Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-11-2009, 19:26   #41
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Ok tez tak zrobie i obydwa wymienie, teraz tak:czy zostawic pompe, czy dal swietego spokoju ja zmienic?, jak pisalem silnik ma najechane 170000.

Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2009, 15:32   #42
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Cytat:
Napisał jewro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do wymiany oba termostaty przerabiałem to w tamtym sezonie, po wymianie wszystko wrociło do normy
jak waz po duzym obiegu jest zimny to nie ma sensu chyba wymieniac duzego termostatu
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 08:53   #43
Pyrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Pompy nie ruszaj jak by byla walnieta to by sie grzal wymien tylko ten maly termostat i powinlo byc ok Niedawno to przerabialem Mam jeszcze pytanie co do tego czyszczenia EGR bo u mnie jak odpale na zimnym jest jeszcze gorzej normalnie chmura dymu wylatuje no i obroty skacza no i dodam ze srednie spalanie to 10 litrow Tez pomalu mam dosc tych oszczednosci na dieslu
Pyrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 15:31   #44
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

No ok, a dlaczego w atkim razie nie ma obiegu do zbiorniczka wyrownawczego - to bedzie tez wina malego termostatu?
Po zdjeciu wezyka na uruchomionym silniku plyn w ogole nie splywa do zbiorniczka.
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:02   #45
Pyrka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Nie wiem ale ja tez zaczolem od duzego termostatu potem wymienilem czujnik w bloku bo tak komputer wskazywal wymienilem maly i wszystko wrocilo do normy
Pyrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2009, 18:42   #46
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Kolego ja też przerobiłem ten temat. Wymieniłem najpierw duży termostat potem czujnik a o malym wogóle nie wiedziałem, do kąd wymiana termo. i czujnika temp. nie pomogła. Wymieniłem mały i wszystko wróciło do normy. Więc wymien najpierw mały czujnik i będziesz miał sprawę z głowy. Pompy nie ruszaj bo nie mam sensu. Równie dobrze możesz zakładać, że przy tym przebiegu silnik trzeba wymienić. Jak będzie ci się ostro grzał na max. to wtedy możesz do pompy zajżeć. Po za tym tez mam problem z trzęsieniem i kopceniem z rana więc tez muszę sie tym zając.
Pozdrawiam
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 08:51   #47
maro74
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-04-2008
Skąd: Police
Model: Ford Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 107
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Wczoraj sprawdzałem świece i okazało się że grzała mi tylko jedna !! , jestem po wymianie ale jeszcze nie moge odpalić bo kolektor zdjęty i czekam na uszczelki. Ciekawy jestem czy dymienie trochę ustapi.
maro74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 10:24   #48
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Witam,

Swoje objawy opisałem w tym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

--------------------------------------------------------------------------------

W kwestii rozruchu silnika miałem problem, ale na ciepłym silniku: szarpanie, niskie obroty, brak reakcji na pedał gazu dymienie.
Pod koniec zeszłego roku zawitałem do ASO Lipski w Warszawie. Komputer pokazał błąd P132B (sterownik turbo - do tej pory z tym jeżdżę, czasami miałem migającą sprężynkę po rozruchu - w tym roku praktycznie zapomniałem o tym problemie). Test przelewowy pokazał że 3ci wtrysk nadlewa. Wgrali też nowy soft.
Od tamtej pory zero problemów z rozruchem ciepłego silnika, ale pojwił się problem po rozruchu na zimno. Najbardziej wkurzający jest ten biało-niebieski dym wydmuchiwany po odpaleniu. Dodatkowo silnik poszarpuje. Dołączam też do grona osób, których Mondek wkurzająco klekocze na niskich obrotach (ruszanie, cofanie...).


Ad klekotania to może być wtrysk, ad rozruchu to pompa paliwa (zła dawka rozruchowa paliwa), może też zasyfiony EGR. Mój Mondek po odpaleni chodzi jak ten - ale az tak bardzo chyba nie klekocze (znalezlem na youtube): [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Sam nie wiem.

Pozdr
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2009, 16:59   #49
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Panowie wymienilem maly termostat, potem duzy termostat i niewiele sie zmienilo.Fakt, ze szybciej sie nagrzewa ale plyn w zbiorniczku caly czas zimny - silnik caly czas chodzi na podwyzszonych obrotach mimo temperatury plynu 90 st C.
I co teraz?
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 15:56   #50
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: Kopci na siwo przy zapalaniu, ale tylko na zimnym silniku

Ok sprawa rozwiazana - trefny duzy termostat - przepuszcza.
Teraz tak wtryski zaczely klekotac dosc ostro, ciezko to zniesc.Czy jezdzic na nich dopuki nie padna do konca, czy wymieniac zeby cos powazniejszego sie nie stalo.
Objawy sa takie:Zmieniajac bieg np 4 na 5 przy 2 tys rpm i delikatnym wcisnieciu pedalu gazy slychac klekot podobny bardzo do tego zaworowego, tak gdyby silnik nie mial sily pociagnac auta i bieg jest za wysoki.Jak osiagne powyzej 2 tys i depcze w pedal klekot jest, ale znacznie bardziej "kulturalny" - mimo wszystko jest.

Ostatnio edytowane przez Blackwhite ; 30-11-2009 o 20:17
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.