Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2006, 13:42   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie spojlerek na tylna klapę mk1 combi

mam pytanko do wszytskich posiadaczy mk1-2 combi ze spojlerkiem:

wiem ze sa one róznie mocowane-na 4srubki i klej do szyb,silikon ,lub same srubki?
jak to wy macie zrobione?

bo dzis jade kupic sobie taki spojlerek ,potem dostanie czerwonego koloru(bo uzywany jest i niebieski) i bedę go mocował tylko...włąsnie jak najlepiej zeby...nie odpadł woda pod niego nie podchodizła i moze bytych dziurek nie wiertać????


jak macie wy zamocowany???

a i czy do mk1 były w ogole z 3stopem?bo co widze to sa bez,jedynie mk2 i wyzej maja z wtopionym stopem?!

i czy sa w ogole jakies rózne modele tego spojlerka czy jeden standardowy dla mondiego combi z tego rocznika?

bo na "oko" to wszytskie te co widizłem to takie same....

moze jakies fotki waszych lotek dacie??? bede wdzieczny!!

pozdrowionka!

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2006, 13:48   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi
włąsnie jak najlepiej zeby...nie odpadł woda pod niego nie podchodizła i moze bytych dziurek nie wiertać????
wprawdzie nie ten model ale o samym mocowaniu chociaz :fcp3 ja mam przyklejony na klej do szyb i zreszta wszystkie ST maja tak samo. klej jest tak ladnie rozsmarowany ze nie ma sily aby woda podeszla co jest szeczegolnie istotne zima... mysle ze nie ma sensu wiercic i potem obsmarowywac silikonem zeby woda nie podeszla. a naten klej od szyb to nie ma sily nie pusci jedynie do wycinania...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2006, 13:59   #3
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no to nie wiem czy cieszyc się czy martwić-bo ten na aucie który widziałem wczoraj jest na 2x po 2 srubki przykrecony ale...nie wiem czy nie przyklejony też wiec....moge miec problem ze zdemontowaniem go z tamtej furki....

czyli co struną do wycinania szyb go trzeba potraktować?tylko czy on sie przy tym wycicnaniu nie zniszczy?ta powierzchnia która przylega do klapy....

jak myslisz?
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2006, 21:14   #4
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał adi
czyli co struną do wycinania szyb go trzeba potraktować?tylko czy on sie przy tym wycicnaniu nie zniszczy?ta powierzchnia która przylega do klapy....
przy montazu mojego powiedzieli ze rzadna sila tego nie ruszy jedynie wycinac. czyli mysle ze struna tak jak szybe.... chyba ze maja jakis specyfik do lagodzenia dzialania tego kleju bo jak mi zdejmowali oznaczenia "V6" to najpierw czyms dla zlagodzenia kleju oblali dookola. tylko ze klej z tasmy dwustronnej jest duzo slabszy...

mysle ze jesli bedzie faktycznie wycinany struna to predzej uszkodzeniu ulegnie lakier auta niz sam spoiler....szczerze ciezka sprawa i sam jestem ciekaw czy w serwisie kiedy kolwiek musieli zdejmowac tzn odklejac spoiler..??
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2006, 07:24   #5
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

@adi
wklej potem zdjęcia, może ja też zamontuję. Ile kosztuje taki spojler?
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2006, 07:45   #6
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

no i panowie czar spojlerka prysnąłłłłł!!!

dzwonie do kolesia wczoraj czy ten na aucie jest tylko przykrecony czy jescze przyklejony?koles poszedł sparwdził odkrecił srubki i....trzyma jak sk....... powiedział do słuchawki!!!

wiec mowi ze nie sprzeda mi go bo nie bedzie odpiłowywał go struna czy czymkolwiek bo zniszczy przy tym klapę i ...nikomu jej nie sprzeda...
no chyba ze ja kupie cała klapeze spojlerem to prosze bardzo powiedział...

tylko na co mi ta klapa????jak moja eleganti!!!!????

no i za spojler dał bym .....80zł potem lakierowanie itd klej i bym po cienkich kosztach super RS-a miał,a tak....dupa!!!
no chyba ze chcecie ta klapę z lotka to moge dla kogoś ja kupić i wysłać-koleś za ta klapę z szyba z ogrzewaniem oczywiście i spojlerek...sliczny!!!sliczny!!! za 370zł(chciał 400 ale mowi ze wiecej juz nie opusci i juz)bo mowie az sie serce kraje jak taki spojlerek widze a miec nie mogę....kolor morski niebieski-klapa zdrowiutka-no bo juz ja w akcie desperacji ogladałem zeby kupic ale...$$$ deficyt i spojlerek tez!!!!

te co sa na allegro to jakies z włókna szklanego i wiadomo jak to bedzie pasowac,przylegać itd?

no zły jestesm ale co zrobić....

a jak chcecie fotke to moge zrobic kumpla lotke bo tez na combiaku ma fajnego RS-ika,to po weekndzie wrzuce bo pewnie wtedy sie dopiero z nim zobaczę...

pozdrowionka! piszcie jak ktos by chciał ta klapę!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2006, 08:54   #7
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

to peś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2006, 21:58   #8
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

adi, u mnie na TD-eku (Ghia) spojler jest na 2 śrubach i jakimś silikonie. I zgadzam się z kolesiem, że trzyma jak sk.... Jedyne co mi zostało to tylko drut do wyciynania szyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Też mam plany zdjąć i założyć do Zeteca (BTW będzie to ciekawie wyglądało, białe kombi, lusterka i listwy czarne, a tu oryginalny spoiler Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2006, 22:41   #9
frazir
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2006
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 154
Domyślnie

U mnie to wyglada tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Tylko klej i tez nie idzie tego oderwac ...
frazir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2006, 07:48   #10
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

super, a światło stopu jest wbudowane w spojler?
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.