i zaślepił, a łopatki ustawił ręcznie na maks. moc. I tak jeździł...
Kiedy doprowadzisz ten układ do porządku to zdziwisz się, jakie odejście ma auto...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-06-2010 o 18:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 20:51   #8
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: podciśnienie wężyk

Witam, odkopię trochę temat.

Rozmawiałem już z jendrekmak i napisałem do wojtekjanus , ale może ktoś szybciej mi pomoże , Wojtek napisal
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początek odblokuj ten wężyk i załóż na króciec gruchy. Reakcja NA WOLNYCH OBROTACH powinna być taka, że cięgno gruchy powinno płynnie przesunąć w przeciwne maksymalne położenie (w ok pół sekundy), po zdjęciu wężyka ma iść w przeciwnym kierunku. Jeżeli w wężyku (cały czas na wolnych obrotach) jest podciśnienie a grucha nie reaguje, to albo zatarty (zapieczony) jest mechanizm przestawiania łopatek, albo grucha jest uszkodzona.
i moje pytanie brzmi , czy w tdci 115km bez zmiennej geometrii powinno być tak samo ?
bo u mnie nie ma reakcji tego cięgła jak ściągnę tą rurkę od podciśnienia.
Jak próbowałem przesunąć ten króciec ręcznie to nie za bardzo moglem , ręką nie miałem szans , dopiero kombinerkami się ruszyło(moze dlatego ze jest ciężki dostęp?)
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012

Ostatnio edytowane przez Dawid849 ; 26-07-2010 o 23:40
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.