Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2010, 13:18   #1
radolfik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2010
Model: focus
Silnik: 2
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

Witajcie.
Niedawno zakupiłem Focusa I z 2.0 Zetec.
Po tygodniu założyłem mu LPG.
W nd wracając z wyjazdu weekendowego poszła mi uszczelka pod głowicą.
Stało się to podczas jazdy na trasie, ok 140 km/h.
Na chwilę wyłączyłem klimę i po max 1 minucie chłodziwo się zagotowało i wywaliło je na zewnątrz. Dopiero po tym fakcie, podczas pierwszych oględzin zauważyłem, że mam wsadzony tylko 1 wentylator przy chłodnicy. Nie zwróciłem na to uwagi podczas kupna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drugie miejsce na wiatrak jest puste.

Czy jest to normalne w tym modelu ? Czy może poprzedni właściciel wywalił uszkodzony wiatrak i nie chciało mu się wsadzać nowego ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

radolfik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 08:30   #2
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

W Focusie 2.0 16 V Zetec E (131 KM ) - są dwa wentylatory - i nie trzeba dodawać ,że muszą być oba sprawne .
To raz .
Poza tym - jak to się stało , że nie zauważyłeś wskazań temperatury cieczy chłodzącej ?

A dwa - powinieneś wiedzieć , że Ford zdecydowanie nie poleca zagazowania swoich silników .
W przeciwnym przypadku będziesz miał murowane kłopoty , a koszta instalacji gazu plus ewentualne naprawy uszkodzeń wynikające z zasilania gazowego wielokrotnie przekroczą hipotetyczny zysk wynikający z niższej ceny gazu . . .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 19-07-2010 o 08:34
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 12:16   #3
vito007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2005
Skąd: Warszawa
Model: FF II kombi Ghia
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 161
Domyślnie Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

Jak poszła uszczelka, to nic dziwnego,że wywaliło chłodziwo (przedmuchy z cylindrów do płaszcza wodnego). Nie musi to świadczyć o niesprawnym/niewydolnym układzie chłodzenia.
A co do gazu, to są tutaj dziesiątki użytkowników, którzy jeżdżą na tym paliwie i sobie chwalą....
vito007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 14:01   #4
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

Cytat:
Napisał vito007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak poszła uszczelka, to nic dziwnego,że wywaliło chłodziwo (przedmuchy z cylindrów do płaszcza wodnego). Nie musi to świadczyć o niesprawnym/niewydolnym układzie chłodzenia.
A co do gazu, to są tutaj dziesiątki użytkowników, którzy jeżdżą na tym paliwie i sobie chwalą....
Może i trafiają się zadowoleni .
Natomiast producent (FORD ) wyraźnie przed gazem przestrzega .
Przykład podany poniżej z wydmuchaniem uszczelki pod głowicą - jest jakże charakterystyczny . . .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:31   #5
vito007
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-01-2005
Skąd: Warszawa
Model: FF II kombi Ghia
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 161
Domyślnie Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem, ani tym bardziej entuzjastą "gazowania" samochodów, - ale gdzie znalazłeś "oficjalne" stanowisko Forda w tej sprawie?
vito007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 23:52   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

uszczelke moglo wywalic bo zagotowany juz 20 raz. Watpie ze to gaz spowodowal.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 10:30   #7
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

Cytat:
Napisał vito007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby było jasne - nie jestem zwolennikiem, ani tym bardziej entuzjastą "gazowania" samochodów, - ale gdzie znalazłeś "oficjalne" stanowisko Forda w tej sprawie?
Jakiś czas temu ( będzie ze dwa miesiące , może więcej ) - w Auto - Świecie lub Motorze - był obszerny artykuł traktujący o Focusie I .
W nim było zawarte oficjalne stanowisko Forda ( co prawda artykuł dotyczył Focusa ) - w temacie gazu , a dotyczyło to oczywiście silników Forda i wyraźnego nie zalecania ich przeróbek na zasilanie gazowe .
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 11:53   #8
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

no jak w auto swiecie tak bylo to napewno jest racja. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oni tam radia od tempomatu nie rozrozniaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 06:29   #9
Pawel1w25
ford::average
 
Avatar Pawel1w25
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus Ghia Combi
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2000
Postów: 125
Smile Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

Faktycznie można spotkać w Auto - Świecie artykuły nie na poziomie , bądź tendencyjne , ale w tym przypadku nie zmienia to w niczym faktu , że Ford nie zaleca gazowania swoich silników .
Zresztą wcale się nie dziwię .
Nie jestem zwolennikiem gazu - uważam , że per saldo przynosi więcej strat , niż korzyści .
Ale oczywiście jest to sprawa indywidualna , każdy zrobi sobie tak , jak uważa .

Ostatnio edytowane przez Pawel1w25 ; 22-07-2010 o 06:41
Pawel1w25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 10:18   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ile wentylatorów powinno być w focusie I 2.0 ?

no ja tez gazu nie lubie , mam swoje zdanie na temat dzialania tego w silniku.
Nie jestem przekonany czy to sam wplyw gazu czy tylko sporej ilosci debili ktorzy to montuja nie majac pojecia.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.