Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2010, 15:49   #51
CzarnaMamba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: [mk3] za duże pochylenie koła tylnego w kombi

też mam delikatne pochylenie tylnego koła w kombiaku, z prawej strony. Ale jeżdżę jeszcze na oryginalnym zawieszeniu z 2001 rGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wymieniałem tylko wkłady amortyzatorów. więc ma prawo. Oatatnio załadowałem na tył po złożeniu kanapy 500kg zaprawy murarskiej bo szałas stawiam to nie mogłem pudełka po zapałkach wcisnąć między oponę a prógGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobiłem tak na szczęście tylko 2 km i modliłem się aby sprężyny wytrzymały. Wydaje mi się, że 300kg to granica na dłuższy transport.

CzarnaMamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 19:16   #52
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [mk3] za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Cytat:
Napisał wojtas-tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koła są za bardzo pochylone
zużyte tulejki - to odpowiada za pochylenie kół z tyłu w kombi. pozostaje tylko kwestia czy część czy wszystkie? ale jesli rocznik 2001 to chyba już najwyższa pora na remoncik zawieszenia
a jeśli chodzi o wysokość zawieszenia to tak na prawdę trudno powiedzieć
zrób tulejki a potem zobaczysz. koszt części to 300-400 (zależy czy zamienniki czy oryginał) a robocizna myślę że powinna się zmieścić w podobnej kwocie (14 tulejek do wymiany plus ustawienie zbieżności)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2010, 12:43   #53
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Re: [mk3] za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Cytat:
Napisał LRAL480 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną było uszkodzenie wahacza wzdłużnego spowodowane

Poważnie winny był wzdłużny wahacz??? Nie rozumiem, bo piasta koła jest trzymana poprzecznie przez wahacze poprzeczne, a nie wzdłużne.
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 15:43   #54
Yaro0
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2014
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: [mk3] za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Witam wszystkich jestem nowy na forum od niedawna stałem się użytkownikiem mondziaka, mam problem jak w tym temacie czyli tylne kola wyglądają tak "/\" nie jest to może bardzo widoczne ale opony od środka delikatnie podcięte jako przyczynę obstawiam krzywy prawy wahacz wzdłużny (widać gołym okiem), i tutaj moje pytanie gdzie kupić nowy zamiennik takiego wahacza w internecie szukałem bez owocnie u mnie w mieścinie sprzedawcy niestety też rozkładają ręce albo oryginał albo używany, może podpowiecie koledzy gdzie kupić taki wahacz?
Yaro0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2016, 08:50   #55
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: [mk3] za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Witam,

Moje koła tylne stoją tak / \ , a wymieniłem w aucie wahacze poprzeczne nośne wraz z tulejami, gumy drążka stabilizującego oraz łączniki stabilizatora. Niestety nie wymieniłem tulei wahaczy poprzecznych, "biszkopta" i " bumeranga". Wahacz nośny niestety nie jest oryginalny, ale chyba nie jest aż tak poza tolerancja wymiarową, żeby powodował taki skos. Zbieżność zrobiona, tylko geometrii nie robiłem. Ale najpierw chciałbym zająć się tulejami lub wahaczami poprzecznymi.
Czytając ten temat jest dużo informacji ale nic usystematyzowanego. Zanim zacznę dalszą naprawę, chciałbym dowiedzieć się jak sprawdzić wahacze poprzeczne i czy na pewno krzywe ustawienie kół może powodować krzywy wahacz wzdłużny. Dodam, że przed wymianą wahacza to pochylenie koła nie było aż tak zauważalne
Dodatkowo wstawiam zdjęcia ustawienia kół.
Szkoda mi opon bo w wakacje jadę nad morze.
Dzięki za każdą wskazówkę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160317_142424_resized.jpg (96.4 KB, 79 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20160317_142412_resized.jpg (96.6 KB, 72 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Tatin22 ; 18-03-2016 o 09:15 Powód: Dodanie informacji
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2016, 17:13   #56
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Zaiste dziwnie to wygląda. Choć u mnie też jest nieznaczne pochylenie ale nie aż takie,u mnie cała zawiecha jeszcze oryginał a 265k nalotu.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 05:43   #57
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Zapomniałem dodać, że w swoim aucie mam nivomaty. Czy sprężyna może mieć wpływ na takie pochylenie kół? Nivo było wymienione a sprężyn nie ruszałem. Mogły już "przysiąść"?
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 15:49   #58
fazilks
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-04-2016
Skąd: ŁÓDŹ
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI KOMBI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: zawieszenie w mk3 kombi

Witam proszę o pomoc .Jaki zestaw naprawczy i w skład co wchodzi w tylnym zawieszeniu z tego co się dowiediałem to tulejki śruby jakie to śruby i ile ich jest? wahacze są w stanie bardzo dobrym luzy tylko na tulejkach.Pozdrawiam
fazilks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2016, 16:29   #59
ToBiK84
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-05-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 15
Domyślnie Odp: Za duże pochylenie koła tylnego w kombi

Jak dobrze pamietam to tuleje jest około 12-14 z czego w tak zwanych kostkach raczej tulei się nie wymienia tylko kupuje się nowe to się bardziej opłaca do tego dochodzą dwie śruby mimośrodowe jeden z ważniejszych elementów do ustawienia geometrii samochodu przy wymianie reszty tulei sugeruję kupić też nowe śruby poszukaj w sklepie forda jak dobrze pamiętam śruby z febi muszą mieć określoną twardość .Śrub kolego masz tyle ile jest tulei na tyle

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to se te tzw kostki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj masz komplet śrub

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jeszcze końcówki do pełni szczęścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ToBiK84 ; 24-09-2016 o 16:35
ToBiK84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.