Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2008, 16:47   #1
Reset32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 zetec 125km
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

Witam,
Pytanie dokładnie takie samo jak w tytule wiadomości.
Jaki jest prawidłowy zakres kompresji MK3 z silnikiem 1.8 zetec?

pozdrawiam

Reset32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2008, 22:54   #2
omega
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

hej, w silniku 1.8 16V, Duratec HE w modelu MK3 to 10.8
omega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 12:55   #3
Reset32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 zetec 125km
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

omega pytałem o zakres, czyli min i max ciśnienia spalania. Szukam już drugi dzień w sieci i nie jestem w stanie dorwać tych danych. Pytam ponieważ jestem po badaniu i wynik 14,5 na wszystkich 4. Jeżeli norma to 10.8 to raczej mam problem :fcp3
Jeżeli ktoś z użytkowników forum dysponuje autodata proszę o sprawdzenie.

Pozdrawiam
Reset32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 15:59   #4
omega
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

hej, w silniku 1.8 16V duratec he max cisnienie sprezania wynosi 10.8, różnice ciśnień sprężania między poszczególnymi cylindrami nie powinno być większe niż 10% najwyższego odczytu. Spadek ciśnienia sprężania o 15 - 20% w stosunku do wartości nominalnej, tzn podanej przez producenta, świadczy o dużych zużyciach tłoka, cylindra, pierścieni tłokowych i zaworów, mających wpływ na obniżenie parametrów pracy silnika i jego trwałości, które kwalifikują się do naprawy.
W celu dokładniejszego o zapłonie iskrowym przeprowadza się tzw. (próbę olejową). Do cylindrów w których wcześniej zostało stwierdzone zbyt niskie ciśnienie sprężania wstrzykuje sie prze otwór świecy zapłonowej na denko tłoka niewielką ilość oleju silnikowego (do 10cm3) przysłaniając otwór wykonuje się kilka obrotów wałem korbowym w celu rozprowadzenia wlanego oleju po gładzi cylindra. Następnie mierzy się powtórnie ciśnienie sprężania
Porównując wyniki obu pomiarów uzyskuje się informację o:
- nieszczelności zaworów i ich gniazd, jeśli wartości sa takie same dla badanego cylindra
- nieszczelność pierścieni tłokowych, tłoków i cylindrów, jeżeli wartości w drugim pomiarze wzrosły (zbliżyły się do wartości nominalnej),
- nieszczelności zaworów i pierścieni tłokowych, jeżeli nastąpił nieznaczny wzrost ciśnienia sprężania.
Niewielki wzrost ciśnienia sprężania może świadczyć nie tylko o nieszczelności zaworów, ale również o uszkodzeniu uszczelki pod głowicę. Jeżeli przebicie nastąpiło do układu chłodzenia, to dodatkowym objawem niesprawności będzie występowanie przedmuchów gazów spalinowych do układu chłodzenia podczas pracy silnika. Natomiast jeżeli przebicie uszczelki nastąpiło miedzy cylindrami, to jedyna wskazówką o usterce będzie stwierdzenie zaniżonego, i w przybliżeniu jednakowego ciśnienia sprężania w sąsiednich cylindrach. Może się również zdarzyć, że wynik badania będzie wyższy od wartości nominalnej. Będzie to spowodowane przez odłożenie się na dnie tłoka i w głowicy cylindra nadmiernej warstwy nagaru.
Pomiar ciśnienia sprężania pozwala jedynie na ogólną ocenę szczelności cylindrów silnika i na jego podstawie trudno jest określić zakres niezbędnej naprawy. Chcąc jednoznacznie ustalić miejsca nieszczelności oraz określić wielkość występujących zużyć należy dodatkowo wykonać pomiar szczelności cylindrów.
omega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 21:51   #5
Reset32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 zetec 125km
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

omega czytając twoją wypowiedz zwątpiłem :fcp5
chyba mam gratis parę atmosfer :fcp6
Reset32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 22:02   #6
omega
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

hej, nie przejmuj sie, chciales wiedziec max cisnienia sprezania to ci napisalem . natomiast minimalnego cisnienia sprezania nie mierzy sie tylko roznice wartosci na poszczegolnych cylindrach, ale moze ten twoj manometr zle wskazuje, moze wszystko jest ok z twoim silnikiem, albo poprostu masz odlozony nagar na tlokach :fcp2
pozdrawiam :fcp26
omega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 22:14   #7
Reset32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 zetec 125km
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

omega wszystko co odbiega od normy jest podejrzane. Autko mam niecałe 3 tyg. wiec jestem podejrzliwy. Był problem z szarpaniem który zniwelowano poprzez wymianę jak się okazało na końcu świec. Ponieważ samochód stał dość długo chce się dowiedzieć co z nim nie tak. Po wizycie u mechanika i badaniu kompresji 14.5 porównując z podaną przez ciebie wartością 10.8 zaczynam się martwić. Zauważyłem czarne dymienie przy gwałtownym dodaniu gazu, czy może to oznaczać że poszły uszczelniacze zaworów (70%) lub pierścienie (30%) i dlatego ciśnienie sprężania jest większe?
Dodam jeszcze że samochód jest po analizie spalin i przeszedł badanie.
Albo coś z nim nie tak albo ja szukam dziury w całym :fcp9
Tymczasem olewam problem od jutra 2 tyg urlopu i na szczęście się nie prowadzę :fcp29
pozdrawiam
Reset32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2008, 23:50   #8
omega
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

hej, nominalne cisnienie sprezania to 10.8, jezeli jak mowisz, ze wydobywa sie czarny dym z ukladu wydechowego przy dodawaniu gazu to objawem tego jest spalanie oleju silnikowego, a ze masz 14,5 sprezania to objawem jest uszczelnienie tloka z cylindrem i dlatego masz wieksze cisnienie sprezania, rowniez mozesz miec stwardniale uszczelniacze na zaworach przez ktore dostaje sie olej i rowniez bedzie tego objaw-czyli czarny dym z rury, ale moje wnioski moga byc tylko hipoteza takze nie bierz tego do siebie, mysle ze dobrze bylo by siagnac glowice i zajrzec dokladnie co jest przyczyna, a duzo masz przejachane kilometrow? a czy olej ci ubywa? moze od tego zacznij czy olej ci ubywa, jezeli tak to wszystko jasne co jest przyczyna. :fcp5
pozdrawiam
omega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 00:02   #9
Reset32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-08-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 zetec 125km
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

omega szczerze nie wiem jak z olejem, został wymieniony w ubiegłym tygodniu. We wtorek lecę na urlop i po powrocie odświeżę temat. Autko ma przelatane 150k jeżeli licznik nie kłamie, wydaje mi się ok. Sam nie wiem co myśleć bo autko niby ładne fajnie się prowadzi i dobra cena była, może za dobra :fcp9 tak czy inaczej już go lubie :fcp2 albo on albo rozwód :fcp2
Reset32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2008, 00:06   #10
omega
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 37
Domyślnie Re: [MK3]Jaka kompresja silnika (ciśnienie sprężania)?

hej, to zacznij od oleju, kontroluj czy ci bierze olej, jezeli tak to albo przez polaczenie tlok-cylinder, albo uszczelniacze, albo co w najgorszym przypadku obydwa te czynniki, co powodem jest wzrost cisnienia sprezania i wydobywania sie czarnego dymu z ukladu wydechowego, milego wypoczynku :fcp1
omega jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.