Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2010, 08:33   #1
Lubof
ford::average
 
Avatar Lubof
 
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Śląsk
Model: Ford C-max
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 68
Question Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

Witajcie. Od niedawna jestem posiadaczem C-maxa mk1, lecz ostatnio zauważyłem pewien problem. Po włączeniu zapłonu zapala mi się kontrolka rezerwy razem z sygnałem dzwiękowym, a na wyświetlaczu pojawia się napis "niski poziom paliwa w zbiorniku" I nie byłoby to dziwne,gdyby nie fakt,że wskazówka poziomu paliwa pokazuje ,że zostało mi 3/4 baku, co zresztą by się zgadzało,bo niedawno tankowałem do pełna. Możecie mi powiedzieć także jaki dystans podaje Wam komputer,gdy zatankujecie pełen bak ? Mnie napisał, że mogę przejechać 655km , przejeździłem w ten sam dzień ok. 100km, wsiadłem następnego dnia,zapalam i znowu pisze 655 km. Nigdy komputer nie pokazywał więcej. Czy ktoś z Was może wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?


Ostatnio edytowane przez Lubof ; 08-09-2010 o 08:48
Lubof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 08:39   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: Kontrolka rezerwy.

Proszę popraw tytuł tematu na bardziej konkretny.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 12:12   #3
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

Powodem pokazywania niskiego stanu polia może być nachylenia nawierzchni na której stoi auto,zawieszeniem pływaka.
Pokazanie dystansu na zależy od spalania
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 18:55   #4
Lubof
ford::average
 
Avatar Lubof
 
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Śląsk
Model: Ford C-max
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 68
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

Cytat:
Napisał Franuśś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodem pokazywania niskiego stanu polia może być nachylenia nawierzchni na której stoi auto,zawieszeniem pływaka.
Pokazanie dystansu na zależy od spalania

Tak,tylko autko stoi na równej powierzni, zapomniałem też dodać,że po ok minucie kontrolka gaśnie i już w czasie jazdy się nie włącza. A wskazówka pokazuje cały czas dobry poziom paliwa,tylko komputer coś szwankuje....
Lubof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 19:32   #5
grzegorek502
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 123
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

Te typy tak mają. Niestety. Jeszcze nie raz się zdziwisz.
grzegorek502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 07:48   #6
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

u mnie też kontrolka się zapala w dziwnych momentach, np gdy mam 1/4 baku, a potem gaśnie
raczej nie jest to związane z ew pochyleniem auta
myślałem że to od LPG, ale też nie mogę wyłapać jakiejś systematyki, bo powinna się zapalić po dłuższym odcinku, a tak nie jest
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 09:07   #7
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

U mnie wczoraj kontrolka zapaliła się tak jak u kolegi konrada_b na 1/4 baku. Nigdy wcześniej tego nie było tzn. od momentu, gdy go kupiłem (przejechałem około 5 000km z tego 3 000km na gazie).
Muszę zapytać się gazownika czy może to mieć związek z regulacją w układzie gazowym (nie sądzę, że ma, ale niech sie wypowie fachowiec).
Zapalenie się kontrolki rezerwy zbiegło się z wczorajszą regelucją w układzie gazowym tzn. kontrolka zapaliła się po przejechaniu kilku kilometrów od warsztatu gazownika - może to czysty przypadek.

Gazownik określił tą sprawę następująco.
Elektronika potrafi trochę zgłupieć w czasie dłuższej jazdy na gazie. On mając scennika miał podobną sytuację - wystarczyło, zgasić i potem odpalić samochód i rezerwa gasła. W innych pomagało otwarcie korka wlewu lub dolanie niewielkiej ilości benzyny. Zamontowanie emulatora załatwia problem błędnego wskazania rezerwy. Po niedzieli mam zadzwonić czy w chwili obecnej można dostać emulator do mojego silnika.
Emulator, przywraca prawidłowe wskazanie poziomu paliwa w samochodach zasilanych gazem LPG i wyposażonych w komputer pokładowy. Więcej na ten temat na stronie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez jaco67 ; 10-09-2010 o 09:34 Powód: Odpowiedź od gazownika
jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2010, 10:01   #8
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

Cytat:
Napisał jaco67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Emulator, przywraca prawidłowe wskazanie poziomu paliwa w samochodach zasilanych gazem LPG i wyposażonych w komputer pokładowy. Więcej na ten temat na stronie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
we francuzach to normalne, brat ma tak w pugu 406, tzn dopóki nie doleje paliwa to będzie świecić (czasem pomoże mocne zabujanie autem),
tam jest inna zasada działania wskaźnika, poziom jest odczytywany po zatankowaniu, a potem komp na podstawie zużycia, określa poziom paliwa
i to nawet na prostym wskaźniku,
jak jeździ na LPG do po prostu ubywa mu benzyny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taki emulator częściowo załatwia sprawę

u mnie nic takiego się nie dzieje, tzn nie "ubywa" paliwa, a kontrolka się nie zapala po wypaleniu nawet 35L za jednym razem (to na pewno więcej jak 1/4 baku)

czytałem że w mondeo komp też wariuje przy jeździ na gazie, ale tylko komp pokładowy, o rezerwie nic nie pisali hmm
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 05:16   #9
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: Zapalająca się kontrolka rezerwy przy prawie pełnym baku.

W porządku. Kontrolka rezerwy zgasła następnego dnia bez dolewania benzyny. Narazie nie świeci.
jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.