Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2011, 15:09   #21
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Nikt nie ma kamerki w aucie lub zna sie na parametrach takiej kamerki, zeby spelniala wyzej opisane oczekiwaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Znalazlem cos takiego jak CarCamOne V2 niby opisy i filmiki z niej sa ok., mial ktos jakas stycznosc z tym sprzetemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2011, 22:05   #22
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Kolego, w przyszłym miesiącu będę prawdopodobnie (jestem przekonany na 90%) montował sobie taki "bajer":

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie wiem czy mam pecha, czy ilość bezmózgich kierowców jest taka wielka, ale ostatnio musiałem wykonać kilka "gwałtownych" ucieczek/hamowań żeby mi głąby auta nie skasowały, a w ostatnich dwóch tygodniach zdarzyło się to aż trzy razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2011, 19:45   #23
piotras24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2011
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6 TDCi 90@134KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Temat może troszkę stary, ale że sam kiedyś szukałem informacji na temat kamerek samochodowych i ciężko coś było znaleźć, to zostawię tu swoją opinię.

Jakiś czas temu kupiłem kamerkę CarCamOneHD 720p. Tania nie była, ale większość sprzętu na allegro miała bardzo słabą jakość (zazwyczaj 640x480) a ja potrzebowałem czegoś lepszego.

Po kilku miesiącach używania mam dość mieszane uczucia.
Z jednej strony jakość obrazu bardzo dobra. Tutaj możecie zobaczy krótki filmik:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Można nawet przeczytać numery rejestracyjne samochodów.
Przy takiej jakości 15 minut filmu to około 690 MB. Na szczęście przy wielkości dzisiejszych kart - ja używam 16GB - takie rozmiary to nie problem.

Wady jakie zauważyłem to:
- głos jest dość kiepski,
- instrukcja obsługi bardzo uboga,
- nieintuicyjny interfejs,
- mimo swojej ceny dalej "czuć chińszczyznę",
-kamerka teoretycznie powinna załączać się automatycznie po zapaleniu silnika, ale u mnie ta funkcja nie działała prawidłowo (w czasie jazdy potrafiła się wyłączać automatycznie co chwile). W instrukcji było tylko wspomniane że można to wyłączyć jakąś zworką, ale nic więcej. Sam musiałem dojść, że chodzi o zasilacz (trzeba go było rozebrać!) a nie o zworkę w środku kamerki.

Urządzenie potrafi oczywiście nadpisywać najstarsze pliki. Nagrania są dzielone a zasilanie jest z gniazda zapalniczki. Jest też bateria, ale nie mam pojęcia ile trzyma.
piotras24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2011, 09:33   #24
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

A mnie korci, by kupić tanią chińszczyznę, wymontować z niej obiektyw i umieścić go w panelu z czujnikami pod lusterkiem, a resztę bebechów gdzieś ukryć.

Czy otwieraliście może już swoje kamerki? Jak jest zamontowany obiektyw? Da się go wydłubać i przedłużyć kable?
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 20:07   #25
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Ostatnio testuję program Car Black Box (za free w ovi store) na komórkę. Mniej więcej (bardziej mniej) co sekundę robi zdjęcie i dodaje do niego podstawowe parametry trakcyjne.
Można go tak skonfigurować, że w przypadku dużych przeciążeń (gdy tel. ma wbudowany akcelerometr) wysyła sms'a na podany numer (może wysłać współrzędne GPS).
Jakość fotek nie jest super, ale biorąc pod uwagę niskie koszty inwestycyjne (w moim przypadku była to zmiana miejsca przyczepienia uchwytu do tel.) to program jest wg mnie warty uwagi.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 0000008489.jpg (44.3 KB, 59 wyświetleń)
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 20:13   #26
m_g
ford::advanced
 
Avatar m_g
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
Model: PASSAT B8 + VOLVO V40
Silnik: Klekoty po dwa litra
Rocznik: XXI w.
Postów: 461
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


tu daje ci jeden test tej kamerki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



w necie można więcej o niej znaleźć i to testy niezależne czyli np. fora i podobno jest to jedyna słuszna kamerka.


Ja myślę o niej powoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m_g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 09:03   #27
embrion
ford::beginner
 
Avatar embrion
 
Zarejestrowany: 26-03-2008
Skąd: 3city
Model: Focus MK4
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2019
Postów: 48
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Zawsze mozna sprobowac skorzystac z czegos pod androida.

Przykladowo: AutoGuard czy AutoBoy BlackBox

Zalety:
- aplikacje z pewnymi ograniczeniami (ale w pelni funkcjonalne) sa za darmo, wiec jesli akurat jest sie posiadaniu telefonu z andkiem, to wydatkow nie ma

Wady:
- trzeba miec uchwyt do telefonu, ktory nie zaslania szyby
- trzeba podpinac telefon do zasilania (nagrywanie + gps szybko zjada baterie)
- trzeba bawic sie w zakladanie i chowanie sprzetu przy kazdej podrozy, przez co np. na krotkie wyjazdy typu 1km nie chce sie zakladac sprzetu
embrion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 10:59   #28
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,204
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Cytat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu daje ci jeden test tej kamerki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

w necie można więcej o niej znaleźć i to testy niezależne czyli np. fora i podobno jest to jedyna słuszna kamerka.

Ja myślę o niej powoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tu masz taniej:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja kupiłem za 145 zł + 14 zł przesyłka.

Musiałem tylko zmienić zasilanie w gnieździe zapalniczki. Było stałe zasilanie i zmieniłem na "po zapłonie" aby nie musieć wyciągać wtyczki/zasilacza z gniazda.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 07:34   #29
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Witam.

Zakupiłem taką zabawkę "Kamera HD 720p Omega OM205"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Teraz szykuję się do zamontowania jej w Galaktyce...

Chciałbym ją tak zamocować, żeby nie rzucała się w oczy - więc ramię z przyssawką raczej odpada. Jeżeli macie jakieś pomysły lub doświadczenia z wiązane z podobnym problemem proszę o podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2012, 08:08   #30
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: kamerka w aucie ?

Ja troche ostatnio posiedzialem, poszukalem i znalazlem dwie kamerki, ktore mysle, ze beda dobre. Pierwsza to taka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], znana na YT jako [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], duzo filmow z rosji jest z ta kamerka, drugi sprzet to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], jej filmy sa tu pod haslem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Szczerze powiedziawszy to ta druga wyglada tak jak w PL sprzedawana Omega, rozni sie tylko uchwytem. W kazdym razie w przyszlym miesiacu kupuje ta pierwsza i zobaczymy jak to sie spisze.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.