Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 18:19   #41
kristoferson
ford::beginner
 
Avatar kristoferson
 
Zarejestrowany: 20-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Tak, to ciekawa sugestia.Muszę potrenować przy wciśniętym sprzęgle.Czy to duży problem aby wymienić ten czujnik?Muszę pojechać do brata i poprosić o zgodę na grzebanie w jego sprawnym aucie.Podpowie ktoś gdzie ten czujnik się znajduje?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kristoferson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 16:19   #42
lord51
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Dębica
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Wiem, że użytkownik: bolek-tarnow wymieniał u siebie ten czujnik więc mógłby pomóc w tym temacie. Musimy poczekać aż wskoczy na forum i opisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lord51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 17:54   #43
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

czujnik znajduje sie w skrzyni biegow. zaznaczylem go na czerwono na zdjeciu pierwszym. na drugim zblizenie na ktorym widac jak jest zamontowany.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1903162402_2.jpg (12.7 KB, 713 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 1948084718.jpg (14.8 KB, 666 wyświetleń)
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 17:25   #44
kristoferson
ford::beginner
 
Avatar kristoferson
 
Zarejestrowany: 20-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Faktycznie kiedy mam auto rozpędzone i wcisnę sprzęgło to obroty spadają powoli. To może być ten czujnik w skrzyni!
kristoferson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2011, 19:24   #45
lord51
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Dębica
Model: Mondeo [MK3]
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Po wymianie czujnika ( kupiony na szrocie ) obroty nadal falują, być może również uszkodzony, tak można sobie to tłumaczyć, nie miałem tyle szczęścia co użytkownik: bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lord51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2012, 10:16   #46
Jacsss
ford::beginner
 
Imię: J
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: PL
Model: MONDEO III
Silnik: 1.8 DURATEC HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Witam,
W odpowiedzi na wasz problem mam 1 pomysł który u mnie zadziałał, przy przepustnicy jest śrubka regulacyjna i ja u siebie w MKIII 1.8 125KM wykręciłem ją troche czyli przymknąłem przepustnice i problem praktycznie zniknął. Po wykręceniu nie robiłem żadnej samoadaptacji i narazie jest naprawdę ok. Tak że proponuje się pobawić tą śrubką. Z tego co zauważyłem u mnie to po wyczyszczeniu przepustnicy "zrobiła się" spora szpara która wcześniej była zapchana nagarem a można ją zniwelować właśnie tą śrubką regulacyjną.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jacsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2012, 20:45   #47
kristoferson
ford::beginner
 
Avatar kristoferson
 
Zarejestrowany: 20-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Z tego co wiem tej śrubki nie powinno się kręcić,jest ona ustawiona fabrycznie.To prawie tak jak byś delikatnie trzymał nogę na gazie więc auto nie gaśnie ale zauważ że obroty nadal szybko spadają,tyle tylko że nie gaśnie bo podtrzymałeś go na wyższych obrotach! A jeśli już-to na ile masz teraz ustawione wolne obroty?
kristoferson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 13:43   #48
Jacsss
ford::beginner
 
Imię: J
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: PL
Model: MONDEO III
Silnik: 1.8 DURATEC HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Jednak nie jest do końca tak spoko, jak pojeździłem troche to jednak brakuje mu czegoś na wyższych obrotach a co do tego że "tak jak bym nogę na gazie trzymał" to nie, bo ja zamknąłem bardzie przepustnicę a nie otworzyłem. ale dalej jest cos nie dokońca tak. A ktoś wymienił w końcu ten czujnik w skrzyni na nowy i może sie podzielić informacją czy pomogło czy nie ?
Jacsss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 20:03   #49
kristoferson
ford::beginner
 
Avatar kristoferson
 
Zarejestrowany: 20-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: MKIII
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

Już miałem go zmienić, ale wyszły inne sprawy takie jak tarcze,klocki i sprzęgiełko altka,więc muszę dorobić sałaty,wtedy będę zmieniał.
kristoferson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2012, 22:56   #50
kelbi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-07-2009
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 125KM + Gaz
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Falujące obroty 1.8 Duratec

witam wszystkich
właśnie mnie również dopadł "zaszczyt" problemów ze spadającymi obrotami szczególnie pojawiający si,e w momencie wysprzedawania przy dohamowywaniu np do świateł, wtedy obroty spadają do ok 500 i czasami zaświeci się kontrolka ładowania akumulatora.
Szczególnie problem nasila się przy włączonej klimie i czasami występuje również przy ostrym zakręcaniu np w galerii ok 90 stopni.

I teraz pytanie do doświadczonych tym problemem od czego najlepiej zacząć od czyszczenia krokowca , wymian świec i kabli WN (prawie 160000 km i pewnie od nowości nie zmieniane - a mam gaz tak od 15000 km)

może znacie jakiegoś fachowca co posprawdza czujniki czy lambde w Tarnowie lub okolicach.

z góry dzięki za pomoc
kelbi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.