Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2022, 19:58   #121
nerczynski
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Cytat:
Napisał sedek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeca od razu pisałem, żeby od tego zacząć.
Może, jak najbardziej.

To w tygodniu będzie trzeba wziąć wolne i podjechać gdzieś. Odezwę się jak ogarnę regulacje i dam znać co wyszło. Pzdr

nerczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2022, 09:01   #122
nerczynski
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Problem rozwiązany. Świece były każda inna i cewka uszkodzona. Wymienione na nowe i wróciło do normy.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] 18.04

Powiem tak: dzień po wymianie problem powrócił. Kupiłem nowe kable beru, bo ngk zaczęły iskrzec. Wymieniłem i trochę się polepszyło, ale to jeszcze nie było to, więc wynalazłem jakąś zapasowa używana cewke od Beru co dostałem z autem od byłego właściciela. Podmieniłem ngk co była na aucie i problem się chwilowo rozwiązał. Jeżdżę już te 4 dni i na razie wszystko okej. Auto na ssaniu ładnie trzyma obroty i nie faluje. Nie wiem czy to zbieg okoliczności z tym ngk czy nie, ale w Golfie IV też po 2 tygodnia h zaczęła iskra na kablach przeskakiwać ��

Ostatnio edytowane przez nerczynski ; 18-04-2022 o 06:41
nerczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2023, 15:00   #123
perpanjan
ford::amateur
 
Imię: Perpanjan
Zarejestrowany: 18-01-2023
Skąd: krk
Model: mondeo
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Witam serdecznie,

Borykałem się chwilę z falującymi obrotami na jałowym, np przy dojeżdzaniu do świateł na luzie. Duratec 2.0 w LPG(problem nasilał się podczas używania LPG). wymienione świece i kable wysokiego napięcia, dobra mapa gazu, okazało się że system sterowania klapami wirowymi dogorywał już i silnik potrafił czasem schodzić na wolne obroty przy nie zamykając klap wirowych co rozjeżdżało mu mapę i powodowało falowanie obrotów (jeżeli ktoś ma podobne objawy można poruszać manualnie przepustnica do 1/3 albo połowy obrotów przy otwartej masce i obserwować czy wajcha nie spada z grzybka przy powrocie na obroty jałowe). Z racji że klapy też już okropnie się tłukły wymieniłem cały kolektor z klapami i problem zniknął. Zamiennik NTY z aledrogo za ok 450zł plus 300zł mechanik. to niezła cena za komfort pracy silnika (chyba że ktoś kupił mk3 za 2000zł to bym olał XD). co do jakości zamiennika wróce tu jak sie zepsuje i napiszę ile wytrzymał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
perpanjan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.